Morto Não Fala

• angličtina The Nightshifter (více)

Astaroth12

Vždy keď príde nejaký film z márnice, beriem ho všetkými desiatimi. Nielenže preto, že takých filmov sa veľa netočí ale i preto, že majú vždy hnusne ponurú až nepríjemnú atmosféru. Najprv mi to prišlo ako paródia na nejaké ducharske horory. Aspoň dialógy s mŕtvymi mi naozaj tak prišli. Potom prišla časť s nasraným duchom a aj keď sa o originalite hovoriť nedá, tak ta časť mala aj gore stránku i riadnu drsnost. Ale i tak po celu dobu som sa nemohol ubrániť pocitu, že niečo veľmi podobné som už videl. Preto to je celkom predvídateľne i  keď sa o nejaké tie zvraty film pokúša , ale u mna celkom bezúspešne. Herci vynikajúci, ale po trikovej stránke to až tak slušne nebolo a asi aj preto filmu dávam len silné, ale 3*, na viac u mna nemal. ()

xxmurphyxx

Nápad super, obsadenie aj réžia úplne v poho, atmosféra tam bola tiež, škoda len, že od momentu keď sa náš hlavný hrdina zahrá na bonzáka to ide úplne iným smerom, ako som čakal. Čakal som a tešil sa ako sa to bude vyvíjať ďalej a ako sa z toho nešťastného sledu udalostí vymotá, no namiesto toho som dostal ďalšiu ducharinu. Ale svoje momenty to malo. Dosť tomu pomáha aj pre Európana menej známe a svojským spôsobom fascinujúce prostredie Brazílskej favely. ()

Eliott

Naprosto souhlasím s již existujícími komentáři. Potenciál tohoto díla byl ohromný a proto je opravdu smutné, že z něj byla vytěžena nanejvýš jedna desetina. Ačkoli obvykle dávám přednost spíše duchařinám, tak co začalo jako pětihvězdičková jízda se v polovině láme a přechodem do spirituálna spíše zevšední. Z následujících scén již mne nic dalšího nepřekvapí a podobných děl jsem již viděl alespoň tucet. Sám se divím, že se to vůbec udrží v 4* kategorii a souboje s mrtvou ženou, i když stále nadprůměrné, na mne příliš nefungovaly. Osobně se však na konec přikláním k lepšímu průměru. Především díky dobrému pocitu ze sledování a hlavně z několika scén opravdu tuhne krev v žilách! 70% ()

ricci.s

Súhlasím s komentárom Filmmaniaka - až na to, že film nikam negraduje. Lebo on síce graduje, akurát nie práve zaujímavým spôsobom. A keďže film trvá dve hodiny, tak už som sa nejako tešil na záverečné titulky. Najprv poteší nápad - chlapík kecá s mŕtvolami a potom to zneužije na odstránenie milenca svojej ženy, no všetko sa to pokurví. Takže divák bude plný očakávania, čo z toho napokon vylezie. A vyliezla z toho klišé duchárina, ktorá vygraduje posadnutosťou. A bolo po dobrom nápade. Tak, ako nádejne tento horor začal, tak beznádejne skončil. Mne to ale na priemerné hodnotenie stačí. ()

bizz_mjc

Naprosto parádní námět, kdy patolog dokáže hovořit s mrtvými. Jenže to je zoufale nevyužito, přitom to nabízí nespočet možností a cest, a tvůrci si vybrali takovou, že směr odkloní jinam. Ani to by nebylo zlé, ale při své stopáži pak velkou část druhé půlky už film negraduje a trošku strnule se babrá v naplnění nové podstaty. Do půlky filmu jsem to viděl na jasný 4*, ale nakonec za nedotažení jdu níž. Jinak ale překvapení a spokojenost. ()