Love, Death & Robots - 2. svazek (2021) (série)

Utonulý obr (S02E08)

(epizoda)
  • USA The Drowned Giant

Moře vyplaví obrovské tělo mladíka, které přitahuje pozornost všech z okolí. (Netflix)

IZFNP

Dumavá epizóda, ktorá sa mi ako ukončenie série veľmi páčila. Pre mňa jedna z dvoch epizód v sérii, čo mala tvorcovský presah a nebola len kvalitným sci-fi remeslom (druhou takou epizódou je "vianočný špeciál", zas úplne iný typ príbehu). Určitie nie najlepší diel, ale isto jeden z tých, čo skrátka zanechajú dojem ()

Nathaniell

A podle mě si druhá série zasloužila lepší závěr. Osobně bych ji ukončil předchozím dílem a ne tímhle. Prostě bych je prohodil. Jinak opravdu zvláštní vizuál. Auta působí až moc reálně. Lidé oproti tomu tolik ne... Nalezený mrtvý obr. Zajímavá myšlenka. A reálně zpracovaná, to uznávám. Mě jen podobné teorie moc neberou... 3* ()

v.indruchova

Taková smutná věc, která vlastně ukazuje povahu lidí, také ve špatném. Aspoň by tu byl neodvratitelný důkaz že obři existovali. Jen nevěřím že by přijela armáda a obra se zabavila. Pokud by se to odehrávalo v jiné době či planetě tak si umím představit i lepši zacházení s mrtvým tělem. Přišlo  mi to jako smutná balada. ()

Frajer42

Filosofické povídání o nicotnosti lidské existence a smrti coby přirozenému a nevyhnutelnému údělu každé živé bytosti. Nijak zvlášť mě to nechytilo a neoslovilo, a to ani dějově a už vůbec ne animačně. Velmi slabé zakončení druhé série, která mě ovšem v součtu příjemně překvapila. 3 díly z 8 byly velmi povedené. Tato uspávající pseudo filosofická pouť mezi ně bohužel nepatří. [25 %] ()

CheeseFigure odpad!

Dúfal som, že druhá séria Lásky, smrti a robotov bude mať podobne filozofický diel na zamyslenie, ako bol Zima Blue. A vyzerá to, že takým dielom mal byť The Drowned Giant. Zápletka je o tom, že vyplaví obra, ľudia sú natešený a chodia po mŕtvole ako po kopci a popritom vedec filozofuje o ,,pominuteľnosti života". A to je všetko. Keby ale ten vedec dal nejakú myšlienku, ktorá stojí za zamyslenie. Miesto toho ale hovorí úplne základné a bežné veci, ktoré sa učia študenti na každej škole, keď počas hodín občianskej náuky preberajú filozofiu. Celkovo mi to príde, ako keby sa tvorcovia snažili o filozofický diel s presahom, ale keďže o filozofii nevedia nič, tak dali hlavnej postave pár základných ,,myšlienok" z prvej filozofickej knihy, ktorú mali po ruke. To obalili do ,,reálnej" animácie (ktorej sme v tejto sérií mali viac ako dosť, takže už nie je tak zaujímavá) a poťapkali sa po pleci, ako super inteligentný diel vytvorili. Nie, nevytvorili. Vytvorili jeden z najnudnejších dielov celej tejto antológie. Ale celkovo je to dobre zvolený diel na koniec, lebo podtrhuje sklamanie, akým druhá séria Lásky, smrti a robotov bola. ()

• V epizodě se objeví stejný obchod „Ipswich collectibles and antiques“ jako v epizodě Zakázané ovoce (2021). (Guilemot)