Keď sa teroristi snažia ovládnuť let Berlín-Paríž, tichý mladý americký druhý pilot sa snaží zachrániť životy cestujúcich a posádky a zároveň nadviazať prekvapivé spojenie s jedným z únoscov. (dixx)

oveckaoa

Jako film je to dobrý, ale čím více se blíží konci tím je to větší a větší píčovina. Za 1 v podstatě stačilo sejmout jen toho jednoho únosce ten jediný nejspíše uměl pilotoval letadlo toho zabít (a že těch příležitostí měly a nejspíše by bylo po starostech) a byl by klid ve skutečnosti by ho zabil nejspíše hned poté co zabil toho jednoho pilota Za 2 ten nervově labilní by si bez bez toho pilota ani neusral (natožtak dělal něco s letadlem) tak, že by ho nejspíše nezabil tam to stačilo pouze využít a sejmout ho místo psychologické hry na city Za 3 Nevím jestli by se ta posádka opravdu vzbouřila (11 září byla tehdy výjimka a to jen kvůli tomu, že věděly jak dopadly minulé unesené lety věděly, že umřou a chtěly bojovat) spíše bych řekl, že by to měly pohlídané Za 4 ani ten jejich plán nedává smysl první chtějí kamsi odletět pak to shodit na Hannover hlavně, že říkaly, že tam nepoletí. 60 procent P.s. ty 2 hvězdičky a méně chápu za prvé ne každému to sedne a za druhé těch píčovin je tam strašně moc ()

choze

Scenárista a režisér v jedné osobě sice přišel s jednoduchou situací, která staví hrdinu před pekelné dilema, ale vytřískat z ní opravdu napínavý biják s aspoň trochu zajímavými postavami a silnější atmosférou nočního letu se mu nepovedlo. Pokud chcete na tohle téma kvalitní drama, pusťte si Greengrassův Let 93, a pokud chcete kvalitní thriller, tak Non-stop s Neesonem. ()

Pavel82

Mám pro tyhle minimalistické one man show slabost. Nebylo to vůbec špatné. Jen je pravda, že charaktery všech postav jsou jen velmi hrubě nastíněny, takže prožitek není tak silný, jak by mohl být. Ale napjatý jsem byl. Samozřejmě únos letadla je ohraný koncept, ale tenhle přístup mi přišel odvážný a originální. Občas se aktéři chovají nereálně a některé rozhovory jsou zralé na nominaci Vypolstrované bláboly, které by nikdo nikdy neřekl. Ale i přes to všechno, je to na jedno podívání úplně v pohodě. ()

Johnny.ARN

Veľmi dobre natočený snímok z pohľadu pilota v kokpite. Amazon do toho zainvestoval a je to lepšie ako väčšina netflix sračiek. Rutinu, ktorú len tak nevidíte vystrieda prepad moslimských hovien a boj nie len o to, udržať sa vo vzduchu a núdzovo pristáť, ale aj o životy pasažierov a hlavne, ten svoj. Titulky k nemeckým pasážam by boli isto výhodou, ale tie kecy veľmi dej neposúvali. Adrenalín opadne niekde nad Hannoverom a stáva sa z toho umelo naťahovaná kecavá dráma, kedy nerozumiete skoro ničomu. Od konania pilota, cez moslimana až po nečinnosť zásahovky. Dúfam, že z toho amíci neurobia dvojhodiný remake s Tomom Hanksom a Mattom Damonom. 3 z 5 ()

Arsenal83

Letecké katastrofy ma "bavia", preto som sa na tento snímok pozeral s nádejnou vyliadkou na pútavý filmový zážitok. A ten som aj dostal. Už s prvým výkrikom Allah Akbar mi bolo jasné, že lietadla sa chcú zmocniť inžinieri obohacujúci multikultúrnu spoločnosť a zachvátilo ma napätie. Po dlhom čase som dostal výborný thrillerový zážitok z filmu. Trošku ma ale vyrušoval Gordon-Levitt, nie herecky, ale svojim správaním - prečo konal prehnane emocionálne, jeho úlohou je v prvom rade zachrániť lietadlo a čo najskôr pristáť a nie sa tam odbavovať kričaním a búšením do sedadla a ešte aj sprostého teroristu nechá žiť, veď prečo si neprivodiť ešte viac problémov. Rovnako tak sme tu videli aj prehnané veci ako rýchlokurz lietania pre "dobrého" teroristu. Ale ok, bavil som sa, aj keď záverečná polhodina mohla byť trochu vypätejšia. ()