Bitva o Inčchon

• Jižní Korea Incheon sangryuk jakjeon (více)

Jen několik málo měsíců, po takřka absolutním obsazením země invazivními vojsky Korejské lidové armády, v roce 1950, vydal americký námořní generál Douglas McArthur (Liam Neeson) přímý rozkaz k tajné operaci nazvané X-Ray, která měla dle jeho osobního názoru přivést v případě úspěchu celou jeho rozsáhlou námořní flotilu spojeneckých vojsk, čítajících takřka osmdesáti tisícové vojsko, až k samotným mělčinám přístavního města Inčchon. Mělké vody, obepínající geograficky strategický přístav obsazené země, byly ale poseté podmořskými minami, jejichž plán rozmístění měl pouze jeden jediný člověk, tyranský severokorejský velitel Gye-jin Lim (Beom-soo Lee). Jihokorejský velitel Hak-soo Jang (Jeong-jae Lee) se s generálovým požehnáním vydává společně se sedmi členy na sebevražednou misi, která má rozhodnout o výsledku celé Korejské války. Jeho úkolem je infiltrovat se mezi okupantské jednotky a zajistit informace o držení plánu rozmístění podmořských min, předat jej velení a čekat na osvobození. Po prozrazení identity infiltrovaných se ale z celé tajné mise stává boj o vlastní přežití, kdy největším nepřítelem už není jen komunistická kulka, ale krátící se čas od zahájení rozsáhlé námořní operace. (Conspi)

Automaniak

Jsem překvapen a zároveň zklamán - Ameriku si tam mohli odpustit, pak by to teprve byl pořádný masakr. Viděna kratší verze, na tu delší se nechystám. ()

kluzo

Jako... Šlo to vydržet, ale ten patos a černobílé charaktery byly na úrovni sovětských filmů 70.let. Liam tam byl do počtu, a kdyby tam nebyl, tak by to bylo asi jen ku prospěchu věci, protože patos z jeho role přímo stříkal a zdaleka všechny převyšoval. Jeho texty byly na úrovni motivačních sraček šéfa nějaké sekty. Nejlépe napsaná role, celkem slušně zahraná, byla ta hlavního záporáka. ()

TomStrom

První půlka perfektní, konec na můj vkus poněkud nedotažený a přeslazený, nicméně je to pořád na kilometry daleko před současnou americkou válečnou tvorbou. ()

RAFT

Vcelku dobrý válečný film,akce a přestřelky skvěle natočené ,prostředí dobré,u filmu sem se bavil ,místama trochu zdlouhavé .film viděn v prodloužené verzi 142 min. Nejvíc filmu pomohl Liam Neeson ,který tu nemá dost velkou roli ve filmu.60% ()

Rimland

Krátká verze: 3/5 - Svižné, akční, nenudící. Zároveň je to ale dost průměrné (byť zábavné) a v nejednom momentě to působí poněkud nesoudržně a uspěchaně/zkratkovitě (hlavně co se týče vztahu Janga a té zdravotnice - viz závěrečný flashback). Kromě Janga (a tak trochu MacArthura) se vám navíc žádná z postav nedostane moc pod kůži. Uvidíme, jestli prodloužená verze ten dojem aspoň trochu napraví. Finálním mínusem jsou pak slabší digitální efekty (hlavně lodě). Každopádně díky Korejcům za to, že se vydávají do vod infiltrážně-sabotážních "commando" filmů. Na britsko-americké klasiky (sub)žánru z let padesátých až sedmdesátých to sice zdaleka nemá (na to je to moc založené na efektech, emocích a stylizaci), ale i tak to oceňuju, poněvadž těhle filmů je jak šafránu. Prodloužená verze: ?/5. ()

intro

Velmi nečekané a milé překvapení. Operation Chromite je dobře natočené válečné drama z prostředí Korejských válek. Začátek je říznutý špionáží, ale poté se rozjede akce, která vydrží až do konce a Vy v napětí čekáte jak to všechno dopadne. ()

Mamlas odpad!

