Rammstein in Amerika

(koncert)
  • Německo Rammstein - In Amerika (2015) (více)

Madison Square Garden, New York - legendární hala uprostřed Manhattanu, domácí hala New York Rangers, a nejvíce prestižní koncertní hala světa. Za pouhých 20 min. byl koncert Rammstein v Madison Square Garden, New York vyprodán. Když začala show stál Till Lindemann před 18.000 New Yorčany a zpíval: „Auf dem Lande, auf dem Meer lauert das Verderben / Die Kreatur muss sterben." V jeden jediný den, jeden jediný večer může celá ČR v kinech sledovat cestu Rammstein na vrchol světového showbusinessu, nahlédnout do jejich osobních životů, do zákulisí obrovského podniku Rammstein v unikátním dokumentu režiséra Hannese Rossacherse. Může sledovat, co o kapele Rammstein říkají Chad Smith, Moby, CJ Ramone, Steven Tyler z Aerosmith, Iggy Pop, Gene Simmons z KISS, Melissa Auf der Maur, Scott Ian z Anthrax nebo herec Kiefer Sutherland a mnozí další. Uvidíte RAMMSTEIN IN AMERIKA - velký film o kapele RAMMSTEIN a o tom, jak si podmanili kontinent na druhém břehu Atlantiku. A jako vrchol večera můžete zažít údajně nejlepší koncert kapely RAMMSTEIN vůbec - koncert z Madison Square Garden v New Yorku. (Atlantis Entertainment)

ghatos

Dokument: Americká rukověť kluků z NDR. Jejich cesta k americkému snu nebyla úplně tak americká, byť z počátku tomu věnovali hodně energie ve státech. Rammstein skvěle funguje i bez doprovodných efektů. Jejich hudba tne do živého, řeže a pálí...84%. ()

vyfuk

Jako dokument film funguje jen částečně. Dokument jako tento hodně ukazuje průběh Rammstein v Americe a o tom by asi i měl být i dle názvu, ale spíš mi drásá nervy fakt, že se asi hodinu filmu řeší jenom první dvě alba a ty nejlepší se přeskočí a nebo jenom obkecaj pár slovy. A poté závěr v Madison Square Garden. Hodně to člověku přinese o historii kapely, ale je to tak strašně zbytečně zaměřené na americkou část, že vám to jen dá to, že Američané dokáží být stejně vděčný jako i nevděčný a dělá to dojem, že by Rammsteini srali na své evropské a celkově mimo americké fanoušky. Což není pravda. Dvojí koncert v květnu na Letné to plně dokazuje. ()

Lukoboss

To není jenom koncert z roku 2010 (tzn. starší tour, k vidění pak byla u nás i "novější" verze v roce 2011, která se protáhla na více jak dva roky po celým světě). Ano, koncert je prostě skvělej, za ty roky už to mají kluci naprosto zmáklý a je to dokonalá show, kde není prázdný místo (zvuk, stage, světla, pyroefekty, kostýmy, celá produkce), to jako klobouk dolu. Velmi milým překapením pak je ale dvouhodinovej dokument o R+, dá se říct, že první v celé jejich kariéře. Tak rozsáhlou dokumentaci včetně starých fotek a videí (první už někdy z roku 1988!) nám zatím nepředstavili. Sice je to víceméně, jak název napovídá, o tom, jak se postupně probojovávali na americkej trh, ale i tak je to velice zajímavý a přináší to zase jinej pohled na věc. Hodně potěší komentáře různých osobností, paradoxně nejen z prostředí rocku/metalu (Anthrax, SOAD, Korn, Limp Bizkit, Marilyn Manson ad.), ale taky z jiných řad (Moby, Kiefer Sutherland, RHCP, Iggy Pop ad.). Líbí se mně, že o tom mluví otevřeně a s rozumem, má to hlavu a patu a za celý 2 hoďky vás ani nenapadne se podívat na hodinky. Moje naprostá spokojenost! :) ()

Hanys_

To moje hodnocení se netýká koncertu, který jsem neviděl, ale pouze dokumentu Rammstein in Amerika. Ty začátky byly docela zajímavé, názory jiných kapel taky, ale přece jenom se mohlo jít v otázkách trochu víc do hloubky (jak probíhá nahrávání, tvorba songů, jestli byly nějaké krize v kapele, atd). Naštěstí ta všudypřítomná hudba a záběry z koncertů, to dost vynahrazujou. ()

Kejt.lin

Bylo mi asi 18, když jsem poprvé měla tu čest stát v gládách s barevnýma vlasama a sicherhajskama v první řadě natřískané o2 areny a nechat se postříkat pěnou z obřího jezdícího péra a vozit Tilla po rukou na nafukovacím člunu. Vlasy mi málem shořely, hlas přestal fungovat, uši praskly a já byla v totální euforii. Miluju tu hudbu, myšlenku, show a jejich "svoucnost". Je rok 2017 a za pár měsíců mě to čeká znova, jsem nedočkavá. Rammstein je kapela, ze které si odnesete zážitek na celý život. A v tomhle dokumentu se dozvíte proč, tak se dívejte :) ()

