Moje máma vaří lépe než tvoje

(pořad)
  • Slovensko Moja mama varí lepšie ako tvoja

Rodinno-zábavná televízna show nielen o varení. Dve súperiace rodiny si navzájom skrížia varešky a bojujú svojimi "naj receptami", ktoré musia uvariť deti za pomoci svojej mamy či otca. Slovenská súťažná kuchárska show. (TV JOJ)

balcazar

Reláciu vďaka priateľke sledujem viac pár mesiacov. Nejdem to zhadzovať len preto, že je to slovenské, ako to tu pri hodnoteniach a komentároch býva. Pozerám sa na to z viacerých hľadísk: kto sa snaží získať nejaké super recepty do svojej kuchárskej knihy, často nepochodí, treba variť rýchlo. Samotná relácia však má nápad, ktorý má skvelý potenciál. Obmedzený čas, ktorí majú súťažiaci na varenie, sa rýchlo míňa a pri zásahu rodičov/špecialistu ešte rýchlejšie, a tak vás núti tŕpnuť, či nedajú na tanier totálnu s*ačku, alebo či naň aspoň niečo dajú. Čo však musím vytknúť a čo ma donútilo znížiť hodnotenie zo 4 na 3 hviezdy, je neustále vyťahovanie postavičiek ako Heteš či Habo, ktorí sú buď psychicky mimo, alebo im JOJ-ka káže robiť šou, aby si zvýšila sledovanosť. Úrovňou sa však takto dostáva na úroveň Farmy a ostatných kravín. Napriek tomu to je za mňa relácia, z ktorej keď nestihnem v daný deň nejakú časť, som ochotný si zapnúť dodatočne večer a dopozerať ju. A o tom to zrejme je, no nie? ()

Marek1991 odpad!

Nikdy som žiaden diel nevidel celý, ale videl som veľa kúskov z viacerých častí, lebo moja rodina to pozerávala a možno ešte pozeráva a nechápem, čo ich na tejto pre mňa trápnej súťaži baví. Je to primitívne, zhovadilé aby to predávalo a nedá sa mi na tom zabaviť, pre mňa strata času každej sekundy, čo som to v televízii uvidel. Keby sa za ten čas platilo, tak naše komerčné televízie by museli ľuďom vyplatiť možno také čiastky, že by sa nedoplatili. ()

emdvojka

Ja viem, že táto kulinárska show z moderátorom Fun rádia nieje žiadny zázrak a zasa je to zahraničný formát, a však pri sledovaní relácie sa neubránim pocitu že o varenie ani tak nejde, pretože stoho čo sa tam za 25 minút udeje si nezapamätáte nič okrem pokrikovania matiek, otcov na svoje ratolesti. Celé je to prezentované a v konečnom dôsledku aj zostrihané, ako kuchárska talkshow, ktorá ma baviť divákov prostredníctvom stresujúcich protagonistov, ktorý sa v úzkom časovom limite snažia v kuchyni vykúzliť to najlepšie a najchutnejšie aby ohúrili porotcu v podaní nejakých kvázi úspešných kuchárov a tým vyhrali 500 eur. Takže nič svetaborné, ale na odreagovanie dostačujúce...ale...dokedy?!! ()

Thomas_xxxxx odpad!

Stačilo mi vidieť asi 15 minút z toho kvalitného diela a mal som dosť. Jedna žena tam niečo varí a nejaký debil po nej vkuse vrieska, nadáva jej, hučí do nej, čo má robiť, potom začne ona vrieskať po ňom a dobre, že sa tam nepobijú. Primitivizmus najhrubšieho zrna. Fakt sa na toto niekomu páči a dobrovoľne na to pozerá? ()

Pharao20

tak predovšetkým sa názov relácie vôbec nestotožňuje s tým čo sa tam deje. Nevarí mama ale deti, a keba aj, tak moja mama nemá na výber surovín minútu v cudzej kuchyni a aj na príparvu má viac času :). Ale tak hlavný zámer tohto nie je kuchárske umenie a varenie ale len dostať ľudí prostredníctvom varenia do stresu čo má byť akože zábavné :). Nič čo by som v TV vyhľadával ale ako podmaz pri jedení môže byť.. ()

• Rodina Lhotovcov vyhrala 9-krát za sebou a vyrovnala tak rekord zo španielskej verzie tejto súťaže. (Johnny.ARN)
  • Súťažiaci bývajú ubytovaní v hoteli Slamená búda, ktorý je kúsok od sídla TV JOJ. Pobyt, cestovné a obed hradí televízia. Súťažiaci, ktorí nevyhrajú, dostávajú taktiež menší honorár. (ČSFD)
  • Súťažiaci sami posielajú 10 receptov. Jedna ingrediencia z jedného receptu sa potom nachádza v zvone. Ak je to ingrediencia, ktorá je vo viacerých receptoch, pod zvonom sú dve. Po odohraní 2-3 dielov musia súťažiaci doposlať ďalšie recepty, aby ich bolo stále 10. Súťažiaci nikdy nevedia, čo bude pod zvonom. (ČSFD)

Časové pásmo bylo změněno