Amalberga

Už druhá séria mi přišla strašně přeslazená a šablonovitá. Jednu věc tomuhle seriálu upřít ale nemůžu: důležitost pro komunitu a queer lidi, kteří si už dlouho zasloužili skutečnou reprezentaci a zasloužili si, aby queer lidé vyprávěli vlastní příběh. Na tom je celá první série vystavěná. Bohužel druhá a zvlášť třetí jde s kvalitou příběhu dolů, objevuje se tu spousta klišé v zápletkách, vše je lakované narůžovo, až mě z toho bolí zuby. Také se mi nelíbí, že neměří všem stejným metrem. Elektra se zaplete s mafií a není za to v seriálu nijak potrestaná, přitom nepotřebovala peníze, její společnosti se dařilo dobře, ona zkrátka jen chtěla víc peněz. V některých momentech se seriál na některé postavy úplně vybodne a nevysvětlí, co se vlastně stalo. Kam se ztratil Adrian z minulé série, se kterým Blanca začínala chodit? Ve třetí se zničehonic objevích Christopher a všichni se tváří, že se nic nestalo? Damon, na kterého se soustředila celá první série a velká část druhé, se ze seriálu úplně vytratil (asi rozhodnutí herce) a scénaristi si s tím moc neporadili. Zničehonic z něho udělali opilce a nechali ho znovu spadnout do závislosti (bez jakéhokoliv vysvětlení či vodítka, že k tomu dojde) a na závěr se jen dozvíme cosi vágního o tom, že si našel přítele a má se vlastně ohromně dobře. Podobně zmizí i Lulu, která se potýká se závislostí na cracku. V jedné epizodě slyšíme její vzkaz na Elektřině záznamníku, ať ji nehledají a o pár epizod později sedí mezi holkama a jen velmi matně se zmíní o tom, jak se ze závislosti dostala. Doufám, že tento seriál je jen začátek a že přijde víc lqbtq+ seriálů, které budou mít lepší scénář. ()