MacGyver - Série 1 (1985) (série)

Nepřítel uvnitř (S01E15)

(epizoda)
  • USA The Enemy Within (více)

V Nemeckej demokratickej republike MacGyver vyzdvihne tajné informácie a len vďaka pomoci agenta Craiga Bannistera tesne unikne východonemeckým prenasledovateľom. Pete požiada MacGyvera o ochranu Viktorie Tomanovej, dezertérky GRU, která môže identifikovať dvojitého agenta „krtka“, zodpovedného za smrť štyroch agentov za posledných sedem týždňov. MacGyver a Viktoria čoskoro odhalia, že krtkom je samotný Craig Bannister. Bannisterovi vymyla mozog jeho manželka Ingrid, ktorá je v skutočnosti agentka GRU. Ingrid zajmú a Craiga zastavia. MacGyver však už nemôže Bannisterovi zachrániť život, keď agent s chemicky vymytým mozgom utrpí srdcový záchvat. (TV JOJ)

majo25

Epizóda je okorenená o prvok sci-fi - manipulácia s mozgom, po ktorom sa z "pacienta" stáva vrah na objednávku a v závere Mac zostrojuje defibrilátor srdca zo stĺpikov na výstave. Kam sa na neho hrabu Dédéeráci. ()

Honza__St.

Optět jamesbondovská zápletka. Mac už poněkolikáté provádí špionáž v NDR, ale tentokrát se už bezpečnostní orgány nenechají napálit a počíhají si na něho. Naštěstí se ukázal jeho kámoš a zachránil ho před oprávněnou basou za špionáž až do sjednocení Německa. Jenže hned vzápětí musí Mac zachraňovat jeho tím, že v rychlosti víc než 120 km za hodinu opraví brzdy. Doma zjišťuje, že v maléru nebyl z důvodu, že je v NDR známější než u nás Pavel Bláha, ale že v jeho tajné službě je zrádce. Což se potvrdí, když na nóbl večírku zničehonic farář málem zastřelí přeběhlici z KGB a hned vzápětí umírá na infarkt. Macovi netrvá dlouho zjistit, že reverenda "naprogramoval" a rafinovaně odstranil zabiják z KGB, ale mnohem větší překvapení zažije, když zjistí, kdo jsou jeho společníci. Jenže oni sami (jako vždy) nevědí, s kým si začali. ()