Os Exterminadores do Além Contra a Loira do Banheiro

Brazílie, 2018, 103 min

Čtveřice rádoby lovců duchů ve složení Fred (Léo Lins), Jack (Danilo Gentili), Túlio (Murilo Couto) a Caroline (Dani Calabresa) se vydává vyřešit místní legendu o takzvané „Záchodové blondýně“, přičemž jejich jedinou snahou je získat uznání jejich youtubových fanoušků. Nepočítají ovšem s tím, že na pověře bude víc pravdy, než si kdokoli z nich kdy přál poznat, a že se životy všech zúčastněných dostanou do smrtícího ohrožení. (C0r0ner)

darkrobyk

„Co ta krev všude?" „Kancl dostal krámy!" A nejen kancl, postupně je dostala celá škola. Jeden chytrolín totiž prostřednictvím spolužáka vyvolal Bloody Mary alias Krvavou Mařku alias zde Tampónku - blondýnu s tampóny v nosních dírkách žijící v zrcadle na místních záchodcích. Když ředitel pozve lovce duchů, co skomírají na You Tube, nikdo netuší, že duch je skutečný. Vachrlatý rozjezd s pitomými vtípky pomalu nabere obrátky a pak už vše lítá, i co peří nemá. Rvačka s ředitelem, vybuchující hlava, zavilý plod se zákeřnou pupeční šňůrou, utlučení míči v tělocvičně, švédská trojka s duchem a nekonečné honičky chodbami školy, která už vypadá více jako vybombardovaná transfúzní stanice, než ústav pro výuku žáků. Tedy dialogy byly z větší části trapné, ale zase měl jsem k dispozici překlad, tak jeden neví....ovšem hlášky typu: „Kdybych chtěla ukazovat kozy, budu hrát v Pičkách v trní!" pobavily. Spíše na 3*, za gorefest ale jednu přihodím. ()

EvilPhoEniX

Extrémně brutální hororová komedie z Brazílie! Příběh se zaměřuje na fake krotitelé duchů, kteří si vydělávají tím, že oblbují lidi, ale vše se změní při jejím novém kšeftu. Jsou povolání do školy, kde jeden z žáků vzkřísil ducha Bloody Mary, který má schopnost převtělit se do čehokoliv podobně jako v Evil Dead a když říkám čehokoliv, tak tím myslím i záchodové hovno či Embryo. Od 20 minuty je film solidní jízda, kde se nešetří slušnými hláškami a obstojným gore. Škola je celá od krve, mrtvoly se kupí a na levnější poměry je i vizuál ucházející. Kdo rád brutální Splattery, které si neberou servítky absolutně s ničím, tak by se mohl bavit, ale film upozorňuji rozhodně není pro normální diváky. Příběh**, Akce***, Humor****, Násilí****, Zábavnost****, Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****, Napětí***. 7.5/10. ()

Arsenal83

Mňa teda fekály neberú a nevidím žiadnu zábavu ani prínos v tom, ak sa duch prevtelí do hovna alebo keď ľudské embryo masturbuje či niekto zožerie mŕtvolu. EvilPhoEniX dobre zhodnotil, že film nie je pre normálnych divákov. V mnohých ohľadoch je skôr nechutný ako zábavný, pritom vystrašujúci aj komediálny potenciál mal. Len to nemusel preháňať. ()

ricci.s

Dej tohto zázraku sa odohráva na škole, ktorú navštívia krotitelia duchov. Tí musia bojovať proti jednej zakrpatenej trajde alias krvavej Mary, ktorú vzkriesil jeden zo žiakov. No a tento zlý duch má schopnosti prevteľovania hádam do všetkého (nevynímajúc starú babu pri sexe, plod, ktorý tam začne veselo masturbovať, hovno, a podobné srandičky), takže zatiaľ čo anglicky hovoriace krajiny sypú jednu sračkoidnú novinku za druhou, Brazília si servítku pred ústa nedáva, a na diváka čaká zábavná a zvrátená démonická vybíjaná, v ktorej explodujú hlavy a krv strieka na hektolitre. Hororové komédie síce vo všeobecnosti nemám rád, ale v tomto prípade som si v hodnotení istý – naposledy som mal podobné pocity pri španielskej „La Noche del Virgen“. Niečo tak uletené tu už dlho nebolo a podľa mňa tak skoro ani nebude. ()

pornogrind

Něco jako Troma alá Brazílie nebo chcete-li (slabší odvar) Braindead po brazilsku. Místy je to fakt nátěr a je to celkem prdel. Začátek je nudnější a chvilku mi trvalo než jsem filmu přišel na chuť. Uvítal bych i víc humoru. S hodnocením jsem na vážkách. Mám to tak na 3 a půl hvězdy. Nakonec se přikloním ke slabší čtvrté hvězdě. Každopádně pro vyznavače úchylností, ujetostí a bizardností všeho druhu je to povinnost. ()

• V čase 01:21:00 je ve filmu zmiňován hrobník José Morica. Je to odkaz na brazilského herce, scenáristu a režiséra Josého Mojicu Marinse, který se proslavil hororovou sérii o hrobníkovi jménem Zé do Caixao, někdy též zvaného Coffin Joe. (pornogrind)