Clark se probudí ve Strážní věži. Přijde mu SMS od Olivera – „Ztratil jsem ji.“ Prohledává Metropolis, ale jakoby se po všech slehla zem. Podaří se mu díky sluchu najít Lois. Z ní se však stala zombie, která lační po jeho mase. Celé je to jinak. O 12 hodin dříve. Na sídlo Tess zaútočila parta zombie vojáků. Tess se podařilo utéct, ale po příjezdu do nemocnice se z ní stala také zombie. Zaútočí na Lois. Clark se dozví, že vir se šíří vzduchem a na protilátce se ani nepracuje. Další zombie zaútočí v Daily Planet. (Varan)

MasterD

Clark nechá pomalého zombíka, aby pokousla Lois! A taky nevím, proč jen pro příběh potřebovali Clarkovi brát krev do stříkačky s kryptonitem (aby omdlel, že jo). Přece už dávno víme, že k němu stačí dát meteorit a je stejně zranitelný a krvácející jako každý člověk ze Země. A to už jsem se těšil, že dám opět pět hvězdiček. Zombíci jsou ale moc fajn. Velice oceňuju novou vizualní stránku deváté série. Vidím, že Smallville konečně dostal dost peněz na efekty. "Oliver? What are you doing here?" "I was looking for Tess when the whole building went Resident Evil." ()