Nick a Vanessa Lacheyovi pořádají sociální experiment. Nezadaní muži a ženy při něm hledají lásku a zasnoubí se, ještě než se osobně setkají. (Netflix)

vnimatkrasu

Totální brainwash, jehož nejemotivnější momenty souvisí s tím, kolik alkoholu zvládnul štáb podstrčit subtilnějším nevěstám. První oťukávací půlka je z logiky věci ta poutavější. Ta druhá by k experimentální katarzi potřebovala dvě věci. Pět let. A Helenu Třeštíkovou. ()

TerezD

Celá show je neskutečně stupidní a těžko uvěřitelná, ale s pocitem hanby přiznávám, že jsem od toho nemohla odtrhnout a během pár dní jsem sjela všechny díly. Největší guilty pleasure ever... ()

Evandulik

Po tom, čo som sa odbavila na Tindri som presedlala na tento skvost. Mám výrazné podozrenie, že účinkujúci sú herci. Šanca, že sa stretne asi 20 (?) ľudí a všetci sú krásni, mladí, vyšportovaní, vypatlaní sa limitne blíži nule. V prvej pasáži na seba nevidia a rozprávajú sa s opačným pohlavím. Dobre som sa zasmiala, keď si po pár rozhovoroch začali vyjadrovať lásku (jeden chlap sa narovinu opýtal, či je na druhej strane nigga). A bez toho, aby sa videli sa zasnúbili. Nasledovalo prvé stretnutie, kedy sa každý chlap bál, aby na druhej strane barikády nečakala tučná mrochta a naopak. Ďalej idú na dovolenku, kde muži medzi sebou rozoberajú ktorá láskychtivá duša už roztiahla hnáty. Top moment bol, keď jeden černoch vypustil dušičku a priznal sa, že rád preskúmava čokodierky rovnakého pohlavia, čo jeho polovička neniesla zrovna podľa jeho predstáv...ďalej mám okno...nakoniec vidíme zostatkové páry pred oltárom, kde si povedia áno/nie. Nikto ma nepresvedčí, že toto nebolo zaplatené. ()

psychoJoa

Přesně tenhle typ reality show je mojí psychohygienou a u ničeho jiného tak nevypnu nebo nevyžehlím! Celý experiment byl zajímavě poskládaný, ale obešla bych se bez Jessicy (sledovat a poslouchat tak zmateného a protiřečícího si člověka mi jako jediné narušovalo relax!). ()

klukluka

Ten koncept se mi úžasně líbí, výborně jsem se u toho bavil, hodně jsem se u toho dojímal. Jedna pecka dolů za hluchý místa- slušela by tomu kratší stopáž a jedna pecka dolů za ty hekťáky chlastu, který do nich nalili během natáčení. Taková Jessica je regulérní alkoholička./// Dokoukal jsem nový epizody s podtitulem Po svatbě (2 roky). Čekal jsem nějakou nudnou reminiscenci, oni z toho ale udělali málem další regulérní reality show. Zrodily se tu další zajímavý příběhy, navíc to bylo oproti původní sérii zhuštěný jen do tří částí, což znamená, že vyhověli mé prosbě a zbytečně to nenatahovali. Ale zkrátím to. Nechci spoilovat, ale jsem docela v šoku, jak moc může dvouletý manželství někoho změnit. Fakt v šoku. Vocas jeden. ()

Hanys_

Další velký reality-tv hit od Netflixu mě ale nechytl tak, jako "Too hot...". Ten koncept ale potenciál má, takže v případě s2 si to jako kulisu určitě zase dám. 4.5/10 ()

KNicole

Začíná to jako experiment, končí to samozřejmě jako nejšpinavější reality show, ale neodtrhnete od ní oči. Roky seznamování a partnerského života tady jednoduše zrychlili do 40 dnů, je to svět lidství, pudů a vztahů zakonzervovaný v deseti dílech. A samozřejmě ta nejzvrhlejší z úchylek, proto dokážu každýho zdejšího intouše pochopit za jednu hvězdičku. Jenže jsem prostě taky jenom člověk, a tak se nemám proč stydět za to, že jsem se skvěle bavila. Od začátku do konce. Z vlastní zkušenosti vím, co s člověkem udělá vytržení z dosavadního života a reality 7 miliard lidí, když ho zavřou do nového mikrosvěta, kde ho 24 hodin denně obklopuje několik furt stejných jedinců - prostě se začnou dít věci. Ale kromě dramat, jisker a taky trochu chemických neshod si v tom najdete i vzorek všech lidí. Lehkomyslných baličů, sebevědomejch koket, vypitejch třicítek bez dětí, dramatickejch holek, "hodnejch kluků" bez známky sebehodnoty a taky pár úplně, ale úplně normálních lidí, kteří si v tom cirkusu vážně našli životní lásku. ()

