krauset

Mark Strong není nováčkem ve světě špionáže, řekněme, že jde u něho o „old habits". Má za sebou skvělý film Jeden musí z kola ven s Garym Oldmanem, taškařici Grimsby od Sachy Barona Cohana, kde předvedl, že si ze sebe rád udělá legraci, i Syrianu s Georgem Clooneym. Syriana bude tónem novému seriálu Deep State možná nejblíž, protože se také zabývá neprůhlednými strukturami (západních) států ve více dějových rovinách na území Blízkého východu. První epizoda této osmidílné série je kompetentní. Nicméně jen mírně nadprůměrná žánrovka je v dnešní době těžko na 4 hvězdičky. Závěr pilotu však naznačuje potenciál, a pokud máte chuť na solidní špionážní thriller s ohromně charismatickým Markem Strongem, tohle poslouží. ()

Audit

Max Easton, bývalý špion, který začal nový život v Pyrenejích je stále pronásledován temnou minulost. Po mnoha letech je znovu povolán k pohovoru u George Whitea, což je společný šéf tajných buněk MI6 a CIA s názvem „Section“. White naléhá aby se Max vrátil do práce v terénu a pomstil smrt svého syna Harryho. Napětí stoupá, když je Max nedobrovolně vtažen do tajné války zahraniční rozvědky a spiknutí, jehož autoři chtějí zbohatnout na destabilizaci Blízkého východu. Max začíná velmi nebezpečnou hru, protože velké korporace jsou připraveny udělat vše, aby ochránily svou pověst a temné tajemství. Korupce se zdá být všudypřítomná. Komu může Max věřit? Kdo říká pravdu? A co je třeba udělat, aby byla odkryta? Chce -li získat odpověď na tuto otázku, musí se Max vrátit k nebezpečnému a brutálnímu životu, s nímž chtěl jednou provždy skončit. ()