Epizody(4)

Na neurochirurgickém oddělení prestižní dánské nemocnice jménem Království stále panuje zmatek. Spiritiska Singrid Drusse má plné ruce práce s vymítáním ďábla, švédský doktor Helmer má plné zuby Dánů a veškerých nespravedlivých obvinění a patolog Bondo má plná játra vzácného nádoru, který si nechal dobrovolně voperovat kvůli výzkumu. Studenti medicíny se mezitím více než studiem zabývají svým milostným životem a hazardem se sanitkami a Juditin čerstvě narozený chlapeček narůstá do znepokojivých rozměrů. Nezbývá nic jiného, než se připravit na vše, a to v dobrém i ve zlém. (KVIFF.TV)

Pajela

Království po druhé. Skvělý nápad. To prostě nesmělo chybět. Přibylo sice krve, ale na druhou stranu i humoru... A Ernst Jaregard byl nepřekonatelný! Co dodat? Užila jsem si druhou řadu stejně skvěle, jako první! Larsi, díky! :-) Škoda jen, že se konce, a celkového rozuzlení Království, asi nikdy nedočkám... :-( ()

necrosrandist

Večná škoda, že se seriál nedočkal zaslouženého grandiózního finále... Ale přiznejme si, Lars je týpek, který si s divákem k smrti rád hraje a nechává ho na pochybách. Pro mě je moderním Hitchcockem (viz závěr každého z dílů a jeho sumárum před oponou). A ten humor? Géniální! ()

mouzi

This second series ended with even more questions unanswered than the first, and a third series was planned. However, due to the death in 1998 of Ernst-Hugo Järegård (who played Stig Helmer) and the subsequent deaths of Kirsten Rolffes (Mrs Drusse) and Morten Rotne Leffers who played the male dishwasher, the likelihood of a third series is now very remote. Tak to uz se asi nedockame :((( ()

Pantai

Nemohla by být třetí řada vydaná alespoň písemně...? Co s tolika-bohužel už asi navěky- nezodpovězenými otázkami. ()

ondrej.s

Právě srovnání s Twin Peaks je asi nejvíce po ruce. Díla jsou si podobná, ale práce se strachem/terorem je využita jinak než u Lynche. Důvodem pro vysoké hodnocení už je jenom např. samotná forma - TV seriál. Ten je často řazen do průměrné až podprůměrné televizní produkce. Riget je však vyjímkou. Dobře vypracované charaktery s jemným a citlivým herectvím je asi první pozitivum co mě napadne. Druhé by mohla být samotná kamera. Tím, že téměř neustále "pluje" horizont (otočení), tak nejen zkresluje realitu, ale také zkresluje vnímání charakterů (každý je svým způsobem narušený a mimo normu.) Tím tak Von Trier dociluje silných příběhových postav, aniž by spadal do klasického seriálového klišé (hlupák, šašek, mudrc...) a i přestože se tyto klišé objevují, jsou spíše parodovány. Třetím opravdu velkým pozitivem je střihová skladba, která spolu s kamerou vytváří silný a třesoucí se zážitek. Doporučuji a osobně si myslím, že obě série mají své vlastní kvality. Mimochodem Udo Kier v roli malého bratříčka je jedna z nejvíce bizarních a "nočnomůrovských" věcí co sem v televizi viděl. Nádherně odpuzující. ()

Saprofag

Hahá. Druhá série je ještě lepší než ta první! Hlavně je hodně vtipná, až mi padala čelist. Je mi úplně jedno, jak to skončí. Taky co se mělo vysvětlit atd. Tohle je prostě o atmosféře a ta maká a maká a maká. Musím souhlasit, že i já bych si dal klidně ještě několik dalších sérií. Všeho ale moc škodí a skončit se má včas na vrcholu. Tedy přesně takhle! Pět pěticípejch!!! ()

glum88

Jakože by druhá řada byla slabší se říct rozhodně nedá . Úvodní znělka kterou jsem si oblíbil už od prního dílu zůstala stejná ,,Psychiatr,, co se zabydlel ve sklepení nemocnice a léčí lidi mlácením do bubnu nemá chybu , profesor který si pěstuje nádor na játrech taky ne , pak je tu fašounskej doktor zombie kterého oslovila darwinova teorie natolik , že se rozhodl pro čístku pacientů , a to nemluvím o švédským primáři kterej diskutuje s toaletní mísou o nenávisti vůči dánům . Navíc je to všechno podpořeno brutálníma hláškama typu ,,dokud bubnuju tak neumřeš,, nebo už známou ,,Dansk Jevlar,, ()

contreras

Nejlepší seriál z lékařského prostředí, který spatřil světlo světa!!!! První řada nás seznámila s charaktery hlavních i vedlejších rolí a pak to začalo pomalu nabírat na bizardnosti :) Při sledování tohoto seriálu jsem měl pocit, jako kdybych ležel na lavici pro bench-press a Lars von Trier mi postupně přidával nálož a zkoušel co utlačím :D Utlačil jsem hodně a mrzí mne, že jsme v tomhle cvičení nepokračovali dále, ještě bych snesl... :( ()

J.M.Kubik

V určitých ohledech slabší než první serie, ale bezesporu šílenější.. (aneb jak vláknina zachránila námořníky). Jinak platí totéž co o první. Geniální počin nemající obdoby. ()

mombasamomo

Ať si říká, kdo chce, co chce dvojka je stejně dobrá jako jednička a Trier rozhodně nepolevil. Charaktery se ve dvojce staly ještě více bizarnějšími a šílenejšími a jedinou osobou, kterou ještě něco dokáže překvapit, je naštvaný ředitel, jehož byrokratický mozeček nic z toho nedokáže pobrat. V této sérii mě nejvíce pobavil bez pochyby starý Moesgaard a jeho snahy o terapii. Riget II má jen jedinou (ale za to obrovskou) chybu - po rozehraném posledním díle následuje vážně konec a tak si Lars von Trier může říct: zase jsem je dostal! ()

baronGrga

Oproti první sérii trochu zklamání, jak sám Trier ostatně v závěrečném monologu naznačuje. Nepovedlo se mi brát to jako samostatnou jednotku a nesrovnávat s prvním Riget, proto jdu s hodnocením níž. 70% ()

Lazy87

POvětšinu v dánštině s anglickýma titulkama. Ani v jednom nejsem dobrý. Trier se v tom nezapře, ale já v tom tu genialitu prostě nevidím. Ani si nejsem jistý, jestli byl poslední díl fakt poslední díl. Ale odpad to rozhodně není. Prostě Trier. ()