Lacike

Kriminálka na ktorej sa mi páčila oldschoolovo pojatá akcia. Veľa jej tu nie je a jedná sa len o komornejšie akčné scény, ale sú bez otravného CGI. Takisto sa to odohráva v hnusnom prostredí. Skoro som mal miestami dojem, že sledujem niečo z osemdesiatok. Louis Koo ako hlavný podozrivý antihrdina hrá zvláštnu postavu, ktorá prichádza o rozum. Najviac ma na filme štval hlavný vyšetrovateľ, ktorý je pojatý ako neschopná komická figúrka, ktorá sa šmykne na krvi a spadne na zavraždeného. Louisa Koo x-krát dolapí, ale zakaždým mu zdrhne. Miestami to bolo tragikomické. Pojať to celé serióznejšie a temnejšie, tak to mohla byť pecka. Takto je to len zaujímavá jednohubka. 6/10. ()

EvilPhoEniX

Neurážející Hongkongská detektivka s tradičně dobrým Louis Koo. Řeší se případ vraždy, kde jediným očitým svědkem je papoušek Ara, který samozřejmě dokáže mluvit, ale u soudu jako důkaz nejspíš neuspěje. Poměrně originální vsuvka do Krimi žánru, najdou se zde i dvě akční scény a kdo je nakonec vrahem není úplně očividné, takže fanoušci HK kriminálek si na své příjdou, akorát mně pořád HK příjde oproti JK vizuálně dva kroky dozadu. 60% ()