Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiální text distributora)

Svadbos

Veľmi dojemný film, jeden z najlepších, aké Almodóvar natočil. Je vážnejší, ako ostatné, ale má v sebe aj jeho typický humor. Príbeh umocňujú výborné herecké výkony. Óda na ženy, v skutočnom živote, na javisku a vo filme. ()

90125

Tak toto teda nie je moja salka kavy. Ani komedia, ani drama. Najskor telenovela. Akysi zvlastny patvar, ktoremu som ja teda na chut neprisiel. "Dramaticke" sceny mi prisli skor smiesne a tie humorne boli len malo zabavne. Alebo neviem, oni tam mozno ziadne dramatcke sceny neboli, len tie nudne, co mali byt sranda. Ale hlavne to cele bolo o nicom. Zevraj anylyza zenskej duse.?. Po 30 minutach, ked som odhalil "kuzlo" tohoto filmu, som sa dokonca uz len nudil a cakal na koniec. Dve hviezdy len vdaka dobremu reziserskemu remeslu. 43 % ()

demovka

Drama žen, které byly negativně ovlivněny ne příliš dobrým chováním svého muže. Muže, který se cítí být ženou, ale nepřestává být i mužem. Takže se prezentuje jako Lola, ne Estéban. Ovlivní životy mnoha žen a také svých dětí, ale sám se objevuje a zpytuje svědomí až na konci filmu, kdy je jasné, že umírá. Sledujeme život jeho první ženy, která na začátku žije s jejich synem Estébanem. K narozeninám mu věnuje návštěvu divadelní hry, ve které kdysi se svým mužem hrála. Bohužel syn posléze nechtíc vběhne pod auto a umírá. Při prohlížení jeho spisovatelských poznámek jeho mamka zjistí, že jemu otec chyběl a rozhodne se vrátit do minulosti a Lolu vyhledat. Opouští místo i práci. Setkává se s dávnou transvestitickou přítelkyní a pomůže jí postavit se zpátky na nohy. Ona sama nejdřív najde práci v oné divadelní hře, posléze potkává další oběť svého bývalého muže a rozhodne se jí pomoct. Stará se o ní a posléze po její smrti se stará o jejich novorozeného syna, malého Estébana. ()

baron156

Můj třetí film od Almodóvara a taková síla. Krásný příběh, ikdyž s trochu předvídatelným koncem, ale i tak si ho užijete naplno. ()

rashnomon

12.7.2023 Hned bych to přirovnala k takovému, v tomto případě lehce slabšímu, Fassbinderovi. Ženy jakožto hlavní postavy, které posunují děj nemohly chybět a to ani queerness. Rovnou bych se plně chtěla vyjádřit ke queer postavám a motivům ve filmu. Byly neobyčejnými a nečastými, ale i přesto byly celkem bezproblematické. Jedna z hlavnějších ženských postav, posouvající v tomto případě naplno děj, je Agrado, transgender žena, kterou hraje i trasngender herečka, takže v tomto případě je i celkové obsazení naprosto bezproblematické. I když je vykreslena jako prostitutka a ve stejný moment transgender žena, je tu jakási linie a oddělení mezi transgender a prostitutkou tak, že se to nespojuje v nevhodnou diskriminaci. Agrado je tam jako svoje vlastní, osobitá postava, se svým vlastním a odlišným životem, posunující děj, jakožto silná žena. Naopak postava Loly, transgender ženy, není tak hezky vykreslena jako postava Agardo. Hraje ji cisgender muž a celou dobu je tam brána jako něco špatného, někdo kdo si se všemi cisgender ženami dělá děti a předává pohlavní nemoci, z čehož vypovídá, že se taky poflakovala na ulicích. Nemyslím si, že byla potřeba ji udělat transgender ženou, jelikož v tomto případě se mi až tak moc nezdá, jak funguje v celkovém snímku její queerness a netuším, co si o ní mám myslet. Ještě bych se chtěla k ukončení tohoto motivu ve filmu vrátit k postavě Agrado, která byla nucena dát „blow job” jednomu cisgender muži, jelikož je transgender a sociální pracovnice, takže mu to přišlo atraktivní. Tohle není jediná negativní situace, dějící se kolem transgender komunity a celkově transgender Agrado. Ze začátku, co do jejího města přijela Manuela, tak ji spatřila jak se pere s místním pervertem, který ji chtěl znásilnit. Postava Agrado ukazuje, s čím se potýkají transgender ženy pracující na ulici. Dalším velkým motivem jsou ženy, které tu jsou velmi kladně portrétovány a jak jsem zmiňovala, tak intenzivně hýbou s příběhem. Žádný muž tu není postavou, která by s příběhem pohla, až na syna Manuely, ale následně po omylu s ním hýbe převážně Manuela. Všechny ženy jsou naprosto silnými ženami, které mají všechny svoje příběhy, ale prolínají se s příběhem hlavní postavy Manuely. Každá žena prochází něčím silným, ale dokáže se s tím vypořádat. My nejvíce observujeme „story” Manuely. Všechny ženy mají jakýsi vztah s ulicemi. Může to být prostituce, jak je to ve většině případů (a teď se tady plnohodnotně přiznávám, že miluju, když jsou takhle úžasně ve filmu vykresleny prostitutky!!), ale v případě Humy a Niny je to jakýsi vztah k fetující mládeži. Nina k nim chce zapadnout a cítí se zde doma, což je i důvodem, proč tam utíká. Naopak Humu to trápí. Prostituce je tu velkým a samotným tématem, u kterého se řeší i HIV. Jak bylo již zmiňováno, bodem je transgender žena. Nejen bodem a zdrojem HIV, které následně přenáší, ale též i bodem celého filmu, který je velmi nenápadným.  Kromě silných žen, se tu řeší ženy, které jsou v hereckém prostředí, ženy, které jsou transgender apod. , jak bylo zmiňováno na konci celého filmu. Herectví a celá tato náročná oblast byla pro Humu a Ninu něco, kde nemohly být samy sebou. Naopak pro Manuelu úplný opak. Ke konci bych chtěla zmínit teplou paletu barev, která byla typická, co se týče místa dění a zmixovaných pocitů. () (méně) (více)

