Mr.Apache

Miluju, když ve Freaks and Geeks objevím nějaký úsek nebo scénu, na kterou si nevzpomínám. Je to jako bych dostal nějaký tajný bonus nebo získal chybějící kousek drahocené skládačky. A tady je hned celé jedno takové intro... No tak dobře, na tu kuchařku si vzpomínám ("Excellent choice, sir"), ale jinak? Paráda! //// Ve městě došla tráva a ani nejlepší dealer na McKinleyho střední, Mark, nemá žádné zásoby! Machři jsou z toho trochu přejetí. A Nick je vyloženě nesvůj... Začíná to jako klasický zábavný díl, který se náhle zlomí do doposud nedojemnější epizody seriálu. Nutno ovšem podotknout, že přes tu dojemnost jsem se v průběhu asi desetkrát zasmál. A to pěkně nahlas. //// Chokin' and Tokin' je jedna z těch epizod, kde s hodnocením neváháte ani vteřinu. Billova alergie, zhulená Lindsay, návrat Maureen (už jsem se zmínil, jak je Kayla Ewell v tomhle seriálu rozkošná?), roztleskávačky, věšející se na Neila a Sama (Bill: Jestli chcete, budu ještě chvíli předstírat bezvědomí), Billova fanynka slečna Footová (aneb andělská Leslie Mann), Alan...! No a rozhodně nesmím zapomenout na Franka. Ano, sám bájný Frank z pověstí Mr. Rossa o neúspěchu, se zde zjeví onscreen. A mluví! Tedy spíš něco blábolí... No a Millie je prostě bohyně. (Mark: Co? Millie: Ty víš co.) (Lindsay: Bůh nedává žádný smysl. Nevěřím v Boha. Millie: Proto jsi nešťastná a zhulená.) Scéna se snícím psem je opravdu sugestivní a troufnu si hádat, že byla minimálně lehce inspirována jednou epizodou původní Twilight Zone (Shadow Play). A soundtrack? Queen - Fat Bottomed Girls, Boston - Smokin', Blood, Sweat & Tears - Hi-De-Ho, Jethro Tull - Aqualung... Prostě nádhera. //// Tenhle díl otestuje, jak moc máte Machry a šprty rádi. Já prošel testem s pěti hvězdičkami. ()