Strážci zákona: Bass Reeves - Část 2 (2023) (epizoda)

Tohto som sa obával. Ďalší černošský Mirek Dušín, ktorý predbehol dobu a platí cudzie dlhy, má výčitky za indiánskeho zločinca a bojuje zásadne za správne hodnoty 21. storočia. No a jeho žena, napriek tomu, že nemajú čo jesť a jej muž musí ísť loviť odmeny, si kúpi prekliato drahý klavír, aby do neho mohla trieskať v časoch voľna NA FARME.

Blue Beetle (2023)

Jedna z tych lepších komiksoviek. Čistokrvná zábava, kde zaverečný súboj strčí do vrecka drvivú väčšinu od Marvelu najmä rozumným využitím trikov. V ostatnom je to však jeho nehorázna vykradačka a preto nemôžem ísť s hodnotením vyššie.

ZLOvensko (2023)

Krátke a smutné pripomenutie, že z kedysi "ekonomického tygra Európy" sme sa stali akýmsi rajom pre kolaborantov a vlastizradcov, ktorí by obetovali aj svoju rodinu, ak by sa tu objavili ich ruskí "nadbratia". Ovládaní nenávisťou a diplomovanými idiotmi, akými sú neúspešný kandidát na všetko Chmelár, alebo metalisticko-gayprideovsky-slniečkársky-komunisticko-nacistický populista Blboš Blaha, prípadne pre-zi-dent všetkých blbečkov Harabin, dokázali ututlávať začatie vojny na príkaz Kremľa, pretože si boli istí, že Vladolf dokáže pokoriť Ukrajinu za niekoľko dní. Prerátali sa a namiesto toho, aby to ľuďom otvorilo oči, začalo sa beztrestné šírenie čoraz väčších lži, aby čo najviac polarizovali spoločnosť. Vyzerá to tak, že najsilnejšia ruská zbraň bude dezinformačná kampaň a je len na nás im nedovoliť urobiť to, čo urobili na Ukrajine, Moldavsku, či Gruzínsku.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Bola by z toho bobová miniséria, avšak tri a pol hodiny pre takýto pomaly plynúci pribeh je vážne veľa. Inak typicky perfektný Scorsese, jeho skvelá réžia s výbornými hereckými výkonmi a veľmi trpký koniec, nad ktorým divák bude premýšľať dlho po skončení filmu.

Napoleon (2023)

Ďalší fantastický film od majstra Scota, pri ktorom ľutujem iba to, že nie je dlhší.

Bílá princezna (2017) (seriál)

Veľmi dobré spracovanie tejto, pre britskú históriu veľmi dôležitej, témy. Jodie Comer sa na túto podľa povesti peknú panovníčku ukážkovo hodí a jej herecké schopnosti to len podčiarkujú. Občas je tých intríg sice až príliš, ale v polovici seriálu to prekvapí nečakane slušnou bojovou scénou.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Sama doma a mentálne zaostalá. Pripomína to záverečnú scénu zo Znamení, avsak natiahnutú na celý film. Nemá hrdinka je absolútne nemožná, preto sa jej len veľmi ťažko povzbudzuje a koniec, keď obmäkčí beštie z vesmíru svojím srdcervúcim príbehom je jeden z najstupídnejších záverov, aké si viem predstaviť.