Dramatický příběh o skupině žen, které projdou strastiplnou cestou až se dostanou do japonského tábora jako válečné zajatkyně. V táboře, kde je s ženami velice tvrdě zacházeno se objevuje mnoho žen různých národností a kultur. I přes toto hrubé zacházení se ženy vzchopí a udělají si vlastní vokální orchestr. Předlohou tohoto příběhu je skutečná událost. (Plik)

pafka

Nic, co bychom uz nevideli. Jen trosku s jinymi veznemi - pouze zenami a s trochou radosti z hudby. Jinak bohuzel neprinasi nic noveho. ()

haack

Musím přiznat, že jsem nečekal, že mě tenhle film natolik osloví, ale nutno uznat, že je velmi povedený. Líbí se mi jedna věc a to je ta, že film nehraje zbytečně na city víc, než je nutné. Celkově je příběh pojatý se skromností a pokorou, která není americkým filmům vlastní, což ale asi vysvětluje fakt, že se jedná spíše o film australský… Herecké výkony jsou podle mě velmi dobré a poměrně uvěřitelné. Některé situace možná přejděné až s příliš velkým klidem a nadhledem, ale to je jen malá výtka. Možná by se dalo vyčíst, že chybí hollywoodská tečka, ale to se mi na tom možná líbí nejvíce. Film si na nic nehraje. Je dobrý bez toho, že by se muselo tlačit na pilu. 7/10 ()

peproch

V pozitivním smyslu sentimentální film. Ženy v zajateckém táboře nesmějí zanedbat svoji důstojnost, úroveň a vystupování. Pěvecký sbor je vhodnou pomocí. Různé charaktery se vynoří, zostří a některé vztahy vyhrotí a jiná přátelství vytvoří. Nejde jen o to přežít, ale i jak přežít - krásně. ()