Temné lesy

Epizody(6)

Sestra varšavského státního zástupce před 25 lety záhadně zmizela. Díky právě objevenému tělu má novou naději zjistit, co se tenkrát stalo. (Netflix)

silentname

"The Woods" podľa mňa mali na to, aby boli vynikajúcim seriálom, no mal som vnútorne pocit, že to bude zaujímavejšie. Mám tak trošku pocit, že seriál rozpráva dva príbehy, pričom ja ako divák som sa zaujímal len o jeden z nich. A postupne sa nám veci odhaľujú, začínajú do seba zapadať, no trvalo to nejaký čas, kým ma to začalo nejako výraznejšie zaujímať. Prvé dve epizódy ma absolútne nechytili, veci začali naberať trošku správny smer v štvrtej a piatej epizóde, finále nebolo už veľmi prekvapivé. Myslím si, že highlight si seriál vychytil (ako väčšina seriálov poslednej doby čo som videl) v predposlednej epizóde. Ale celkovo by som povedal, že postavy sú celkom dobré, ich história je zaujímavá a sú tu momentky, ktoré na mňa celkom zapôsobili. No súčasne tu potom riešime aj príbeh Pawlovho prípadu, kde pracuje ako prokurátor a musí bojovať proti bohatému otcovi, ktorý urobí čokoľvek, aby ochránil svojho syna, ktorý spáchal trestný čin. Nehľadiac na nič. A tie časti sú skôr na vyplnenie času. Je tam určitá paralela, no nie je tam nič, čo by ma nejako výrazne zaujímalo. Myslím si, že seriál za pozornosť stojí. Ako krimi je to celkom okey. No pravda je taká, že som od toho čakal oveľa viac. Pôsobilo to zaujímavejšie, než to vo finále reálne je. A to je škoda. Hodnotenie: C+ ()

Arsenal83

Temné lesy neboli také temné, ako som očakával. Pritom samotná zápletka sľubovala niečo na spôsob škandinávskeho smrádku s prekvapením na záver. Toto bol však len vývar podobnej kriminálky. Chýbala mi atmosféra, chýbali mi zvraty, ktoré by šokovali. Všetko to nejak plynie, dej často unavuje a nakoniec príde len rozuzlenie v podobe toho, že pomaly polovica postáv sú vrahmi. Inak mi ten prokurátor trocha pripomínal Langmajera, len bez toho arogantného alfa samčieho výrazu. ()

vnimatkrasu

Jména postav mi tu dělaly hrozný problémy. Přenést na diváka nostalgickou atmosféru bolavýho mladí zas dělalo problémy autorům. Cobenova předloha je přitom dobrá, včetně její pointy, a Grzegorz Damięcki je na charakterního hrdinu dobrej typ. Čili, ano, dá se to. Dá se z ingrediencí, který mám všechny svorně rád, uvařit polívka bez chuti. ()

Skeksis

Dej bol dobrý, len náhľady do minulosti mohli mať rýchlejšie tempo. Hudba mizerná, čo je na tú dobu pochopiteľné, ale aj tak... Do konca som netušila, kto je vrah, čo sa mi nestáva často. No najhlúpejší zo všetkých bol policajný vyšetrovateľ vrážd v minulosti. A mierne stupídny bol aj ten zo súčasnosti, lebo dnes už aj decku napadne, že pri mieste, kde sa našla mŕtvola, treba prezrieť všetky kamery v dosahu... ()

Trevor

Poliakom sa podarilo vytvoriť vcelku zaujímavý príbeh s peknými retro prestrihmi. Škoda že sa dej trochu viac nevenoval aj Malczakovi a udalostiam v roku 1994 ktory mohol nahradiť niektoré slabšie miesta v dejovej línii v súčasnosti. A v každom prípade to mohlo mať prekvapivejší záver, na druhej strane mu ostal ten najviac reálny. Oceňujem boj prokurátora proti skorumpovaným novinárom ktorí figurujú na výplatnej listine bohatých ľudí nielen u susedov v Poľsku. ()

• Keď sa v deji presunieme do roku 1994, keď mladý Pawel čaká Lauru pred jej panelákom, zreteľne vidieť, že na bytovke sú plastové okná, čo v roku 1994 nemohlo byť. (Stillborn83)