Asijská zmatená konverzační nuda doplněná nesmyslnými střílečkami někoho na někoho. Nevím proč, ani kdo byl hodný a kdo zlý. Zmatek nad zmatek, otřesné. (3%) ()

DonBraso

Malinko přepálené scény,který spíše evokujou do řad akčního filmu v převlecích za válečnou vřavu.Bohužel první hodina doopravdy se hledá a musím říct,že i já sám jsem nějak trochu tápal,kdo to vůbec je ten kluk ušatá a proč to vlastně dělá.Pak přijde pro blbý jedno vysvětlení a jsem v obraze.Bohužel i nadále se z toho stala jen dobře odvedená digitální efektní záležitost a jak jsem psal až moc velká nesmrtelnost dvouh hrdinů na obouch stranách.Liam Neeson má být jako vábnička a skvěle popěvuje s dýmkou v ústech jako generál McArthur.Jinak tu vcelku nějaké větší herectví nevyniká,což může být fajn nebo taky jemná dýka v zádech,že to nemá svojí tvář a konflikt je Vám vlastně putna.Jsou tu sice nějaké pochybnosti,jedno či dvě mírná napětí,kdy pak vzejde bohužel už jen rutina celým snímkem.Je pěkný,že opět si člověk hodí do knihy válečníka další konflikt,jenom mě to bohužel tak závratně nenachtlo.70% ()

jack_scott

Zajimavě natočené, většina ale hrozně nereálná...Scéna se samohybným dělem naprosto šílená. Koukat se na to ale celkově dalo - atmosféra je velmi dobrá, menší přestřelky jsou pěkně udělané. 60% - a možná by přeci jen šlo dodat body navíc za výpravu. ()

Saxos

Operace X-ray byla už úplně zbytečná. Proč nějaké vylodění tisíců vojáků. Vše zvládnul Jang Hak-Soone s několika jihokorejskými napodobiteli agenta 007, podporou severokorejských nesoudruhů a jedné dospívající zdravotní sestry. Klady: to bylo hrdinů na každé straně, ale konečně něco jiného, jak stále se opakující 2. světová nebo vietnamský Rambo; letecké vyzvednutí pošty v podobě severokorejského vojáka; některé námořní záběry. ()

brasek

Snímok ako vojnová dráma je silne zaujímavý, príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami ešte pridáva niečo navrch. Do istej miery mi vadilo, že severokórejskí vojaci boli likvidovaní ako ovce bez nejakého ich väčšieho odporu. Koniec snímku hral na emócie a to sa mi páčilo. ()

Karbos

Bitva o Inčchon není žádná bitva, je to spíš rádoby špionážní drama, dost nezáživně popisující, co teoreticky předcházelo samotné bitvě. Bohužel je to plné nudných dialogů a krečovitého, někdy až úsměvného patosu. ()

david141474

No tohle byl taky velice solidní válečný film. Bylo to teda mnohem lepší, než jsem čekal. No i téma válka v Koreji je mi cizí, ale tímto filmem se to mění. Herečky ansámbl byl velmi solidní, takovej Jeong-jae Lee nebo Liam Neeson, tak ti jsou skvělí. Atmosféra byla božská, no a konec je velice solidní. Soundtrack taky nebyl špatnej, kdyby nějakej zazněl. Moc soundtracku teda nezaznělo. Válečná akce naopak byla a byla velice solidní, finální fight byl skvělej. No a prostředek filmu, při vytěsnění do základny KLDR bylo taky božský a atmosféra opravdu stála za to. Za mě veliká spokojenost, je to kvalitní válečný film. 9/10 To co jsem dostal, jsem teda nečekal! ()

Grimaldi

Jihokorejská kinematografie patří již řadu let ke světové špičce. Tedy spíše v rámci dramat ale po zhlédnutí tohoto filmu můžu s klidem prohlásit, že i akční žánr není místním tvůrcům vůbec cizí. Možná je to díky mé oblibě dějepisu, nebo už tehdy skvělým Jeong- jae Leem, či snad opravdu velkou spoustou akčních scén, ale téměř celý film mě opravdu hodně bavil. Až jsem překvapen jak moc. Škoda jen toho nepasujícího doplňku ve formě scén s McArtuhrem. Liama Neesona mám rád ale tady byl nejen zbytečný, ale přímo otravný. Tahle kaňka mi tak trochu kazila divácky zážitek, i tak bych ale film všem fanouškům akčních/ válečných a asi i korejských filmů snímek určitě doporučil. ()

matous20063

Velice zajímavý snímek o Válce v Koreji. Film má velký potenciál a kdyby filmu dali větší stopáž a víc prostoru americké straně tak si myslím že film bude na úrovni filmu "Vlajky Našich Otců" a to byl pro mne velice dobrý snímek. Jinak nemůžu o filmu říct špatné slovo, je dobré natočen ale jak jsem řekl mohl být delší. 70% ()