Vše o mé matce

• slovenský

Všetko o mojej matke

All About My Mother

Španělsko / Francie, 1999, 101 min

Po všech těch chvalozpěvech jsem čekala víc. Je mi hloupé dát jen tři hvězdičky, jelikož tuším, jak moc subjektivní to hodnocení je, ale dám je. Tenhle film mi zkrátka nesednul, ani mne hloub nezasáhnul. Pár opravdu pěkných scén, nicméně výsledný dojem ošklivě neutrální.(21.4.2003)

Depresivní příběh o bizarních lidech podáván s lehkostí a lidskostí. Kdybych nebyl hater věcí podobných, byla by to jasná pětka. 85%(9.4.2015)

Almodóvar zkrátka umí vyprávět o nezvyklých lidech v nezvyklých situacích.(1.5.2012)

• NinadeL

Pedro Almodóvar se ani tentokráte nestává režisérem mého srdce, ale i díky inscenaci Městských divadel pražských se mi s oscarovým fenoménem Vše o mé matce vyrovnává poněkud lépe. Skutečně mi pomohlo vidět ve stejné roli Penélope Cruz i Evellyn Pacolákovou, protože jen touto cestou se v mých očích mohla stát Hermana Rosa skutečnou postavou a ne jen variací známé tváře. A takto bych mohla pokračovat, All About Eve lépe zpracovává například divadelní verze, ale transka Agrado je samozřejmě lepší ve filmu, protože to, co předvádí Vladimír Marek na divadle, to je katastrofa. Suma sumárum si ještě pár věcí z kolekce Almodóvar/Cruz zkusím, ale myslím, že máme dobojováno. Jeho svět existuje na zcela opačné straně kinematografie, než ve které existuji já.(19.2.2015)

Almodovara mam moc rad. O to vic me prekvapilo, ze jeho vlastne nejproslulejsi dilo me nechalo chladnym. Ne kuli napadu, ne kuli hercum a zpusobu nataceni ,ale nejak mi to prislo prazdne, mozna prave proto kolik se toho tam deje.(15.2.2007)