Utrpení Gabriela Fernandeze

• USA The Trials of Gabriel Fernandez
USA, 2020, 5 h 31 min (Minutáž: 47–63 min)

Epizody(6)

Brutální vražda chlapce a soudní procesy s jeho opatrovníky a sociálními pracovníky vedou k otázce, jestli systém dokáže ochránit bezbranné děti. (Netflix)

jackalsc

Obsah dokumentu je bídný oproti šílené stopáži. Tak buď se měli věnovat plně té sociálce a přinést nám dané fakta, tímpádem by ve stopáži bylo něco zajímavého, nebo to měli zkrátit na dvoudílnou minisérii. Případ je hrozný a nevidím nic zajímavého v nějakých napínavých očekáváních na rozsudek a prapodivných komentářích žalobce. Všichni věděli, že jsou vinní, takže žádné překvapení se nedělo. Co mě udivuje je jak po skončení procesu všichni jásají, jak by se předem nevědělo jak to skončí a hlavně udělení trestu smrti pro Issaura a ne pro Pearl je absolutně nepochopitelné a jak s tímto můžou být spokojeni mi hlava nebere. Trest smrti měla dostat matka a ten chlap si měl maximálně sednout na doživotí. Ta porota je totálně předpojatá a nechápu co jako mělo být to veřejné vystupování porotců a sdělování názorů na kameru, k tomuto by vůbec nemělo docházet pokud se jedná o reálný případ. Normální byl ten jediný chlap co byl v porotě proti všem ostatním. Máme zde plno zločinců co zabijí někoho úmyslně, odsedí si pár let a jsou venku, pak máme případ týrání dítěte, které je očividně udržováno naživu aby mohlo být týráno a předpojatá porota to kromě jednoho hned odsoudí jako úmyslné zabití a hned mu po dvou hodinách chtějí hodit trest smrti. Není sporu o tom jestli jsou vinni, vinni jsou, ale porota má rozhodnout o míře trestu pokud možno bez emocí, aby splňoval kategorii trestu. Zde došlo k emočnímu rozhodnutí typu "Je to hajzl, zaslouží si smrt"  a zaškrtnou, že zabítí bylo úmyslné, aniž by to byla pravda jen aby byl trest co největší a pak nám to prásknou do tohoto dokumentu. Toto je teda ta úžasná americká justice jak mimochodem říká jedna z porotkyň, ironie že to říká zrovna ona. Matka by si zasloužila trest smrti, nedostala. Ten chlap měl dostat max doživotí. ()

Kecana

Dokument, který vás od prvních okamžiků, kdy uslyšíte výčet zranění, se kterými byl Gabriel převezen do nemocnice, vtáhne. Za mě něco, co budu mít v hlavě už navždy. A to už mám něco v tomto žánru nakoukáno. 9/10 ()

hanulecka

Klidně to mohlo mít míň dílů někdy zbytečné prodlužování, ale jinak moc pěkně zpracované a opravdu mi v některých místech tuhla krev žilách..jak dokážou bejt lidi takový zrůdy, že umučí a zavraždí dítě.. ()

luis13

Hodne silne a perfektne zpracovany dokument o dvou zrudach a podceneni tohoto problemu. Pro rodice, jako jsem ja, hodne odstrasujici ()

Unclassified

Túto sériu hodnotím ako jeden z najkomplexnejších dokumentov od Netflixu. Dokumentaristi nešli iba špičkami po hladine, ale ponorili sa riadne hlboko a výsledkom boli výpovede takmer všetkých zúčastnených (teda okrem samotných vrahov). Vďaka tomu si človek uvedomí, že smrť malého dieťaťa, ktorej sa dalo predísť, nie je výsledkom iba jednej nefungujúcej rodiny. Žiadny človek, a dieťa už vôbec nie, by si nemalo prechádzať takým peklom, akým si prešiel Gabriel a bohužiaľ aj veľa iných detí. ()

Valmar

Nebudu hodnotit ten případ jako takový. Všechno je detailně popsané. ten případ je otřesný. Ale tohle je dokument, který kdyby měl zůstat jen dokumentem, tak by mu stačila stopáž celovečerního filmu. Je to obecně problém tohohle typu (většinou amerických) seriálů. Neustále se v každém díle opakují stejná fakta. Neustále tíživé záběry s tíživou hudbou. Jak tady zmiňuje vyfuk. Začne to být dokonce nuda. Ten právník je dobrý, ale opakováním jeho výroků mi postupně něčím přestal být sympatický. Prostě je to podle mne zneužívání divákových emocí za cílem sledovanosti po delší dobu, což je vlastně i obsahem dokumentu, že peníze mají přednost před správným jednáním. Tím se vlastně ten dokument sám trochu popírá a zároveň zdůvodňuje proč i ty systémy fungují jak fungují... ()

ZuziBoss

Co dodat…. kvalitní zpracování, ale příšerný příběh. Těžko se mi na to koukalo. Jako máma pro tuto zrůdnost nemám pochopení. Mnohem více bych potrestala okolí!!!! O nich dvou, co ho zabili, je škoda mluvit. Ať shnijou v pekle! ()

jmennno

Nevim jak hodnotit. Opravdu to není dokument pro slebé povahy. Mockrát jsem vávala, jsetli se mám dál dívat či nikoli. Je to strašné, co ten malý usměvavý klučina musel prožít za muka. Nevím co je horší. To nepřectavitelné týraní, to že nikdo nazasáhl i přesto, že škola opakovaně upozorňovala, že chlapec jeví známky týrání nebo to, že úřady nezasáhy a dokonce měly falšovat záznamy, důkazy. Něco ve vás po shlédnutí zůstane. Myslím, že jeho malou usměvavou tvářičku si vryl do paměti každý, kdo dokument viděl.  Přišlo mi velice dojemné, jak tuším, že zdravotní sestra, slaví s rodinou jeho narozeniny. Člověku se ani nechce věřit, že k ničemu tokovému mohlo vůbec dojít. Ta bezmoc malého chlapce, který křičí o pomoc svým zuboženým zevnějškem, tak jistě i psychykou, a fakt, že s tím nikdo nic neudělal, vas bude užírat snad navěky. ()