Jimmy Jones

• angličtina Burning Hearts (pracovní název)

Malý podvodníček se pokusí pro nechvalně známého zločineckého bosse ukrást drogy. Zaplete se ale do děsivé nehody, která má dalekosáhlé důsledky. (Netflix)

JASON_X

Při četbě anotace jsem tak trochu zadoufal ve variaci na skvostného Refnova o čtvrtstoletí(!) staršího kodaňského Pushera. Ale chyba lávky, atmosféra tohohle filmu je oproti výrazně temnějšímu dánskému příbuznému sotva třetinová, stejně jako i propracovanost jeho zápletky. Navíc herci jsou nepříliš výrazní a jejich postavy nepříliš působivé: zlodějský hezounek Jimmy je jen slabším odvarem Bodniova slizkého hajzla Franka, Dragan s Pepem jsou jen ubohé nápodoby Mila a Radovana, Jimmyho přitroublá husičkovitá přítelkyně v osobitosti hodně pokulhává za Frankovou feťáckou kurvou, stejně jako Jimmyho kámoš za Frankovým kámošem Mikkelsenem. A taky mám trochu problém s tím, že zlodějská asociální filcka jako je Jimmy, je ve filmu vykreslena skoro jako takový "sympatický dareba", nebo aspoň romanticky zamilovaný snílek, který bazíruje na tom, že mezi ostatními grázly se má držet slovo, ale přitom krade lidem káry jak na běžícím pásu a kdoví co ještě. ()