Ayush

Trhák to sice není, ale sociální experiment je to prvotřídní. Kam se hrabou Růžovky a podobné série, které žádný výstup nepřinášejí. Bylo moc zajímavé sledovat povahy a chování a porovnávat to pak s vlastními zkušenostmi třeba z online seznamek. Ve výsledku se mi zdá, že je jedno, jestli se lidi nejdřív vidí, nebo slyší; zamilovat se je možné a šance na úspěch/že to totálně vybouchne je úplně stejná. ()

Mr.curry

Netflix top ten, tudíž se to (zásluhou drahé polovičky) naší domácnosti nevyhnulo. Originální nápad (třebaže všichni účinkující byli pohlední a charismatičtí, což slepé zamilování ve výsledku zastínilo), a cele dobře zpracované, ačkoli by se díly daly z hodiny srazit na dvacet minut. Dokoukáno, ale případné pokračování už mě mine. ()

Martinius

ked sa povie reality show, cloveku sa pred ocami automaticky vybavia veldiela ako big brother, vyvoleni, ci farma; vsetko produkcie, ktorych dopad na ludsku psychiku mal rozmery druhej svetovej vojny, ci globalnej prirodnej katastrofy. pojem reality show je medzicasom aj pre primaty s IQ nad bodom mrazu synonymom bliziacej sa apokalypsy ludskeho idiotizmu, pred ktorym nie je v bezpeci ani len v protiatomovom kryte. napriek vsetkym mojim nevyhnutne opravnenym predsudkom ma jedna krasna bytost, ktorej vkus i nazor si velmi cenim, upozornila na "love is blind". a voila, nie je reality show ako reality show. za experiment (tak aktualny a vystizny pre nasu informacnu dobu), na ktory boli kupodivu vybrani takmer len sami pomerne inteligentni a sympaticky jedinci, by sa nemusel hanbit ani profesor zimbardo. divaci prostrednictvom tejto relacie zistuju to, co mnohi vedia uz nejakych tych dvadsat rokov vdaka internetu - ze zalubit sa da na dialku, bez optickeho kontaktu, len pismenka ci hlas. tvorcovia show nam to ukazuju nazorne, so vsetkym dramatickym klise i s presladenou hudbou, z ktorej sa divacka cukrovka da chytit rychlejsie ako covid z cinskeho netopiera. a kedze laska je predsa "len" laska, (ne)funguje bez optickych dojmov rovnako dobre ako pri vsetkych vnemoch pokope. ludia sa na seba namotaju, vpadnu do nadsenia, neskor su konfrontovani s realitou i vlastnymi ocakavaniami. z niektorych sa stanu pary, z inych nie. spoznavanie sa na dialku isto dokaze priniest viac uprimnosti, avsak aj tu sa potvrdzuje, ze kazdy vztah si okrem chemie i zamilovanosti pyta vela trpezlivosti a vydrze. ()

jasanka

Po Too Hot to Handle, které bylo naprosto mimo můj obvyklý žánr, jsem se pustila i do Love Is Blind, a opět ho zvládla za 3 dny. Potřebovala jsem vědet, jak to bude dál a moc oceňuji, ze tvůrci ukázali situaci po roce a dvou. Na druhou stranu tady mám trochu vic výtek než u THTH. Vytáčely mě předtočené vstupy účastníků komentující situaci - když už tohle dělají, tak ať jim aspoň občas vymění oblečení a změní prostředí. Předtáčet takhle snad jedenáct epizod z čtrnácti, hlavně když už se dávno nenacházeli v 'podech', bylo fakt otravné. Taky bych byla raději, kdyby se show soustředila víc právě na to poznáváni se za stěnou - to byly snad jen tři epizody, a pak uz šlo o ůplně něco jiného, což mě mrzelo. Stejně tak by bylo lepší, kdyby se tato úvodní část za stěnou soustředila i na ostatní účinkující, ne jen na ty, co spolu odešli zasnoubení. Škoda. Edit po druhé řadě: Mohla bych zopakovat to, co jsem napsala výše. Opět jsem to zvládla za pár večerů, potřebovala jsem vědět, jak to dopadne. Bohužel i negativa zůstala stále stejná - chtěla bych se soustředit i na ostatní soutěžící, kteří si nikoho nevybrali, a obecně vidět více z "podů". Taky by bylo fajn ukazát, jak jsou na tom teď lidé z první řady. Edit po treti rade: Muj nazor zustava porad stejny. Hlavni vytka je to, ze ucinkujici, kteri se nezasnoubi, uz prakticky neukazuji vubec, pritom to by me zajimalo nejvic. Edit po ctvrte rade: Tentokrat tu bylo dost zdlouhavych epizod, hlavne ve druhe polovine. Coz ale castecne mohlo byt zpusobene tim, ze bylo mene svateb, ale stejne to obcas byla trochu nuda. Jeden par jsem preskalovala uplne, protoze ti byli tak nudni, ze se na to nedalo koukat (ale to je jen muj problem). Uz pocrvrte taky zopakuju, ze bych chtela videt i vice scen s lidmi, kteri se nezasnoubili. Edit po pate rade: Tahle serie patri k tem lepsim. Vzhledem k tomu, jak malo tu mame zasnub a svateb, se ale obsah mohl soustredit na vice postav v podech, misto aby byl napr. jeden dil cely o tom, jak dva pary vecer. Edit po seste rade: Rozlozeni "deje" se trochu zlepsilo, asi i vzhledem jen k jedne svatbe. Jen mi prislo, ze az na vyjimky tam nebylo moc vyraznych lidi, a nevim nevim, jak dlouho si je budu pamatovat. ()

