poster

Východ slunce

 • USA

  Sunrise: A Song of Two Humans

 • slovenský

  Východ slnka

 • anglický

  Sunrise

Drama / Romantický

USA, 1927, 90 min

 • Madsbender
  *****

  Po premiére zdigitalizovanej verzie s unikátnou interpretáciou živého hudobného doprovodu sa zmôžem na jediné: Wow. 100%(28.10.2015)

 • EdaS
  *****

  Mimořádně nápaditě (ty prolínačky!) a energicky natočený film mě překvapil nečekanou strukturou (drama/romance s komediálními prvky/drama) a lehkostí, s jakou dané žánry kombinuje. Přiznávám, na konci jsem měl slzu v oku.(11.8.2007)

 • Ilicka
  *****

  Konvenční drama, ale vtipné, napínavé a dramatické. Nejúžasnější je pro mě prostřední část, kdy rozhádaní manželé přijedou do města a postupně se usmiřují, dokud svým polibkem nezastaví dopravu. Vynikající práci odvedli herci: Janet Gaynorová a George O'Brien, a především režisér F.W.Murnau, který si mě podmanil úchvatnými obrazy a prací se světlem. Ne nadarmo se film jmenuje Sunrise.(2.1.2010)

 • Stanislaus
  ****

  I když je Východ slunce snímkem ještě z němé éry kinematografie, tak i přesto si mě jako diváka z druhé dekády 21. století dokázal získat a upoutal mou pozornost. Film se mi líbil jak z hlediska technického zpracování (dramatické scény, práce s kamerou a různé efekty) tak z hlediska příběhu, který rozhodně nebyl tuctový a klidně by se dal převést na plátno i v dnešní době. Zkrátka jeden ze snímků, který byl natočen tak nadčasovým způsobem, že nikdy nezestárne a vždy osloví nějakého diváka.(1.7.2015)

 • Adrian
  *****

  Jednoduchý, ale nadčasovo neuveriteľne príťažlivý príbeh pretkaný symbolikou a krásou nie vo vyslovenom, ale v zobrazenom. Sila poetických obrázkov, ktorá mi spôsobom montáže (napr. dvojexpozícia) a vlastne celkovou hrou s obrazom, pripomenula rovnako výnimočné diela obdobia konca nemého filmu -> Vertov Muž s kinoaparátom ako i môjho obľúbenca Dreyera a jeho Pannu Orleánsku.(18.9.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace