ABBA: The Day Before You Came

všechny plakáty
Krátkometrážní / Hudební
Švédsko, 1982, 5:46 min

corpsy

V prvom rade by som upozornil na rok vydania. Nie 1974 ale 1982. Už na samotnom klipe a štýle piesne je to patrné. No ale, sme predsa len ľudia. Videoklip je viditeľný hlavne tým, že absentuje okrem Agneth sa tu nevyskytuje zvyšok skupiny, čo naznačovalo ich rozpad. Dobre natočené s pomerne depresívnou atmosférou. ()

zeyer

Video ze závěrečné fáze skupiny ABBA ve 20. století. V 21. století se nakonec přece vrátili ... Působivý klip byl natočen v září 1982 a obsahuje různé scény ze života osamělé ženy (The Day Before You Came). V záběrech je vidět nádraží Tumba, cesta do práce ve Stockholmu, cesta domů (the train back home again), flirtování, navázání vztahu s mužem. Režiséři působivě vystihli kontrast mezi smutným životem bez lásky (no doubt I must have frowned) a životem poté - nalezení osudové lásky. V hlavní roli zpěvačka Agnetha Fältskog a Jonas Bergström, který nepatří ke skupině. Nikdo další ze členů Abby se symbolicky neobjevuje. V Německu v hitparádách č. 5, ve Švédsku č. 3, ve Finsku č. 1. Vizuálně melancholické, melodicky lehce pochmurné (stylově odpovídá albu Visitors). Jenom mne napadlo, kolikrát v životě Agnetha Fältskog asi jela vlakem. ()