Vše o mé matce

• slovenský

Všetko o mojej matke

All About My Mother

Španělsko / Francie, 1999, 101 min

Almodóvar jde mimo mě a já přemýšlím, jak z toho udělat jeho chybu. Nevím, ta teatrálnost mě vážně nebere - nic chytřejšího mě na mojí obranu nenapadá.(3.4.2012)

Almodovar je genius. Rozumí ženám, mužům, transsexuálům i transvestitům. Podivné postavy nechá proplouvat podivnými ději, zato s jemnými lidskými dialogy, které musí dojmout každého, kdo není úplné dřevo. V tomhle filmu nelze vypíchnout nic nad jiné, protože všechno je dechberoucí- herci, režie, scénář, kamera, hudba..........(14.6.2004)

Vytříbené postavy a jejich bohaté charaktery jsou v Pedrových scénářích již zbytečně zmiňovanou samozřejmostí. Pedro kašle na šokující odhalení ani nepotřebuje ke zvýraznění mystické prvky. Síla příběhu tkví v jeho postavách a Almodovár si je toho dobře vědom, proto také Vše o mé matce netvoří výjimku. Opět vyjmečný a barvitý příběh a i když to u samotného konce není malinko dotažené do potřebných míst, může být na svůj film Pedro po právu hrdý.(26.4.2005)

Moje úplně první setkání s Almodóvarem mě velmi mile překvapilo. Má to styl, jemuž podobný se asi těžko najde u nějakého jiného režiséra. Silný a hodně dobře zpracovaný příběh s některými pro puritánštější publikum lehce šokujícími postavami (mimochodem velmi dobře zahranými), navíc pro španělštinu mám slabost (ale i bez této mojí slabosti jde o výborný film).(20.3.2004)

Třetí šance pro Almodóvara. A musím konstatovat, že asi málokdo v současnosti točí krásné filmy, které mi jsou námětově a prožitkově tak odtažité. Pokud bych měl hodnotit jen to, šel bych s hodnocením ještě níž.(23.2.2007)