Mladý pár se zoufale snaží zachránit svoje manželství a rozhodne se přestěhovat. Jenže v novém domě snů se brzy začnou dít věci, které odhalí jeho pohnutou minulost. (Netflix)

SHI-SHA

Celkem dobré. Vlastně bych byl nadšený, kdybych už podobnou zápletku neviděl několikrát jinde. Například v Housebound (2014). ()

viperDavid

Celkem rychle jsem si to spojil s crawlspace ale musím přiznat, že začátek byl velmi podařený. Člověk trošku přemýšlí jestli jde o duchokravinu nebo amerikokravinu. Tak či onak bych to nezavrhoval a hlavní psycho kráska je fakt kráska i když ta její ségra...no co vám budu povídat ()

oveckaoa

Nejprve poznámka proč se to jmenuje Spoušť však ten název je úplně mimo klidně s to mohlo jmenovat třeba Zlý Dům, Zlo v domě, Tajemný Cizinec,  Tajemství nebo i x jiných možností a bylo by to výstižnější. Ženská s chlapem si koupí barák kde se stala vražda a  ještě jsou v něm stopy po mozkové tkání jelikož zde někdo umřel a někdo spáchala sebevraždu (ideální místo na bydlení) oba procházejí kritickým obdobím jelikož ona roztáhla nohy jeho bratrovi a on s ní díky tomu nemůže/nechce spát. Ona je návrhářka oblečení co zrovna získala zakázku on je vysokoškolák co brigádničí/pracuje (nevím , které z nich) ve firmě na odklízení pozůstatků po mrtvolách (já osobně bych z toho měl noční můry, ale každý jsme jiný hold). Samozřejmě se tam něco stane a oni se snaží zjistit co. Více nebudu spoilerovat jen napíšu to, že kdo viděl třeba horor The Boy (2016) bude vědět o co tam zhruba jde (je i x podobných hororů na tohle téma, ale na The Boy jsem si vzpomněl hned) . Problém je v tom, že stopáž je uvalená  okolo 2 hodin je na horor moc a zde se většinu filmu nic neděje. Většina věcí je nevyřešených a ani se mě moc nezdá ta nálepka podle skutečné události.  60 procent ()

zsn

Celé to působilo jak nějaká parodie o duchách, ale nakonec se z toho vyklubalo docel fajn drama před spaním. ()

jefff

Hrozně slabé. Herci za moc nestojí a režie je na hraně poloamatérství. Celé je to takové vachrlaté, nedoladěné, skoro odfláklé. Konec docela napínavý, ale tenhle příběh si skoro dvě hodiny stopáže fakt nezasloužil. ()

Kienast

Za mě příjemné překvapení a kdybych tu napsal, které filmy mi to připomenulo, tak bych spoileroval. Takže s chutí do toho. 6,5/10 ()

borec999

Hororov s podobným vyvrcholením som už 2 alebo 3 videl, no zatiaľ som sa ich stále neprejedol. Jednak je to preto, že tento typ pointy je ťažké odhaliť tak aby ste si boli v 20. minúte 100% istý, že ide o "to" (nechcem spoilovať) a vždy túto možnosť v mysli len zvažujete ako jednu z alternatív. No a po druhé, podobné haunted house zápletky sú azda mojim najobľúbenejším hororovým subžánrom, takže aj preto som si filmík užil viac než ostatní a osobne musím chváliť. Herci aj scenár v pohode, hudba efektne podporovala pokusy o postupné stupňovanie napätia a atmosféry, výraznejšie ľakačky som síce nezaznamenal, ale nejako extra mi to nevadilo pretože spomínaná atmosféra bola vo viacerých chvíľach naozaj výborná a aj bez jump scarov som bol napnutý ako guma na trenkách. A ešte jedna vec, ktorú musím vyzdvihnúť. Spoušť je ukážkovým príkladom ako si predstavujem využitie humoru v hororoch. Čiže v scénach v ktorých sa z hororového hľadiska "nič nedeje" (dialógy medzi postavami) áno, no počas tvorenia atmosféry napätia a pokusov o vystrašenie diváka rozhodne nie. Škoda že väčšina moderných hororov ide opačnou cestou a v momente ľakačky tam radšej šupnú nejaký ten vtip a menia sa skôr na komédie... To je však už na inú debatu. Spoušť sa mi rozhodne páčila a tento rok patrí u mňa bezpochyby k tým výraznejším hororom, ktoré som mal možnosť zhliadnuť. 75% ()

b.dragonfly

Mizerně zdlouhavé. Kdybych si chtěla pustit nějakou romantickou pseudoklišé věc o stokrát omílané nevěře, sáhnu po červené knihovničce. Tady jsem chtěla dostat pořádnej nářez, ten ale bohužel nepřišel. Škoda. Mladý pár řeší její nevěru. Řeší ji pořád a celý film. Odpustí jí? Neodpustí? Bude ona už věrná? Odolá on pokušení se svou spolužačkou, aby jí nevěru oplatil? Zvládne ona svou rozjíždějící kariéru? Přežije jejich pejsek? Vážně drama.. Občas se jim stane v domě něco nevysvětlitelného, ale ženské se prostě nikdy nevěří a tak je nejen za nevěrnou čubku, ale i za hysterku. Kdyby se mi v baráku už po několikáté sama od sebe pustila voda nebo bych pořád viděla / slyšela divné věci, určitě bych tak klidně neprospala celé noci. Za celou dobu ve mě zamrazilo jen jednou, a to když viděla z ložnice mezi dveřmi na zemi cizí ruku. Jinak  se to velmi, ale velmi pomalým tempem začne rozjíždět někdy po první hodině, což je docela tristní. Ani maska onoho individua, které jim tam straší, mně nijak nepřesvědčila a připadal mi spíš jako mladý Frankenstein. Slabota, utahané, místy ubíjející. 2*/5. ()

