Robert Kirkman nás provede fascinujícím příběhem jednoho kresleného hrdiny v mnoha jeho podobách... Je zvláštní, že příběhy tvůrců slavných komiksů jsou často plné zneuznání, hořkosti a úskoků. Nejinak tomu je v případě jednoho z nejslavnějších kreslených hrdinů všech dob, Supermana. Toho vymysleli už na přelomu dvacátých a třicátých let minulého století kreslíř Joe Shuster a spisovatel Jerry Siegel. Poprvé Superman vyšel v roce 1932 a poté, co jej autoři prodali dnes slovutnému studiu DC (ano, hlavnímu konkurentovi Marvelu, jak víme z minulé epizody), následoval úžasný a opojný úspěch. Šťastný Supermanův let však narušila II. světová válka, Jerry byl odveden. Po válce se studiu podařilo oba autory vyštípat a práva si ponechat. Siegel i Schuster se léta soudili a jejich další společné projekty nebyly zdaleka tak úspěšné jako Superman, který si už žil vlastním životem. Přelom přišel až po třiceti letech, kdy se začal chystat první hraný film o jejich hrdinovi. Po neuvěřitelných peripetiích dosáhli Jerry a Joe konečně satisfakce, byla jim přiznána doživotní renta a po strhujícím úspěchu filmu si znovu užili i zasloužené slávy. Takový život by sám o sobě stačil na pořádně napínavý komiks. (Česká televize)