Labutí princezna: Království hudby

• USA The Swan Princess: Kingdom of Music

Princezna Odetta při příležitosti narozenin princezny Alise pořádá hudební soutěž, jejíž vítěz zazpívá na narozeninovém plesu! Zúčastní se i čínský princ Li, zatímco jeho sestra, princezna Mei Li, se jako černá pasažérka na jeho lodi vydala požádat o pomoc Odettu a Dereka. Jen společně s nimi může zachránit Chena, který je kletbou odsouzen k životu draka. (Bontonfilm)

majo25

Aj keď sa 3D animácia oproti predchádzajúcim filmom o niečo zlepšila, stale patrí skôr k podpriemerným. Horšie je na tom príbeh, v ktorom ubudlo humoru a pribudlo hudby. Modernej hudby, absolútne nepasujúcej do (stredovekej) rozprávky a s bombastickými efektami. A tá trápna a prvoplánová paralela so Superstar a podobnými gýčovitými pesničkovymí šoukami...až sa mi chcelo hodiť šabľu. Chýbajú záporáci, chýba nosnejšia téma, príbeh viacmenej iba plynie. Nezachraňuje to ani lepšiaci sa romantický záver. Nie, z tohoto nikdy nebude animovaný kult. ()

BOURQUE

Musím sa priznať, že ani jedno z predchádzajúcich diel tejto ságy som nevidel. Príbeh má svoje pekné a poučné momenty, avšak vďaka úrovni animácii (tá by fakt mohla byť lepšia) a jednotlivých scén to nezanechá výraznejšie stopy v divákovom hlave. PS.: „To be continued...“ – známy riadok vidíme na konci. Už by to fakt mohli dokončiť. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()