Spacecore

No, rozpočet je malý, režie je slabší a herci působí prkenně, i když zrovna Ice Man umí hrát, tak problém musel být v produkci. Ale přesto námět je celkem dobrý, i provedení nepůsobí jako pěst na oko. Co ale vadí je mdlé tempo, velká délka. Když opravdu nic nečekáte, tak se to dá, ale jestli očekáváte super horror-thriller, tak to ne. ()

Flopik

V týchto hororoch vždy dúfam až do konca, že to bude niečo paranormálne. O tomto filme som si nič nezisťoval a popravde dosť dlho to vyzeralo, že by sa to mohlo splniť. Nakoniec však film vyloží karty na stôl a ide o len o obohratú historku, ktorú sme videli už dosť veľa krát. Herci sú sympatickí a Ashley je kočka, pozerá sa nato dobre ale tá stopáž...Prečo to muselo mať 2 hodiny, ubrať pol hodinu a hneď by to bolo lepšie. Škoda že intruder nemal aspoň nejakú deformáciu, takto nahnal strach len pokým sa neukázal. Koniec veľmi málo thrilerový. U mňa čistý priemer. Ale pozretím rozhodne nič nestratíte. ()

Tunri odpad!

Teenagerovská sračka. Proč spolu ty lidi vůbec jsou? Kromě toho, že mají silné výkyvy nálad a chovaj se jak fakani, tak se snaží mluvit jako mlaďoši. Je to nesmírně otravný. Jako ve všech filmech, kde lidi bydlí v nějakym domě, dali všechny peníze za dům a teď se furt hádaj. Chovají se a mluví jako dementi. 3/4 filmu se neděje vůbec nic kromě manželských hádek a popichování a narážek. Ve filmu umře pes, což je jako zákonitě filmařská debilita. Bohužel hlavní hrdinka přežije, to mě zklamalo nejvíc. ()

Aurus

7/10. Za mě velké překvapení které mě prostě hodně překvapilo. Příběh je velmi dobrý, postavy jsou sympatické, hudba je dobrá, atmosféru tento film má solidní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zájímavé a kamera filmu je fakt super. Za mě plot twist velmi dobrý a určitě by mě nenapadl. Doporučuji. ()

pumpkinqueen

Od začátku to působilo trochu amatérsky a ne zrovna chytře. Když se vám rozpadá partnerský vztah, určitě se vám nebude chtít stěhovat se do domu, ve kterém se stal takový masakr... a nebo třeba jo, lidi jsou různí. Každopádně mě i přesto film bavil od začátku do konce, protože byl neuvěřitelně napínavý a neustále mi pomotával domněnky v hlavě. Asi mě baví filmy, kde prostě nevíte, o co vlastně jde, a nutí vás to přemýšlet a dávat jedna plus jedna dohromady. Některé scény byly super creepy, obzvlášť když sledujete v noci, a tempo tak akorát. Zklamal mě možná jen zbytečně rychlý a ne zrovna domyšlený závěr. Na druhou stranu, na jednu z režisérových prvotin s hororovými prvky si to vedlo moc dobře. ()

CharlieSs

Asi nenabídne nic nového (zejména pro ty, kteří milují horory a thrillery a viděli jich většinu), ale mě bavil. Člověk přemýšlí, co z toho teda nakonec vyleze a pointa je nakonec i zajímavá, přestože už byla párkrát použitá. Jen mi bylo líto psa, ale to už tady o mně asi všichni ví. ()

Mamlas odpad!

Slaboučký TV film, ve kterém dvojice buď řeší své rodinné problémy nebo chodí po "strašidelném" domě a kouká kolem, kdeže je ten duch. Mizerie. (6%) ()

tkey

Nevěděl jsem co čekat a ve výsledku mě to mile překvapilo. Znovukoukatelnost 0, ale na první dobrou to ušlo. ()

Mr.Ward

Včera jsme viděli teda po dlouhé době dobrej Netflix film!!! Novej thriller, kterej sice není skoro ničím originální, a má i celkem přepálenou stopáž, ale po celou dobu se na to tak dobře divá! Herci jsou sympatičtí, napětí by se dalo krájet a to vyústění je tak děsivý… Jasný už to tady párkrát bylo… ale doprd*le, vážně podle skutečné události? Ne, fakt se nikdy nechci nastěhovat do už postavenýho baráku 😅 ()

Charvy.666

Možná jsem malinko nadhodnotil ale to z důvodu překvapení, páč jsem nic neočekával. Šel jsem do toho úplně na slepo, ani trailer sem neviděl a myslím že jsem udělal dobře. Samozřejmě, nedalo se nevzpomenout na jednu klasiku od Wese Cravena ale už jejím názvem bych spoileroval. Za mne spokojenost.... ()