Krupiér

• Francie Croupier (více)

Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou celou dobu hledal. Jack Manfred shání práci a životní uplatnění. Vrátil se z jižní Afriky, kde pracoval v jednom z provinčních kasín a jediné, co ví je, že krupiérem už rozhodně být nechce. Stal by se raději spisovatelem. Nedostatek hotovosti ho ale nakonec přeci jen přinutí nastoupit do kasína U Zlatého lva. Návrat do domu závislých je mnohem lehčí, než si Jack myslel. Tentokrát ale chce mít vše pod kontrolou on. Nemíní se nechat nekončící mašínérií vydělávání a prohrávání peněz sešrotovat, vyždímat a vyvrhnout. Ví, že existují jistá pravidla, jejichž porušení znamená pro krupiéry konec jejich kariéry. Ale právě ono porušení je konečně výzvou, kterou Jack celou dobu hledal. (oficiální text distributora)

bonita69

Velice povedený snímek, který na to jak byl nízkorozpočtový se stal poměrně úspěšným, hlavně pro Clive Owena kterého vystřelil na stříbrné plátno, díky tomu dnes patří k nejobsazovanějším britským hercům. Ve filmu je všechno co potřebujete na příjemný filmový večer. ()

rey17

Herci lehce nadprůměr, hezký holky (některé), scénář zajímavý + spíše průměr, zpracování (forma) -moc hezký (vnitřní monology, části filmu)... Nic mě ve filmu nezasáhlo a možná na tento film i zapomenu. Celkově 70% a 3 hvězdy... ()

kolodej1

zajímavě vyprávěný příběh se zajímavou, odlehčenou atmosférou, velmi dobře se to sledovalo. Jeden z nejlepších výkonů Owena, kterému tahle role perfektně seděla. ()

Canniosh

Výborný film se zajímavou zápletkou, dějem i celkovým zpracováním filmu. Výborná je taktéž hudba a doprovodné slovo. Byl jsem velmi příjemně překvapen a tento snímek mohu vřele doporučit! 80% ()

_Rebeka_

Film, od kterého nic nečekáte a vyleze z toho velice příjemná podívaná. Jeden z nejlepších filmů herce Cliva Owena vůbec. ()

lvi_psouk

Můj první film s Clive Owenem. Nečekal jsem vůbec nic, nakonec jsem odcházel neskutečně mile překvapen.. Klidný, avšak strhující, děj zasazený do prostředí kasína se všemi těmi existencemi, které se v něm vyskytují - od pracháčů po úplný nuly, který doufají ve vrtkavost štěstěny... Nakonec se zadaří, ale jinak a někomu jinýmu. ()

jizvoun

Hodně příjemný překvapení. Atmosféra mě naprosto vtáhla do děje a Owenovy hlášky byly stejně jako celej jeho výstup naprosto dokonalý. ()

Joachim36

"Drž pevně... ale pouštěj s lehkostí" ... jeden z těch filmů, který skoro nikdo nezná a přitom je to krásná jízda s brilantními monology hlavního hrdiny, ála Phil Marlowe od Chandlera. ()

turtles_33

jako bývalý krupiér zamýšlející se prakticky neustále jak se dostat k penězům nemohu jinak..navíc žetony třídím lépe než clive owen, což mi udělalo nemalou radost.. ()

Painer

Děj: Mladý Jack pracuje jako spisovatel na volné noze. Jenže otec mu sežene práci krupiéra a to ho velice baví. Sledovat tváře prohrávajících zákazníků. Potká ženu, která ho později požádá o pomoc kvůli své finanční situaci... Herci: Film, který odstartoval Owenovu kariéru. Hodnocení: 96% ()

amlug

Pár pěkných scén tu je a má to svou atmosféru.Celý film jsem ale čekala, že je tam skrytá pointa nějaké tajemství či spiknutí a na závěr bude nějaké pěkné překvapení, ale nebylo. To mě zklamalo a film posunulo do průměru. ()

paranoid82

Slušný snímek z prostředí hazardu. Celkem rychle vás film vtáhne do děje a až do konce nepustí. Plusem filmu je velice solidní scénář. Clive Owen zahrál velmi dobře a já jsem mu roli krupiéra ochotně a rád uvěřil. Nenápadný snímek na velmi slušné úrovni nabízí kultivovanou příjemnou zábavu v britském stylu. 3 a půl hvězdičky ()

little.boy

Film, ktorý mám rád a čas od času si ho znova pustím. Mike Hodges dokázal namiešať a správne vyvážiť jednoltlivé porcie lyrických a epických ingrediencií vo výslednom chode, tak, že som mu to zožral aj s podnosom na stole. Ale nie naraz, skôr som sa pomaly kŕmil a vychutnával si s pôžitkom každučičkú scénu. Pôvodne som chcel dať 4 hviezdičky, ale keďže na Clive Owena som zaťažený, tak tú piatu dostáva grátis. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges