Ransomed

• Jižní Korea bigongsigjagjeon (více)

Film vyprávějící příběh lidí, kteří se snažili vyřešit situaci, která vznikla, když byl roku 1986 unesen diplomat v Bejrútu. (mikki089)

EvilPhoEniX

Zábavný a napínavý Korejský Thriller z blízkého východu od režiséra seriálu Kingdom, Až Na doraz a Tunnel. Je unesen korejský diplomat kdesi v Lebanonu a jiný diplomat je pověřen, aby tam jel a doručil balík s pěnezi za výkupné, problémem však je, že na kufr s penězi má zálusk více lidí od policie po místní rebely a cesta rozhodně nebude jednoduchá. Řemeslně velmi dobré, tohle je zkrátka u Korejců jistota, že netočí levné béčkové filmy, technicky i herecky vše v pořádku, navíc režisér už zkušenosti má a převážně s Thrillery, takže napětí se mu daří vytvářet i zde. Film se překvapivě velmi rychle hýbe kupředu, pořád se zde něco děje a hlavní hrdina je neustále ve střehu, jelikož je mu neustále někdo v patách. Není to sice vyloženě akční, spíš napínavé a zábavné ( nějaké ty autonaháněčky), na přestřelky taky dojde, ale spíš jednostranné. Dojde tu i na pár zvratů a kdo má rád prostředí muslimů/teroristů, tak toho potěší i atmosféra nepřátelského Lebanonu, který je zdecimovaný po válce a ovládán místními gangy. Za sebe musím říct, že mě to bavilo. Trochu něco jiného než jsme od Jížní Koreje zvyklí. 7/10. ()