Češi proti Čechům

Czechs Against Czechs

Dokumentární

Česko, 2015, 88 min

Tomáš Kratochvíl

Oproti soustřednému a velmi osobnímu (i osobitému) Gadžovi se jedná spíš o zbytečné ředění známých záběrů a situací o trochu útržkovité a nevyrovnané scény z anticiganistických demonstrací a následných proti-reakcí. Témat se tu otevírá celá řada (mj. třeba velmi nejednotná romská identita), ale všechno zůstává tak nějak torzovité a nakousnuté. I náhlé odskoky do čistě osobní roviny už nepůsobí zdaleka tak přesvědčivě. Tomášova práce je mi sympatická, ale celovečerní tvar není úplně obhájený. Televize a hodina tomu bohatě stačily.(3.12.2015)

Toto je film, ktorý som chcel vidieť, keď vyšiel GADŽO!(10.12.2015)

• numan

To nejodpornější, co ssebou dnešní doba nese - hyperkorektnost, pseudohumanismus, neomarxismus, dobroserství a podobný humus. Zcela nestravitelné pro nesluníčkáře.(14.2.2016)

Sice jsem nepoznala, co tam bylo jinýho než v díle Českýho žurnálu Gadžo, ale i kdyby nic, tak to bylo skvělý. Dokument, kterej to říká všechno. V kině se smějete primitivním "slušnejm čechům", když se jich Kratochvíl ptá na otázky, který vyžadují trochu větší zapojení mozku, než bezmyšlenkovité řvaní "Nic než národ" se stádem, ale po odchodu z kina to ve vás nechá ten divnej pocit, že to vlastně vůbec k smíchu není.(17.11.2015)

• Stumbleine

Další z řady tendenčních "politicky korektních" dokumentů tohoto již známého neomarxistického agitátora, jehož výtvory jsou sponzorovány ze začleňovacích strukturálních fondů globálního prediktora a jeho sociálních inženýrů, kteří se nám tradičně snaží vštěpovat myšlenku, že češi jsou postkomunistický nemyslící plebs s fašizoidními tendencemi, neboť zde odmítáme nadále živit parazitické etnikum ždímající náš sociální systém, a protože zde odmítáme živit i jiné parazitické národy ze zemí třetího světa, které se momentálně do Evropy valí po statisících, aby se mohly následně přisát na sociální systémy bohatých evropských zemí a šířit zde své totalitní nereformovatelné náboženství, prostřednictvím kterého se v budoucnu pokusí vytlačit tradiční křesťansko-ateistickou kulturu z tohoto kontinentu. Je to zkrátka věčný boj konzervativců a národovců, kterým záleží na osudu tohoto státu, potažmo celého kontinentu, s naivními liberály a humanisty, kteří preferují morální kodex a humanistickou doktrínu, neboť jde o tzv. pilíře evropských hodnot, které se ovšem momentálně bortí pod náporem invaze vypočítavých netáhel ze zemí třetího světa. Zkrátka, již i ortodoxní liberálové z řad českých havlistů a z řad mladých studentů humanitních oborů VŠ začínají chápat, že jde o sebedestruktivní politiku, nicméně i nadále je tu snaha globálních elit vytvořit z české omladiny nemyslící stádo, které zde bude bezmyšlenkovitě vítat muslimské ekonomické parazity a pomáhat se začleňováním nezačlenitelných. Tento permanentní mediální brainwashing podporují vlády západních evropských zemí, mainstreamová media, neziskové organizace a významně se přičiňuje i multikulturní výchova žáků, jakožto součást školních osnov. To je ten důvod, proč zde kdejaký stádovitě uvažující mladý rádoby inteligent, po vzoru newspeaku, hlásá bludy o nebezpečných xenofobech a fašistech a kolektivně "hejtuje" pana prezidenta a ostatní, kteří se neschovávají za politickou korektnost a dokáží aktuální problém nazvat skutečným jménem. Jen hloupá ovce může tomuto sebedestruktivnímu multikulti brainwashingu důvěřovat a dokonce ty bludy ještě veřejně hlásat.(6.12.2015)