Zhui long II: Zei wang

• Hongkong 追龍II: 賊王 (více)

Lacike

Klasický príbeh o policajtovi v utajení (Louis Koo), ktorý sa votrie do zločineckého gangu, ktorý s obľubou unáša boháčov a potom za nich inkasuje výkupné. Vedie ho Tony Leung. Ale postavy príliš zaujímavé nie sú. Ani dej nie je príliš napínavo vystavaný. Z postáv ma zaujal akurát Koov nadriadený v podaní môjho obľúbenca Simona Yama a cameo ďalšieho môjho obľúbenca, ktorý tak nejak nepríjemne v tvári nabobtnal Michaela Wonga ako jedného z unesených boháčov. Akcie tu je minimum. Občas nejaká kratučká prestrelka, alebo sem tam vybuchne nejaká bomba. S jednotkou to nemá dejovo nič spoločné. Aj typ príbehu je iný. Dokonca ani zasadenie do roku 1996 tesne pred odovzdaním HK Čine, okrem starých mobilov a pôvodných zelených policajných uniforiem, nič nepripomína a je tak nejak zbytočné. Výsledkom je totálny šedý priemer. 5/10. ()

EvilPhoEniX

Hongkong má letos hodně slabý rok a tohle se moc nepovedlo. Chasing the dragon 2 je úplně zbytečný sequel podobně jako White Storm 2, který parazituje na svém povedeném předchůdci. Známých herců se zde sešlo sice hodně, ale za zmínku stojí pouze Louis Koo a Tony Leung Ka-fai, který si střihl dobrého záporáka, ale tím pro mne klady končí. Akční scéna je zde pouze jedna a skončí dřív než začne. Na souboje zapomeňte a ta krátká přestřelka je natočena hodně fádně. Ubyl Donnie Yen a ubyla akce, takže opravdu nevím, co si tvůrci slibovali. Nefunguje to moc ani jako příběh o zrodu drogového bosse, alespoň finále je jakž takž napínavé, ale to mi opravdu nestačí. Velké zklamání. Na průměr by to možná i vyšlo, ale vzhledem k tomu, že je film zbytečný a nenabízí nic atraktivního jdu s hodnocením níže. Příběh***, Akce**, Humor>Ne, Násilí*, Zábavnost***, Hudba***, Vizuál**, Atmosféra**, Napětí***. 4/10. ()