Příběh Angeliny Jolie

(TV film)
  • Francie La Vraie Histoire d'Angelina Jolie (více)
Francie, 2012, 70 min (Alternativní 52 min)

Život a filmy jedné z nejkontroverznějších současných hvězd stříbrného plátna... O málokteré současné filmové herečce se píše tolik jako právě o Angelině Jolie. Novináři sledují snad každý její krok. Představitelka Lary Croft, dcera herce Jona Voighta a matka šesti dětí, z nichž čtyři jsou adoptované, se postupem času naučila zájem médií využívat k bohulibým účelům. Pochopila, že otravných fotografů, kteří například před narozením jejích dvojčat v roce 2008 byli ochotni dva týdny tábořit před porodnicí v jihofrancouzském městě Nice, se nezbaví. Angažuje se nejen v boji proti AIDS v afrických zemích, ale také spoluorganizuje kampaně proti rakovině prsu. Dnešní dokument se věnuje právě jejímu soukromému životu a humanitárním aktivitám. Jeho tvůrci se snaží pochopit, jak Angelinu ovlivnilo její poměrně složité dětství a problematický vztah s otcem. Chybět nebude ani zmínka o neslavném konci jejího manželství s Bradem Pittem. (Česká televize)

bohemia_regent

„Chybět nebude ani zmínka o neslavném konci jejího manželství s Bradem Pittem,“ píše se v poslední větě obsahu. A opravdu nechybí. Neslavný konec byl roku 2016, slavný začátek 2014... a francouzští filmaři tohle všechno už v roce 2012 dokázali předpovědět??? No asi jo, když v tom roce údajně natočili tenhle dokument. -------- V titulcích filmu uvedeno: režie Pierre Maraval; rok výroby 2018. ()

gazogazo

Uf. Někde v půli se to zvrhne v kydání chvály na Hollywoodský puch a povznášející schopnost slávy. Zredukováno na nevýrazný "medailonek" bývalého? sex symbolu. ()

marhoul

Bulvárek, ale kdo by se rád nemrkl na záběry mladé Angie. Nikdy mi nevadila, takže já s chutí. Forma dokumentu slabší. ()