Ocitáme se v New Orleansu v roce 1917 ve čtvrti červených luceren. Prostitutka Hattie (Susan Sarandon) žije se svou dvanáctiletou dcerou Violet (Brooke Shields) v bordelu Madame Nell. Protože je Violet odmalička obklopená atmosférou sexu a divokých večírků, touží se stát také prostitutkou a tak Nell zorganizuje aukci o její panenství. Za několik měsíců se Hattie vdá za bohatého zákazníka a Violet se přestěhuje k mladému fotografovi Bellocqovi (Keith Carradine), který je do ní bláznivě zamilovaný. Violet se tak stává podivnou figurkou - předčasně vyspělou ženou, která v srdci přesto stále zůstává nevinným dítětem. (Sofia)

Juto

V projekte nabitom nástrahami udržal režisér Louis Malle rovnováhu a vytvoril elegantný, ironický a dojímavý film o našich problémových srdciach, mysliach a telách. 7/10 ()

farmnf

Vynikající námět, obsazení skvělé. Nicméně film působí nějak nedotaženě. Ve scénách, kde se mohlo opravdu hodně zásadního dít se neděje nic. Některé monology jsou takové bláboly z pera na papír. Téma prostě mohlo vytěžit daleko více. ()

Bobik9

Těžko se to hodnotí. Má to silné stránky a má to vyloženě slabé stránky. Lákadlem rozhodně je rozkošná Brooke Shields a krásná Susan Sarandon. Filmu naopak ubírá body slabší příběh a naprostá nemožnost sympatizovat s jakoukoli postavou. Všechny stojí za prd. Navíc si myslím, že k podobně laděnému námětu se naprosto nehodí taková dávka optimismu, jakou Louis Malle do filmu vložil. Hudbu, která snímek doprovází jsem nepochopil už vůbec. Jak kdyby byla z nějaké přidemtnělé komedie. Nominace na Oscara je podle mě jen vtip, kamera byla ovšem skvělá. ()

Master19

Zvláštní, zajímavé a neopakovatelné. Brooke hraje skvěle a oceňuji stylizaci filmu tak, že místo vzrušení nad dvanáctiletou prostitukou přišlo zhnusení a morální deprese. Ty scénáristické úlety pomíjím a pamatuju si jen to, co dávalo smysl. A bylo toho hodně. Za všechny třebas scéna na seníku s malým černochem a jeho matkou... Nadčasové. ()

milancecil

Skvělý, milý filmeček, sice s rozporuplným tématem, ale přesto s jistým dobovým půvabem, i když pokleslým, vždyť prostředí nevěstince by zřejmě k dospívání dvanáctileté Violety nikdo nedoporučil, ale stalo se a ona v něm vinou své matky, prostitutky, žít prostě musí, na vybranou nemá a tak se přirozeně s chodem domu sžívá, až je jednoho večera uvedena do oběhu, mezi běžné klienty, je vydražena a tak její panenství padne tu noc muži s nejvyšší nabídkou, zažije poprvé to, co jí zatím roky denně jen obklopovalo, přesto zůstává stále dítětem, i když se moc snaží jím pro okolí a sebe už nebýt, tápe ve své rozporuplné roli, ovlivněná zkušenostmi, kterých prozatím mohla v takovém prostředí nabýt, zvláštní příběh, se zvláštní poetikou, tak nějak obhrouble něžný, humorný i smutný, očištěný od provokující vulgarity, každopádně milý filmeček. ()

