Our Ladies

• Velká Británie The Sopranos (pracovní název)

V 90. rokoch v Škótsku dostala skupina katolíckych školáčok príležitosť ísť do Edinburghu na súťaž speváckych zborov. Ale viac ich zaujíma pitie, párty a zábava ako víťazstvo v súťaži. (DoubleFucker)

mira.l

A to máte tak, když stáhnete film, ke kterému tu chybí anotace. Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu. A ono to občas není na škodu. Zpočátku mi moc nesedělo, že se budu celou dobu dívat na partu takových šedých myšek v uniformách jakési irské katolické školy, ale jen co se holky vydaly se sborem na výlet a shodily jednotvárné mundúry, začalo to být o dost zábavnější. Nakonec se z toho vyloupla celkem originální podívaná. ()

andalin

Nostalgický coming of age film ze skotského maloměsta v 90. letech, kde skupina holek chodí do katolické školy a zpívá ve sboru. Každá je jiná, ale všechny chtějí jedno. Zápletka není nijak náročná a mě podobné filmy prostě hrozně baví. Navíc - to prostředí! Většinou se mi líbí všechno, kde se zpívá. ()

mr.twizta

What a day... Devadesatky. Nadrzene skotske sboristky se vydaji do Edinburghu, aby se pod rouskou pevecke souteze nalezite spustily. Zadne prvoplanove Prcicky se ale nekonaji, i kdyz o necudny humor rozhodne neni nouze. Prijemny film, ktery vkusne balancuje teenagerovske poprcavani a strasti dospivani. ()

xxmurphyxx

Osobne moc nemusím tento typ filmov, kde sa všetko točí len okolo jebačky a človek sleduje bandu znudených pablbov pre ktorých je najväčší existenčný problém a výhra zároveň zásun. Ale hej, tu budú hrať aspoň kočky takže why not. Hneď na začiatku ľadová sprcha a zvädnutý chobot, WTF?! To nemyslia vážne. Tieto kopytá budem mať pred očami celý film? Do prdele práca. Ale už, keď som sa do toho dal skúsim vydržať aspoň do polky. Aké bolo kurva moje prekvapenie, keď som s priteplený pocitom a hrčou v krku čumel na záverečné titulky. Ten pubertálne priblblý príbeh mal niečo do seba a hlavne ku koncu ukázal svoje srdce a tie kopytá zo začiatku sa mi pomaly ale isto pekne a nenútene dostávali pod kožu počas celého filmu len preto, aby som im pri konci fandil a premietol si pár vecí zo svojej mladosti v hlave. Už kurevsky dlho sa mi nestalo, aby ma dokázali postavy, ktoré mi na začiatku vyslovene liezli na nervy spracovať, zmeniť názor na ne a prinútiť ma ich mať rád. Ak niekedy vôbec. Akože toto bol pre mňa riadne nečakaný twist. Dokonca mi ku koncu prišli fyzicky krajšie a príťažlivejšie. Úplne bez srandy. A to sa bavíme o Írkach. Keď sa zamyslím, musím uznať perfektný výber herečiek, ich črty pasujú k ich charakterom ako prdel na šerbel. Navyše sú každá jedna dostatočne predstavené počas prvej polovice filmu a ich vsuvky sú umne a štýlovo zakomponované do deja, takže to nepôsobí rušivo a nútene ale práve naopak to oživuje dej a človek si k ním začína budovať vzťah a prehodnocovať svoj názor na ne. Dobre im sekundujú aj vedľajšie postavy, pozdraviť musím osobitne fejkového Hugha Jackmana :D To bol strašný exot :D Atmosféra je správne nostalgická a podkreslená fajn výberom hudby, holt 90ky na mňa fungujú ako červené víno na ženský rozkrok. Na nejaké tie juchuchú scénky tu dôjde ale netreba čakať žiadne stanovanie v trenkách, pôsobia skôr úsmevne až trápne. Asi ako môj prvý sex. No a koniec triafa dosť presne a dosť silno, pri epilógu som už začínal mať hrču v krku. Našťastie mi potitulková, mimochodom krásna a s prekvapivým cameom zahraná scénka znovu vyčarila príjemný úsmev na tvári. Dlho po dopozeraní vo mne ostal veľmi zvláštny pocit. Príjemný, nostalgický a smutný zároveň. Byť ženská tak do seba nalejem dva litre červeného a bučím do vankúša do hlbokej noci. Tak takúto romantiku ja môžem! Áno je to dialógovo vulgárne ( ale hravosť dialógových výmen by im miestami mohol závidieť aj Tarantino ), kočky hrešia viac ako námorníci a silní katolíci sa môžu spočiatku cítiť dotknutí ale dajte tomu čas, nechajte im ukázať ich pravú tvár a odhaliť ich sny a na konci budete veľmi milo prekvapení. Tam kde by sa Američania uchýlili k trápnemu, fekálnemu humoru a prvoplánovému ždímaniu emócií, tam si Íri vedia držať stále určitú mentálnu úroveň a nadhľad. Aj keď je film z roku 2019, videl som ho až teraz dva týždne dozadu a preto môžem napísať, že určite jeden z pre mňa najlepších filmov roku 2021. Alebo 2022. To máš jedno. Jednoducho som popiči rád, že som tento malý klenot objavil. () (méně) (více)

Marze

Nejlepsi na filmu jsou ty drobne zpuaoby, kterymi slecny rebeluji proti nepriznivym okolnostem. Eroticke sceny v zaveru srsi erotikou asi jako kdyz chcete nasimulovat jizdu na horske draze na houpacim koni. ()