Renfield

Vlastně mě zaujal především dokument, ten je výborně natočen a mluví v něm zajímavé osobnosti, někteří mě svou přítomností dost překvapili. Taktéž oceňuji jeho "ukázání Ameriky" a její svobody... Co mně naopak chybělo bylo něco více k psaní a nahrávání písní, což by mě vůbec v případě této kapely velice zajímalo. Koncert je sice silný, ostatně se nic jiného ani nedalo čekat, ale není až tak silný, jak mohl být. Čím to? Možná tím podivným střihem. A vůbec, byl by velký problém, uvést ho v kinech kompletní? 80% ()

mira007

Dokumentární část parádní - znal jsem asi tři písničky od Rammsteinů, takže tento dokument mi ukázal jak neanglicky zpívající neanglická kapela může prorazit ve státech a když přijede po deseti letech , tak má vyprodanou ikonickou Madison Square Garden. impozantní cesta, a ukázalo se, že členové mluví zajímavě a inteligentně a přesně tak hosté jako Moby a Kiefer. PS: věděl jsem, že muzikanti nemají o holky nouzi, ale záběry z šatny po koncertě kam byly připuštěny jen top fanynky, aby předváděli striptýzy a lesbyshow tak to jsem otevřel ústa víc než bych čekal. Výživnější než pornofilm. ()

Luk Skywalker

Koncert i dokument koresponduje s názvem, neboť se dokument až příliš zaměřuje na úspěch Rammstein v Americe (hlavně v USA) a o zbytek světa se nestará, byl bych radši o celkový pohled. Koncert je jasný Madison Square Garden vyprodaná za 20 minut a kdy nebyl žádný pořadatel, ale pořádali to samotní Rammstein. V kině byla upravená = zkrácená verze, kterou prý měl na starosti samotný management kapely (info od distributora). Sestříhané to bylo dobře, ale já radši více skladeb z DVD, dokument v plné stopáži jsem ještě neviděl, jen tu kino verzi. Jestli je to nejlepší (zachycený) koncert to je otázka, neboť nejlepší je na Rammstein zajít. Skvělé připomenutí předchozího turné a rozcvička na nadcházející koncerty v květnu v Praze :-). Hodnocení za pět hvězd, neboť tuhle kapelu mám opravdu v oblibě, kdo chce objektivnější hodnocení, tak nechť si jednu hvězdu odečte. ()

papaprochy

Přenádherný dokument o mé životní lásce, kterému k dokonalosti chybí jen pár věcí; delší stopáž koncertu a hlavně, proboha, méně časté střihy. Vím, že je to teď in, ale doby, kdy si v Live aus Berlin nebo ve Völkerball aréně člověk mohl pořádně prohlédnout Tilla, obdivovat propracovanost a smysluplnost jednotlivých pyrotechnických atrakcí a sledovat celý sjednocený a perfektně vymyšlený komplex všech pohybů, tyto doby dodávaly této show ještě větší punc exkluzivity. Oba výše zmíněné koncerty byly samozřejmě atmosférou o několik úrovní výš než ten z Madison square garden. Dokument o vstupu Rammstein do Ameriky byl nicméně ohromně poutavý a parádně vtipný. ()

GTS_PUNK

Neuveriteľne dokonalá dvojhodinová sonda do histórie jednej malej východonemeckej kapely, ktoré chcela žiť svoj americký sen. A im sa ho nielen podarilo žiť, oni dokonca zmenili jeho definíciu. Na skladbách "Amerika" a "Ich will" som vyrastal a Rammstein mi otvorili dvere do sveta metalovej hudby a preto som veľmi rád, že som mal možnosť zhliadnuť tento skvelý dokument, a sledovať ako R+ tŕnistou cestou dobýjali americký kontinent. Bolo až fascinujúce počúvať legendy ako napr. Marilyna Mansona, Iggy Popa, Stevena Tylera, Chada Smitha, KISS a mnohých ďalších o tom, ako toto šesťčlenné nemecké zoskúpenie zmenilo tvár metalovej hudby a zanechalo na nej hlbokú jazvu okorenenú o pyrotechnickú show, ktorá na hudobnej scéne nemá obdobu. A nám, bežným smrteľníkom, nezostáva nič iné len s nimi súhlasiť a s otvorenými ústami sledovať niečo, čo sa nazýva RAMMSTEIN. ()

Veronica27

Perfektní dokument a perfektní koncert! Jako vždy Rammstein umí dostat do varu každého a udělat pořádnou atmosféru.Ať zpívají cokoliv, zpíváte taky, kříčíte, řvete, skáčete a jste plní energie.Má to sílu. ()

ShenkI

Rammstein znam jako klasicky konzument, libi se mi, ale ze bych si poslechnul cele album nebo sel dokonce na koncert to ne. Nicmene moje metalisticka redheadska kamaradka me vytahla do kina a muzu rict ze me to fakt bavilo od zacatku do konce ! Dokument mi trochu doplnil vzdelani o unikatni kapele z Německa a o jejich pribehu. Po dokumentu nasledoval koncert z Madison Square Garden ktery byl jednim slovem Megashow ! Jdu domu poslouchat alba hehe ! ()

Maximilianus

Koncert bol na živo určite skvelý a veľkolepý, avšak tento záznam bol iba jeho slabým odvarom s častými iritujúcimi premotivovanými strihmi, čo pôsobí veľmi rušivo. Dokument o ceste skupiny ku sláve a dobitiu Ameriky bol veľmi zaujímavý a spracovaný na vysokej úrovni s vysokou informačnou hodnotou, no a ten o práci na poslednom albume už iba taká čerešnička na torte. 8,2/10. ()

joelly01

Vyborny a zajimavy dokument. Koncert pak take bombice. Povinnost pro fanousky Rammstein a ja verim ze ani ostatni se nebudou nudit! ()