Han22

Asi nejslavnější "pedo" film. Dnes by to nikdo nenatočil, rozhodně ne bez pohledu "zneužívané dítě a odpudivý pedofil". Takže mě překvapilo, že je to v podstatě normální film. Je to taková sonda do bordelu počátku 20. století. Nijak honosný barák kde žije několik generací, ošklivé hadry, oškliví zákazníci i ty šlapky. Ty nemají žádné mravní zábrany, netrpí, svoji si profesi víceméně užívají, baví se maličkostmi, nehroutí se ani z nuceného stěhování a samozřejmě drapnou příležitost ke svatbě (a klidně opustí dítě). V takovém prostředí vyrůstá Violet, která s dětskou zvědavostí a touhou po dospělosti vše sleduje a chce napodobit. Takže je ve 12ti vydražena, odpaněna a začíná sloužit. A později když uteče (ne kvůli sexu, ale kvůli výprasku) si ji k sobě bere fotograf. Reálně působí i jejich vztah. On si drží odstup, bere ji napůl jako dítě, občas se neudrží a dá ji facku. Ona je chce být dospělá, víceméně ho svede, ale přitom je to náladové, nudící se dítě, co si chce hrát a dělá naschvály... takže to logicky nefunguje. Kontroverze? Je tu několik nahatých scén, kde je vidět všechno, ale to je i ve spoustě českých filmů z té doby. Sex není ani naznačen, jen pár polibků. Brooke tu byla ještě dítě obličejem i postavou, takže věřím, že ani v tom počátku století by do toho moc chlapů nešlo, na druhou stranu dětské sňatky a nezletilé prostitutky byly menší tabu než třeba homosexualita nebo mezirasový sex (což film ukazuje). No a 70. léta holt umožňovala natočit cokoliv. Mallé natočil zbytečný "happy end", ale jinak ty 4* za poměrně  reálnou sondu jak to tehdy mohlo vypadat. PS: Dospělou Brooke Shieldsovou nesnáším, hlavně kvůli jednomu příšernému 90s sitcomu a dalším děsným filmům, ale tady a v Modré laguně byla snad poprvé a naposledy přirozená. ()

Brasi

Náladový jako Violet sama. Škoda, že si tvůrci neuměli udělat jasno v tom, jaký má film vlastně být a ten je tak nějak...inu, nijaký. Atmosférou tak má zřejmě nejblíže k rodinnému filmu (aspoň tak zapůsobil na mě), což je v přímém rozporu k příběhu-nepříběhu a kulisám, v nichž se odehrává. Ke konci už mě to zmátlo natolik, že jsem nevěděl, jestli si z toho vzít, že ať už se nám to líbí, nebo ne, tlupa je stále naší primární matkou a nakonec musíme mít velké štěstí na pravé rodiče, nebo zdali jde pouze o rozprávku nad nestandardním dětstvím jedné dívenky určenou ke zhlédnutí pro jedno letní, líně se vlekoucí, sluncem zalité odpoledne. Ach jo, zabít takhle slibný téma... ()

Woodstock

"Make love, but not ahead of time!" Au! Myslím, že Violet se ještě nějaký čas měla, matka nematka, vzor nevzor, držet hesla: Lepší vrabec v hrsti, než holub, čili velký pták... bůhvíkde! Kontroverzní, smutné, působivé. Ukradené dětství holčičce, která to tak (prý) sama chtěla. ()

Rockerman

Zajímavý film o nevěstinci v New Orleans z doby, kdy v Evropě zuří 1.světová válka. Příběh dvanáctileté prostitutky, která svou profesi "zdědila" po matce ukazuje v plné nahotě, že v tomto světě je slovo morálka prázdným pojmem. Je to také film o velké lásce, která nemůže být naplněna, protože Violet je přes všechny zkušenosti stále ještě dítětem. Je to tak na hraně mezi 3 a 4 *, ale dávám čtyři za dobrý výkon Brooke Shields v hlavní roli. ()

Destinytte

Violet vyrůstá v nevěstinci, kde žije se svou matkou, která tam pracuje. Je tomu, co se tam děje tak blízko, že ji to uchvátí a všechno sleduje a učí se, protože je jí jasné, čím se bude v budoucnu živit, dokonce se na to těší. V jejích 12ti letech začne také "vydělávat", začne to aukcí jejího panenství. Docela zvrhlé, pro někoho možná až nechutné. Mladičká Brooke Shields v roli Violet zazářila, bylo až neuvěřitelné, že v tak nízkém věku dokázala zahrát tak velkou a těžkou roli opravdu dokonale, pro mě byla naprosto bezchybná a celý film oživila. ()

