Dvojitý drak

Double Dragon

Akční / Sci-Fi / Dobrodružný

USA, 1994, 89 min

Tento film mě bavil před 10 lety, bavil mě i teď a myslím, že mě možná bude bavit i za 10 let! Je to béčko? Béčko nevím, možná je na tom film i hůř. Jenže i přesto já to považuji za vynikající zábavu. Příběh je zajímavý. Akčních scén je docela dost. Dočkal jsem se jak honiček po zemi, tak na vodě a hlavně bitky. K tomu sem tam nějaká vtipná hláška a já skáču metr dvacet. Nesmyslů je tam také dost! Bratři Leeové. Jméno jak nějakých kung-fu bojovníci a přitom oba Američané. Hlavní padouch původním jménem Guisman? A pak se nechal přejmenovat na Kogo SHuko? Frajer, co má sílu deseti můžu? No tak proč mu jí nezvýšit na dvojnásobek a udělat z něj obludu. Na to já ale kašlu. Příjemně strávená hodina a půl. Velmi podceňovaný film, který by si zasloužil 60%.(23.3.2011)

• eraserhead666

Asi neznám zářnější, a v podstatě žádný jiný, příklad tak propastného rozdílu mezi kulervoucím, ultra mega super cool trailerem, který vám ustřelí trencle, zastaví vaše srdce, drze nachčije do krku a rozezní v palici zvoni řvoucí: "To chci vidět, to chci vidět, to chci vidět!" a filmem slabým jako jednoletý závodník v páce. Tohle je prostě neskutečné umění, ze strašně špatného filmu sestříhat geniální trailer. Trailer si určitě pustím ještě několikrát, a možná se u něj párkrát ukojím, celý film mi před ksicht ale už nesmí (no, možná sestříhaná koláž s Alyssou Milano).(26.11.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,341,309Tržby Celosvetovo $-(1.3.2009)

Post-apokalyptické Los (New) Angeles, mystický dvojdílný medailon, honičky po zemi i po vodě, obrovské exploze, blondýna s bičem, mutanti, laciné triky, záporák Robert Patrick a mladý Mark Dacascos... ScreamJay by sám zasloužil dělo, protože předlohou DVOJITÉHO DRAKA nebyl komiks, ale stejnojmenná japonská bitkářská arkáda z osmdesátéhosedmého a jde o jednu z prvních videoherních adaptací (prvenství ji uzmul o rok starší nintenďácký SUPER MARIO BROS.). Pokud víte co od videoherní adaptace 90. let čekat, buď se tomuto filmu vyhnete a nebudete tu žvanit nesmysly a nebo si ho užijete (a nebudete tu žvanit nesmysly).(8.12.2007)

• klerik

Je smutné vidieť v tomto "MORTAL COMBATe" ako sa Dacascos musí krotiť, aby vyniklo bitkárske nemehlo Wolf. A R. Patrick ako záporák - hrôza. Ale, na druhú stranu, je to o trochu lepšie ako STRÁŽCOVIA VESMÍRU...(11.3.2006)