Reklama

Reklama

Do boje

  • Francie En guerre (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Před dvěma lety automobilová společnost Perrin Industries podepsala dohodu se svými 1100 zaměstnanci – ti přistoupili na citelná platová omezení výměnou za jistotu pracovního místa po dobu následujících pěti let. Navzdory rekordnímu zisku továrny a daným slibům se vedení podniku náhle rozhodlo výrobu ukončit. Zaměstnanci, v čele s mluvčím Laurentem Amédém, však toto rozhodnutí odmítají přijmout a jsou připraveni udělat vše, co je v jejich silách, aby si  práci zachránili. Procedurální rétorické drama Stéphana Brizého s výjimečným Vincentem Lindonem v hlavní roli bylo uvedeno v soutěži festivalu v Cannes 2018. (Artcam Films)

(více)

Videa (5)

Trailer 1

Recenze (13)

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Každý, kdo má nějaké podnikové akcie, ví, že jeho práva, jsou na úrovni práv zaměstnanců, ne-li níže. Všecho mají v rukou manažéři: rozhodování i peníze. Po roce 1980 jsem si koupil na kupon akcie ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU - NEJVĚTŠÍ PILA V ČESKÉ REPUBLICE. Posléze mi tato společnost nabídla odkup, a když jsem odmítl, tak mi je jednoduše sebrala. Skončil jsem na dlažbě jako zaměstnanci Perrin Industries či mnoho dalších u nás. S odborářským bojem nemám zkušenosti, ani nevím, zda tu něco takového je. Film "Ve válce" (nikoli heslo "Do boje") popisuje válečné nasazení aktivistů (jakási veřejná guerilla) za zpětné získání statutu "zaměstnanec", na který nemají nárok, protože by se jinak celý kapitalistický systém musel okamžitě zhroutit. Jakékoli "morální ospravedlnění" je jen věcí rétoriky. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

S Francúzmi je to ako na hojdačke. Raz natočia kvalitnú drámu s neskutočným presahom a inokedy zas priemernú, na ktorú človek rýchlo zabudne. Toto je ten druhý prípad, čo je škoda vzhľadom na samotný námet. Tento snímok bol neskutočne toporný bez akýchkoľvek emócií a dramatizácie deja, v podstate to bola len nudná konverzačka rozoberajúca postoje a záujmy zamestnancov a zamestnávateľa a po pol hodine už mi tie jednotvárne hádky brutálne liezli na nervy. Čakal som od toho podstatne viac. 40 % ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Tak taketo filmy mam rad - automobilka podpise dohodu zo zamestnancami na x rokov, potom sa ma vyroba skoncit ... a zamestnanci bojuju za zachranu svojej prace, lebo si s firmou stotožnili svoje zivobytie. Stefan Brize ako reziser tymto natocil svoj najlepsi film, ktory ma perfektne tempo, namakane dialogy, kde obycajne prevazuju, ale zaroven o nieco ide ... skoda ze z hercov som nikoho nepoznal a ten zaver bol trochu ... pripaleny. Za mna vsak hovorim jednoznacne, ze taketo filmy mam rad : 78 % ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Jde o tzv. rétorické drama, což diváky moc netáhne , protože připomíná schůzi. Ale přesto jde o inteligentní politický film se silným napětím ve vzduchu o práci, o lidských právech a současném světě. V této válce režisér nenavrhuje řešení, je vzdává hold těm, kdo bojují. Toto zavírání prosperujících firem patřících nadnárodním korporacím v chudých regionech je běžné. V tomto filmu nejde managementu o sociální důsledky, ale o své akcionáře. Přitom francouzská továrna je prosperující. Němečtí manažeři uvádějí jako důvod, že továrna nemůže na trhu konkurovat. Dle francouzských zákonů mají němečtí majitelé povinnost továrnu nabídnout k prodeji, ale zákon už neříká, že každému žadateli. Dostali by totiž na trhu přímého konkurenta. Ve hře je také ohrožené odstupné ohrožené nejednotností protestujících. Chvílemi jsem měl dojem sociální reportáže. A ubíjející je, že žádná ze stran nemá nové nápady a film se dostane do smyčky. Ať stojíte politicky nalevo či napravo, kolovrátek hesel "Musíme zůstat jednotní" vás jistě umoří. ()

tatopulos 

všechny recenze uživatele

Trochu to připomínalo Stalo se v Turíně. https://www.csfd.cz/film/25552-stalo-se-v-turine/komentare/ Je pro mě příjemné překvapení, že se i dnes točí takové filmy, kde se ukazuje, že žijeme v "nejlepším ze všech možných světů." A slovy železné lady Thatcherové- není alternativa k politickému systému, přestože žijeme ve "svobodě". Závěr vůbec není přepálený, spíš symbolicky ukazuje nato, čím vším musíme projít, když chceme změnit systém. Nezáleží na člověku, ale jak se člověk- lidský zdroj projevuje ve vztahu k trhu, jak je pro trh užitečný nebo zbytečný ()

Galerie (18)

Zajímavosti (1)

  • Celosvětová premiéra proběhla 15. května 2018 na Cannes FF. (ČSFD)

Reklama

Reklama