MickeyStuma

Poněkud kontroverzní drama s námětem nemálo podobným filmu „Lolita“ (1962). Příběh je údajně založen na skutečných příbězích prostitutek v neworleanské čtvrti Storyville v roce 1917, kde se film samozřejmě také odehrává. Violet, dvanáctiletou dívku vyrůstající v nevěstinci, kde je její matka zaměstnána jako prostitutka, hraje mladá Brooke Shields, která je u nás známá asi jen z filmu „Modrá laguna“ (1980). Příběh se zabývá především sociální stránkou dvanáctileté Violet a zejména vlivu okolí na její dospívání. Tvůrci se odvážně nevyhnuli snad ničemu. Nejsilnějším momentem je dražba v nevěstinci, kterou mají starší muži získat Violetino panenství. Sňatek Violet se starším mužem je už jen třešničkou na dortu. Co však vyvolalo větší skandál než u předchozího filmu Lolita (1962), jsou erotické scény, byť jsou na naprostém minimu, které nevynechávají nahotu ani u Violet. V kontextu syrovosti reálií a daných skutků to byl tvůrčí záměr. Co je však skandálnější? Zobrazení reality ve filmu, nebo skutečný život? Režisér Louis Malle pečlivě vykreslil propracovaný svět neřesti a plně vystihl krásu i smutek Storyville. Strhující výkon Brooke Shields ukazuje nevinnost uprostřed hříšné reality. Film se tak s plnou syrovostí přímo dotýká nelehkého tématu zneužívání dětí, ale na druhou stranu spíše než k drsné exploataci vede k pomalému a melancholickému zkoumání, které je tak pečlivě natočené, že je až vypravěčsky podnětné. Pokud film některé diváky zneklidní, splnil svůj účel. Měly by je stejně tak zneklidnit i životy takových dospívajících dívek v reálném životě bohužel i současném. Ruku na srdce, kolika lidem to není jedno?? ()

Koprska

Zvláštní, kontrovezrní snímek s velmi dobře zvolenou hudbou. Dnes nemyslitelné nechat něco takového hrát někým, komu bylo opravdu při točení 12 let! Momentálně velmi vhodné pro pedofily. Při některých scénách z morálního hlediska zarážející a šokující. Příležitostí k rozvinutí tématu bylo jistě více. Konec působí nedotaženě, ale má vypovídající hodnotu. Je to prostě předčasně vyspělé stvoření po stránce sexuální, ale jinak ,,dítě" bez emoční vyspělosti týkající se sociálních vazeb... Každopádně doporučuji :) ()

Tomket

Příběh založený na skutečné události sem si užil. Skvělé na tomto filmu je mimo vtahující atmosféru, dobré dobové kostýmy a kulisy s začínající swingovou érou také precizně zahraná role v podání 12-ti leté herečky Brooke Shields v roli nedozrálé kurvičky, potýkající se s dospělými situacemi ovšem s mladistvím pohledem na svět. Její výkon prostě to je pecka a určitě se na Pretty Baby znovu podivám. Škoda závěru filmu. Už chápu, díky komu a kde se našla ispirace pro roli v Leonovi v podání Natalie Portman. ()

kadles

Děvčátko co vyrůstá v bordelu nemůže chtít snad nic jiného než její matka. Režisér se snaží filozofovat nad tímto tématem, ale v tomto scénáři to nefunguje. Celá nahá 13ti letá Brooke, její odpanění a život s fotografem. Výsledek = nuda a zabití zajímavého tématu. Jediné co se z toho dá odnést, jsou obnažená prsa Susan Sarandon. ()

kachnacekk

Dobré zpracování poměrně kontroverzního tématu. Mladá 12-ti letá Violeta žije od narození v nevěstinci. Její matka ji nechá volně se po nevěstinci pohybovat, takže ví od útleho dětství o sexu víc než by dívka tohoto věku měla vědět. Díky tomu je dívka předčasně vyspělá, ale jen na oko. Chování dospělé ženy uvnitř stále křehké dítě. Ve 12ti letech je vydraženo její panenství a ona se stává, tak jako matka, prostitutkou. Ta ji ovšem brzy opustí, neboť uchvátí jednoho ze svých "šamstrů" a ten si ji odveze a udělá z ní počestnou ženu. Celou "náladu" "odvrácené" strany tehdejší společnosti dokumentuje fotograf "Papá", který je historicky skutečnou osobností té doby. Papá se do Violety zamiluje i ona o něj, spíš platonicky... Na Americký film velmi nezvyklé téma, výborné herecké výkony a z filmu skutečně dýchá začátek 20 století.. ()