Zabriskie

Emocemi nabitý film o matce, která se po smrti svého syna rozhodne najít jeho otce, kterého před mnoha lety opustila. Musí se tak vrátit na místa, odkud jako bývalá prostitutka utekla a setkává se zde s dávnou transsexuální přítelkyní. V celém filmu je jen málo postav, které mají běžnou sexualitu, buď jsou homosexuální, nebo jsou napůl předělány na opačné pohlaví atd. Pokud divák přistoupí na tento dosti podivný svět hlavních hrdinů, užije si působivou podívanou, za kterou dostal Almodovar právem Oscara. ()

Konvička

Pro mě naprosto normální film o normálních lidech... I když - co je normální...? Pro každou z postav jsem měla pochopení a každé postavě jsem rozuměla. Láska žen nezná hranic, ať jsou překážky jakékoli. ()

Vandislav

Krasne pribehy odvijejici se vice ci mene od toho hlavniho - matka, jejiz syn zemrel, se vydava do Barcelony, mista, kde by mel zit otec jejiho syna. Otce vsak nehleda a misto toho nechava svuj zivot plynout a soustredi se na pomoc ostatnim. Pouze Cecilia Roth, jejiz vykon je jinak perfektni, me otravovala lkanim nad smrti jejiho syna. Chapu, ze to bylo v pouze v situacich, kdyz se ji na to nekdo explicitne zeptal (zadne samovolne vybuchy), me to vsak kazilo dojem z filmu. ()

SVotM

Rozbuška, spouštěč, který mě před jedenácti lety naučil mít ráda filmy, vyhledávat je, lačnit po nich. Za těch jedenáct let jsem si ho pustila snad jen 3x, kdyby jakýkoli jiný, tenhle mi nesmí zevšednět. I tak podvědomě vím, že ty pohyblivé obrázky na plátně pro mě začínají právě u tohoto díla. ()

stella5612

Tento film som videla asi pred 10-timi rokmi na čt2. Vtedy som na to pozerala, že to čo je??? Absolútne som si zamilovala Almodóvara. Všetko o mojej matke sa mi vryl do pamäte. Vďaka tomuto snímku vyhľadávam európske filmy hlavne španielske a severské.... ()

NellieLovett

Pokud se chcete podívat na originálně zpracované tabu téma, tak Almódovar je rozhodně zárukou skvělého filmu. A u filmu Todo sobre mi madre rozhodně opět nezklamal. ()

Martazoe

Film, u kterého jsem plakala a který jsem ještě více pochopila, když jsem se stala sama matkou. Film, který mi pohladil srdce a zároveň ukázal hloubku ženské duše. ()

cRocco9

Hodnocení je věc převážně subjektivní, a pokud se mi film nelíbil, nemůžu jinak než hodnotit podle toho. „Pro puritánské publikum je film lehce šokujícím...“ hmmm. Nejsem puritán, film mě nešokuje, ale je mi odporný. Kdyby se autor v plejádě zvrácenosti trošku umírnil a nabídl lepší psychologii, neměl bych problém, ale tohle ja daleko za čárou vkusu. Upřímně se mi nelíbila ani jedna složka filmu. Na druhou stranu má film rozhodně technické kvality. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar