The Trail

• Hongkong Zhui gui qi xiong (více)

Lacike

Boháč (Miu Tin) znásilní speváčku a zabije jej manžela. Zbavením tela poverí miestny gang pašerákov ópia (Kent Cheng, Ricky Hui, Chung Fat, Anthony Chan a Mars). Lenže im sa podarí telo stratiť v bažinách. Zanedlho sa mŕtvy manžel vráti a začne sa mstiť. Gang pašerákov bude mať čo robiť, aby sa zachránili. Prekvapivo sa nejedná o duchársku komédiu, ale tak z 90% je film pojatý ako horor a len občas sa dočkáme nejakého vtipu, čo bolo asi nevyhnutné na množstvo komikov v obsadení. Ronny Yu sa to snaží o napínavú atmosféru. Syntetizátorový ústredný motív pripomína Carpenterovu hudbu. Efekty rozpadávajúceho sa tela a rôzneho slizu zase vyzerajú jak z prvého Evil Dead. Možnože v dobe vzniku to mohol byť neskutočne desivý horor, ale dnes už tá snaha o napätie príliš nefunguje. Aspoňže sa vo filme neustále niečo deje, takže nenudí, ale výsledok mi pripadá ako len priemer na jedno pozretie. 5/10. ()

nanamarak1

Po všech stránkách průměrné cosi, co ne úplně šťastně míchá komedii a horor. Místy to má dobrou hudbu i atmosféru. Škoda jen, že nepřitlačili v krvavých scénách, ale vzhledem k tomu, že jsem se i dvakrát zasmál tomu divnýmu Hongkongskýmu humoru, tak pod tři nepůjdu. 50% ()