Will (Theo James) se Sam (Kat Graham) mají před sebou zářivou budoucnost. Will musí na služební cestu, a když Sam telefonuje, "něco" se během hovoru stane. Západní část amerického pobřeží zmlkla. Telefony, internet, satelity, zpravodajství, Bílý dům i prezident mlčí. Kompletní dopravní infrastruktura kolabuje. Nikdo nechce dát informace, co se vlastně stalo a co se aktuálně děje. Armáda se snaží situaci dostat pod kontrolu, ale všude panuje zmatek. Jenže Will a otec Sam Tom (Forest Whitaker) nechtějí čekat a vyrážejí do neznáma. Mají vůbec šanci Sam najít, když všude vládne bezpráví a chaos? (Rodriguez)

mp5991

Já mám z tohohle tak trochu pocit, že někdo zkouknul 20 katastrofických filmů, vzal si z každého, co se mu líbilo a nějak to splácal dohromady. Je tu totiž řada katastrofických výjevů, které sice vypadají dobře, ale těžko se mezi nimi hledá souvislost, jakoby se v každé oblasti stalo něco jiného, ale náhodou všechno ve stejnou dobu. Navíc se střídají oblasti, kde to vypadá, že se krom výpadku proudu nestalo vůbec nic s oblastmi, kde je zničené takřka všechno. Ani chování lidí moc nesedí, ano, dá se předpokládat, že postupem času celá situace přeroste jen v boj o přežití a zdroje, ale sakra ne první nebo druhý den, v prvních dnech jsou všeho hromady po lidech, co nepřežili (soudě podle hustoty provozu bych odhadoval, že nepřežil téměř nikdo nebo tu máme velmi unikátní případ apokalypsy, kdy se nikdo nesnaží dostat do bezpečí), nemá smysl někoho přepadávat. ()

sun.eagle

Skvělá a řádně hutná postapokalyptická atmosféra, je cítit ta tíseň a obava z postupného rozkladu společnosti a základních lidských hodnot. Nečekejte monumentální obrazy zkázy bortících se kultovních budov, většina je ponechána na divákově fantazii, až do samotného konce. Říkám si, že by alespoň malé naznačení prospělo. ()

Dalajlada

Nebylo to špatné. Od začátku do konce čověk neví, co se doopravdy stalo. Ale hlavní je, že ví, co se stalo s lidmi okolo. ()