Batman vs. Hush

• USA Batman: Hush (více)

Záhadný nový darebák zvaný Hush se s pomocí dalších padouchů snaží ukončit Batmanův boj proti zločinu i osobní život Bruce Waynea – který mu už tak značně komplikuje vztah se Selinou Kyleovou zvanou Catwoman... Když začnou vycházet najevo podrobnosti z Batmanovy minulosti, Temný rytíř svádí boj s časem, aby zastavil Hushovu smrtící hru. Animovaný film Batman vs. Hush, inspirovaný prvotřídním stejnojmenným komiksem, vypráví jeden z nejlepších příběhů o Batmanovi, jaký kdy spatřil světlo světa. Biografie celé řady postav z komiksů DC - včetně Supermana, Nightwinga, Catwoman, Poison Ivy, Jokera a dalších - jsou vpleteny do tohoto tajemného příběhu o vraždě, tajemství a lásce, v němž budou vytvořena neobvyklá spojenectví a odhalena šokující tajemství poté, co Hush konečně prolomí své mlčení. (HBO Europe)

Likan7

Méně je někdy více. Tady je tolik padouchů, že drtivá většina vychází do ztracena a jsou tu jen proto, aby tu byli. Příběhově ani akcí mě to nezaujalo, milostná linka se Selinou je zajímavá, ale ani zdaleka nemůže utáhnout animovaný DC komiks. ()

DEMON

Vcelku vyrazne odklonenie od komixovej predlohy, aj ked vacsina klucovych momentov by sa tam v tej, ci onej, podobe nasla. Damianove cameo uplne zbytocne, chybala mi tam Huntress (ktoru zastupila Batgirl) a jedna klucova zmena je diskutabilna. Celkovo lepsi priemer az mierny nadpriemer. ()

carodejb

Slabé štyri. Nie je to zlé. Oproti predlohe je veľa pozmeneného, ale nejak mi to nevadí, lebo svoju vnútornú logiku to má. Film samozrejme ťahá vzťah Seliny a Brucea, čo pre mňa bol nosný pilier predlohy. Každopádne, záver je slabší. Nie kvôli zmene pointy, ale koľkokrát bude zase Batman v animáku bojovať vo finále na horiacej konštrukcií? tento trik, spolu s animáciou je už obohraný a chcelo by to osviežiť. ()

moviefan4

Komiksov predloha bola lepšie a temnejšia ale keďže sa film čisto neudržal predlohy, išiel si svojou cestou a tá nebola vôbec zlá. Musím uznať ze uvoľnenejší tempo tomuto príbehu neuškodilo. Škoda len toho že veľa kvalitných vecí ktoré boli v komikse nedali do filmu. Za mňa 4* a spokojnosť. ()

ScarFace_V8

DC už ani neumí ukuchtit pořádný animák. Právě jsem viděl a nemůžu říct, že by se mi líbilo co jsem to viděl. Je to taková ucucaná patlanina (ucucaná doslova vzhledem vztahu Bat & Cat), která nesahá komiksové předloze ani po kotníky. Co se týče komiksu - jedná se o jeden z nejlepších netopýřích příběhů poslední doby. Co se týče filmu... ehm... Směsice všeho možného bez nějaké věrnosti a respektu k předloze. Postavy jsou úplně divné a jejich chování nepřirozené. Pro příklad Bruce s Clarkem tu vůbec nepůsobí jako staří přátelé z Justice League a jejich interakce je spíše konfliktní. Použitá animace za posledních deset let zůstává neměnná a začíná být poněkud stereotypní. Škoda. Měl jsem nějaká očekávání, ale tohle bych asi radši neviděl. ()

pepan9135

Celkem fajn animák. Batmana zbožňuji a hushe mam taky celkem rád, přidejte Banea a Catwoman a máte o zábavu postaráno. Pár nudných a zbytečných momentů se našlo, ale celkem málo. 70% ()

CheeseFigure

Batman: Hush považujem za jeden z najlepších Batmanovských komiksov a preto som bol nesmierne nadšený, keď som sa dopočul, že sa dočká animovaného spracovania. Oj, aké to sklamanie, aké to len sklamanie. Dočkali sme sa pár zmien, z ktorých niektoré neboli vôbec potrebné (namiesto Killer Croca sme tu mali Banea). Niektoré scény na mňa pôsobili úsmevne, chýbala im veľkoleposť a osudovosť, akú mali na stránkach komiksu a pôsobili, že ich sem autori našróbovali, lebo boli aj v predlohe, proste pôsobili strašne neprirodzene, na rozdiel od komiksu. Asi, keby som predlohu nepoznal, tak by som si tento film užil viac, aby som ale len nekritizoval, tak bojové scény boli animovane pekne, prehľadne a vždy keď došlo na akciu, tak to bolo radosť sa pozerať. Celkovo animácia celkom ušla, síce sa tu našlo pár vecí, ktoré boli divné, ako keď na scéne bolo viacej áut. Buď sa hýbali divne, alebo pôsobili staticky. Čo sa ale zas plusov týka, oceňujem, že sa nešetrilo krvou. Ináč som (opakujem) sklamaný, ak ste predlohu nečítali, choďte do toho, vám to možno sadne. Ja si počkám na nejaký ,,originálny" snímok, pri ktorom nebudem stále porovnávať s predlohou. ()

DavePave

Solidní, ale horší než původní komiks. Místo temného epického příběhu je to "Batman a Catwoman jsou na sebe nadržení, jo a mimochodem tu i řádí padouch" ()

mich.chudy

O dost akčnější překopaná verze komiksové předlohy. Některé změny jsou k horšímu (identita záporáka a celkově detektivní linka, tady se hraje víc na akci) ale vztah Batmana s Catwoman a jeho vyústění mi přišlo oproti originálu zajímavější.. ()

Megahead

Z môjho pohľadu mohli hlavného zloducha animovaného filmu (Hush -a) včleniť do deja viac krát. Taktiež niektoré dejové línie mohli byť lepšie zvládnuté. Pozrel som si už mnoho častí animovaných Batmanov, no často mi vadí jedná vec, že tie príbehy nie sú lepšie prepojené (nemajú lepšiu náväznosť). ()