Už dlouho si Hercule Poirot přál strávit klidný víkend ve svém novém venkovském domku, tak půvabně zasazeném do anglické krajiny. A zdá se, že tentokrát se mu konečně jeho přání splní. A nejen to, bude mít dokonce příležitost těšit se z příjemné společnosti, která se schází v nedalekém sídle lady Angkatellové. Poirot si tu vybranou večeři vskutku vychutnává, netuší ovšem, když se vrací do své samoty, jak brzy jej sem jeho kroky zavedou znovu. Neboť hosté lady Lucy se druhý den - pochopitelně zcela neúmyslně - rozdělí na dvě skupiny: na oběť a na podezřelé. A bez Poirotovy pomoci inspektor Grange těžko vypátrá, čí ruka držela pistoli, jejíž kulka zabila doktora Johna Christowa. (Česká televize)

bax

Opäť skvelá detektívka. Jedna hviezdička dole za to, že narozdiel od iných Poirotových dobrodružstiev, v tomto som od začiatku tušil kto je vrah. Napriek tomu týmto mojím tušením mnohokrát zatriasli rôzne falošné stopy, ktorých tu bolo neúrekom, lebo tentokrát proti Poirotovy nestál len vrah, ale všetci zainteresovaný. Skutočne skvelá detektívka úôná zvratov, intríg a samozrejme prepracovaných charakterov. ()

vecnaAmbra

V prvom rade chcem povedať čo možno nesúvisí- ale omylom som si stiahla túto časť v slovenčine pod názvom Dolina a príšerný dabing ma iritoval od prvých viet, keď som zo zvedavosti pretočila na Poirotov hlas, musela som seriál vypnúť. Strašné! Naozaj neviem načo sa naši slovenskí dabingoví mamľasi montujú do niečoho čomu evidentne nerozumejú a čo je aj tak zbytočné. Takže vďaka bohu za českú verziu. Čo sa týka príbehu mne sa dosť páčil, snáď len to s tým koňom bola až príliš náhodná dedukcia. ()