Reklama

Reklama

Nedotýkej se mě

  • Česko Touch Me Not (více)
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Laura již léta pracuje v továrně na výrobu figurín. Kvůli nemožnosti vlastního prožívání nahlíží do intimního života druhých a za navození iluze intimity platí mladým mužům. Tudorovi, herci, jenž si vydělává jako masér, se líbí žena, která odmítá jeho snahy o kontakt. Začne ji tedy pronásledovat a nachází jiné způsoby, jak se jí dotýkat, prostřednictvím věcí, míst, kterých se dotýkala ona. Laura jednoho dne mezi diváky interaktivní show Paula a Tudora pocítí jistou fascinaci. Postupně se stává tichým svědkem jejich životů i jejich osamělé touhy, která rezonuje s její vlastní zkušeností. V průběhu tohoto zrcadlení se zdi, jenž kolem sebe Laura tak pracně vystavěla, začínají hroutit pod návalem potlačených citů. (Czech Film Center)

(více)

Videa (5)

Trailer 2

Recenze (18)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Film na pomezí dokumentu zkoumá lidskou intimitu. Centrem je Laura, žena neschopná fyzického kontaktu s jinými lidmi. Už ani nevím, jak se od toho časem film dostal až do BDSM salónů, nechápu proč kromě věčně před kameru lezoucí režisérky mám ještě koukat na záběr přes filmařskou techniku. Nakonec se pro mne tohle rumunské umění stávalo spíš utrpením. Zlatý Medvěd z Berlinale je pro mne nepochopitelný (co to tam bylo za porotu?). ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Představení poctivosti a otevřenosti, který se dosáhlo druhu pozvání k léčivé síle tělesného kontaktu. Touch Me je trochu abstraktní a intelektualizovaný a většinu času mě to nechalo studeným a nudícím se. Je to obtížně sledovatelné, ale zároveň obtížně setřasitelné ze sebe. Pro mě vizuálně velmi odpudivé. Autoři si myslím vzali za cíl zodpovědět více otázek než zvládli. ()

Reklama

Biopler 

všechny recenze uživatele

Film sa snaží skúmať tému intimity, dotykov, sexuality, telesných hraníc medzi ľuďmi. Celé dielko sa ťažko vlečie a pred kameru nám dokonca predstúpi režisérka a dokonca aj filmová technika, tomu už hovorím amaterizmus. Režisérka s kamennou tvárou, no pre mňa vtipne, skonštatuje, že pred kamerou je to fakt ťažšie. No to sme sa dozvedeli novinku :) Film má jednoznačnú misiu a to presvedčiť nás, že každá úchylka, hocičo čo si telo pýta po sexuálnej stránke, je povolená a má byť spoločnosťou akceptovaná. Hahaha, toto však nežeriem a určite si to nemyslím. A ešte čo viac, ak takýto názor obhajuje nechutný transvestita či trošku ošemetný terapeut, ktorý donútil Lauru až ku kriku. Ľudia sú pozraňovaní na duši, vo vnútri, a ich "odbočkové" názory na poli intimity sú zväčša dôsledkom. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ani hraný, ani dokumentárny, aj hraný, aj dokumentárny, ale najmä experimentálny je tento prazvláštny film vypovedajúci čo to dá o ľudskom tele, ľudských túžbach, ľudských hrozbách, intimite, sexe, slobode, pupočnej šnúre a ešte všeličom možnom, čo vás len napadne. Priam za zázrak považujem svoj subjektívny pocit, že mi podobný typ filmu ubehol ako voda a kľudne by som prejavy postáv na kameru dokázal sledovať ešte hodinu. S tou nahotou som si ale bohate vystačil na dve hodiny. Z filmu si odnesiete ústrednú myšlienku, že nie je dôležité, čo si o vás myslia druhí, do akej škatuľky a noriem sa vás budú snažiť napchať, ale ako vnímate samých seba vy sami... teda okrem iného, je tu aj množstvo materiálu na premýšľanie a pokladané otázky, na ktoré hľadáme tisícročia odpovede. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Eat Pray Love pro festivalové publikum. Chápu, že to pro někoho může mít velký terapeutický účinek a nechci snižovat účinnost toho filmu, i když já se jednoduše nudil. Zpřítomňování štábu mi přišlo zbytečné, jako u dokumentů většinou, jinak je největší problém, že v půlce už je naprosto jasné, o čem má film být a co si z něj člověk má odnést, a pak to pokračuje ještě další hodinu. Všichni moji oblíbení uživatelé tomu dávají buď 2 nebo 4, tak mě mrzí, že nemám silnější názor nějakým směrem, ale pravda je, že mi to přišlo trochu dlouhé a trochu čitelné, ale taky potenciálně silné pro člověka, který to potřebuje vidět. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (6)

  • Snímek Touch Me Not byl podpořen Státním fondem kinematografie v roce 2016 částkou 3 860 000 Kč. Kromě podpory SFK film získal také podporu dalších národních i evropských fondů (např. Eurimages), a dalších zdrojů (HBO, Rumunská televizní společnost). Během svého vzniku získal film několik prestižních ocenění, mimo jiné ARTE International Prize 2011 a hlavní cenu v rámci TorinoFilmLab. Zúčastnil se programu L‘atelier Cinéfondation při festivalu v Cannes. (Zdroj: Czech Film Center)
  • Film byl natočen bez tradičního scénáře a psaných dialogů. (ČSFD)
  • Celosvětová premiéra proběhla 22. února 2018 na filmovém festivalu v Berlíně. (ČSFD)

Reklama

Reklama