Toka

Love is Blind je samozřejmě maximálně řízená produkcí a ve své podstatě je to fake – a to i na poměry reality show. Premisa, kdy se lidé do sebe zamilují, aniž by se viděli, je sice krásná, ale pro jistotu tam produkce nastrčila objektivně pěkný účastníky. Drtivá většina z nich by se klidně mohla živit modelingem. A jeslti ještě jednou uslyším slovní spojení "emotional connection", tak ruším předplatný na Netflixu. ()

chrispe

Prvních cca pět dílů jsem se dívala fakt poctivě. Pak jsem to začala posouvat po deseti vteřinách a nakonec prostě už jen prolítla. Tohle se asi fakt nedá. Sledovat tyhle "soukromé" soap opery, plné blábolů a snění o ideálním, dokonalém životě. Jednotlivé díly by potřebovaly zoufale zkrátit, protože se v nich většinu času neděje nic zajímavého, jen se pořád omílají ty samé věci. Účastníci nejspíš nikdy neměli delší vztahy, nebo si z nich zkrátka rozhodli nic nevzít. SPOILER!!! Nejvíc mi draly nervy Jessica (která se nejspíš nedokázala smířit s tím, že by v odešla bez chlapa a neužila si dovolenou a tak se rozhodla opíjet, dělat ze sebe krávu a trápit Marka až do hořkého konce) a Amber (která mě zarážela svou nezodpovědností a vůbec mi v závěru bylo Beretta dost líto :D). Zajímalo by mě, zda to párům, které se vzali, vydrží i do budoucna. Já to ani u jednoho nevidím, i když Cameronovi a Lauren bych to přála. /// 5.3.2022 Druhá řada mi sedla víc, než první. Stejně jako u jiných reality show mám za to, že tvůrci (teď už se zkušeností) vybírali účastníky mnohem pečlivěji. Vzniká tak celkem třaskavá show s dokonce dvěma milostnými trojúhelníky a ano, i tady je postava podobná Jessice, i když v mírnějším provedení. Takže jsem sice kapku přetáčela, ale narozdíl od první řady minimálně. Celkem mě překvapilo, které páry se nakonec vzaly, ale snad jim to vyjde. Doufám, že jak u všech účastníků (jak první, tak druhé řady) budou setkání po letech pokračovat. A jestli bude třetí řada, budu koukat... takže... asi to chce zvýšit hodnocení. /// 8.4.2022 Mám za sebou už třetí řadu (tam byly fakt divný a dost narcistický postavičky, fakt divná parta) a teď koukám na čtvrtou. Baví mě to, i když stále mám tendence přetáčet, ale mám pocit, že už tvůrci ví, jak tomu dát větší tempo a švih. ()

gaggu

Takže... třetí hvězdu to dostalo za to, že mě bavili, když jsem ležela v teplotách doma a umírala. Jinak jak americké že. Jediné, co jsem fakt nemohla vystát byly ty afektovaný ženský a jejich natahující slova. Lauren a její: Caaaaaaamerone. :D ()

phoenixer

Experiment? Rozhodne ne. Dobrej kalkul? Mozna. Vsichni totiz byli vybrani na zaklade pomerne hezkeho vzhledu a odlisnych charakteru osobnosti. Minimalne nikdo z nich nevypada jako Pepa z fabriky a Jaruna od krav. Trapnost chovani akteru vsak casto dost bolela. Konkretne fyzicky jsem skoro krvacel z oci i usi. Mentalne je to mozna jeste horsi, jelikoz vam s kazdym dalsim dilem umre vic a vic mozkovych bunek. Tak jako tak chcete videt dalsi dil, protoze si naivne myslite ze horsi to byt nemuze. Odlepit se je ovsem tezsi nez se zda. ()