Hatuna MeNiyar

• angličtina Wedding Doll (více)

Chagit (Moran Rosenblatt) je mladá žena s ľahkým mentálnym postihnutím, ktorá pracuje v továrni na toaletný papier. Vyrástla bez otca, žije so svojou matkou Sárou (Assi Levy) a usiluje sa o vlastnú nezávislosť. Sára na jednej strane stále cíti túžbu chrániť svoju dcéru, no má aj chuť konečne začať žiť vlastný život. Keď sa medzi Chagit a synom majiteľa továrne vyvinie vzťah, Chagit to tají pred svojou matkou. Oznámenie o zatvorení továrne otrasie Chagit i Sárou a ohrozí Chagitin ľúbostný vzťah. (Festival izraelského filmu KolNoa)

Enšpígl

Já od začátku byl napojen na postavu Chagit, takovej ten človíček, kterýho bůh moc neobdařil až na jednu vyjímku, velký srdce a hrozně jsem se bál, kolikrát tohle srdce na dlani dostane od kreténů kolem zásah. Moran Rosenblatt v roli retardované holky je naprosto famozní, už jen její hlasový projev je exceletní. ()

Aljak

Tak toto bola fakt že tragikomédia :( Na podklade továrne na výrobu toaleťáku to bol skutočne senzitívny príbeh, ktorý chtiac-nechtiac človeka chytil za srdce. Veľmi som súcitil so sympatickou Hagit, ktorá si žila vo svojej vlastnej predstave a posadnutosti z nevestovských šiat. Ale napriek týmto okolostiam sa mne osobne veľmi páčila (fyzicky, ale aj tou neskazenou dušou). Aj Omri bol sympaťák, len škoda, že mal takých dementných kamošov, ktorí akosi nemali pre ich puto pochopenie. Ale príbeh rozhodne zaujímavý, len na môj príliš ťažkopádny bez širšieho rozvinutia deju. ()