Boys State

• Velká Británie Boys State

Slasher

Nejdřív si možná povíte wtf, co je tohle za přemotivovaný vlastenecký výplach, ve finále musím ale říct, že je to jeden z nejlepších dokumentů na téma politika USA, který jsem dosud viděl. Na kempu pro “občansky nadrženou” mládež totiž krásně odhaluje pochody a jednotlivé typy hráčů v rámci tamního systému dvojstranické demokracie, včetně psyché specialit jako lhát či prohrát, význam nalezení témat sporu, cena kompromisu, volba vystupovat jako šlechetný idealista, či pragmatický a názorově pružný pletichář. A hle, ta příští generace možná přeci jen nebude tak jalová :) ()

Arany

Chápu tak nízký počet hodnocení u tohoto filmu. Dokument o chlapeckém letním politickém táboře v jednom z nejkonzervativnějších států v USA nezní moc lákavě. Z filmařského jde o dokument s velkým D. Máte pocit, že sledujete hraný film s perfektním scénářem. Hlavní protagonisté jsou nesmírně sympatičtí. "Příběh" je nesmírně poutavý s mnoha zvraty a překvapivými momenty a na konci jste nesmírně nervózní jak to celé dopadne. Apple TV + navíc na rozdíl od Netflixu nedělá z konzervativců démony a nebojí se ukázat obě strany mincí. Na pochopení americké politické kultury i politiky jako takové je tento dokument možná lepší, než dokument o skutečné politice. ()