Nádraží pro dva

• Sovětský svaz Vokzal dlja dvoich (více)

Klavírista Platon má nastúpiť na výkon trestu za dopravnú nehodu, ktorú v skutočnosti zapríčila jeho manželka. Chce sa ešte, možno naposledy, rozlúčiť so starnúcim otcom. Počas cesty vlakom ostane vinou servírky Viery na železničnej stanici v cudzom meste - bez dokladov i finančných prostriedkov...Napokon je so svojráznou ženou nútený stráviť dva dni, počas ktorých sa napriek počiatočným antipatiám obaja zblížia a uvedomia si mnohé o sebe samých. (RTVS)

SAINTS

Velmi kvalitny romanticky film.Určite patri medzi tie lepšie romanticke filmy,navyše milenecka dvojica,ktora je nevšedna je velmi sympaticka. ()

ESNYR

"Neutekl" Celkem příjemný film o 2 lidech a situaci která se nedá nijak změnit i kdyby oba sebevíc chtěly. ()

Goodboyko

Skvelé herecké výkony hlavných predstaviteľov, od prvého momentu je divák vtiahnutý do deja, citi sa akoby sám vystúpil z vlaku, priam cítite ten "smrad", nielen z kuchyne ...Ľudmila je neodolateľná vedúca, také kedysi vládli aj nejednej slovenskej vývarovni. A scéna z harmonikou (spoiler) ma vždy priklincuje k sedadlu. ()

mirko123

Videl som to kedysi v osemdesiatkach, keď som úprimne neznášal všetko ruské. Neskoro večer a s titulkami. A potom som rozmýšľal, či to bolo fakt také dobré. Po mnohých rokoch som si to pozrel znovu a skonštatoval, že bolo. Výborný scenár, výborní herci, výborná réžia, výborný film. ()