Vše o mé matce

• slovenský

Všetko o mojej matke

All About My Mother

Španělsko / Francie, 1999, 101 min

Tohle bylo fakt nádherný. Moje první setkání s Almodovarem a hned taková rána do duše. Silný film, který se do vás zakousne a nedá vám vydechnout i když se vám chvílemi "nelíbí". Zdání klame :) Celkový dojem je úžasný.(1.4.2003)

Moje úplně první setkání s Almodóvarem mě velmi mile překvapilo. Má to styl, jemuž podobný se asi těžko najde u nějakého jiného režiséra. Silný a hodně dobře zpracovaný příběh s některými pro puritánštější publikum lehce šokujícími postavami (mimochodem velmi dobře zahranými), navíc pro španělštinu mám slabost (ale i bez této mojí slabosti jde o výborný film).(20.3.2004)

Jeden ze 125 nejlepších neanglicky mluvených filmů - 125 Greatest Foreign Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(4.9.2011)

70% - Skvělé herecké výkony a Almodóvarova řemeslná zručnost jsou hlavními klady tohoto posmutnělého filmu. Vzhledem k jeho vážné povaze mě ale naivně laskavý svět, do kterého je depresivní příběh zasazen, příliš nepřesvědčil. Vše o mé matce pro mě není ani tak o kvalitě, jako o vkusu. A na můj vkus se film drží příliš při zemi, co se týče hloubky, do které se rozhodl vypustit sondu (do psychiky žen, matek…). Částečně to dohání za vlasy přitaženým prostředím, a to mě připravovalo o dojetí v místech, kde se autoři očividně snažili o citové zemětřesení. Hlavně mi však unikla ona myšlenka o matkách a mateřství… Patrně si pod těmito pojmy představuji něco jiného, než co mi scénář nabídl. Podivný, a v mnoha ohledech neuvěřitelný film o ženách (s minimální účastí mužů), je přesto poutavý od začátku do konce, a celá ta kritika je pouze vysvětlení, proč nedávám plný počet tak kvalitnímu snímku.(15.7.2007)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,272,296Tržby Celosvetovo $67,872,296(22.11.2008)

• - Alberto Iglesias získal Španělskou hudební cenu za nejlepší hudbu. (Terva)

• - Ve filmu se objevují úryvky z Vše o Evě (1950). (NinadeL)

• - Uskupení Premios ACE udělilo snímku čtyři ceny, a to v kategoriích nejlepší herečka (Cecilia Roth), nejlepší film, nejlepší herec ve vedlejší roli (Fernando Gómez Fernan) a nejlepší herečka ve vedlejší roli (Marisa Paredes). (Terva)