Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiální text distributora)

fifany

Tento film jsem poprvé viděla asi před pěti lety, už tenkrát silný zážitek, ale teď, když jsem měla to štěstí vidět i jiné Almodóvarovy filmy, jsem ho vnímala ještě intenzivněji. Famózní film, originálně natočený a přirozeně zahraný příběh, podbarvený výbornou hudbou, který Vás naučí toleranci a lásce k bližnímu. ()

NewManicK

Krasny film, na ktorom je vidno rozdiel medzi kinematografiou europskou, konkretne mam teraz na mysli tu spanielsku, francuzsku, taliansku a tou zapadnou.. Film, ktory je nadherny vo svojej podstate, plny posolstiev, bizardne pozaplietanych vztahov, zvlastnych udalosti. Jednoducho krasny film, ktory ma srdce. Inak zistil som to az nedavno a nechcem robit reklamu, ale na STV2 chodia v noci fakt skvele klubove filmy pre narocnejsieho divaka, co som vyhliadol, tak hlavne utorky.. Takze odporucam, kto to nahodou este nezaregistroval :) ()

LuckyK

I když téma vypadá dost úchylně, nikdo jiný než Pedro to neumí tak natočit tak citlivě a zajímavě. A atmosféra Barcelony při nočním leteckém pohledu je nádherná. ()

SB

Chcete-li vidět něco, co jste ještě nikdy neviděli a určitě ani neuvidíte, podívejte se na tento film - něco tak vykonstruovaného se totiž ani stát nemůže. Za svoje hodnocení tu budu vypadat jak debil, ale filmu, který mě vodí za nos, víc dát nemůžu. ()

E-Fox

Penélope Cruz je mladičká jeptiška, která má ráda, když se tomu říká klacek a otěhotněla s transvestitou..... Filmy, kde Penélope hraje, velmi často stojí celé na jejím, obvykle úžasném, výkonu. Tady se jí ale ostatní herečky směle rovnají (například Agrada a její úžasná "one woman show"), ač ona není o nic horší než jindy, spíše naopak . A Almodóvar je virtuóz, bez jehož uměleckého citu by snímek takovéto povahy nemohly zachnánit vůbec ničí výkony. Kličkuje s něhou a porozuměním v prostředí špíny a zlomených nosů a vytváří dílo, u něhož nejsem schopná najít chybu. Kdybych mohla dát šest hvězd, dala bych je. ()

DooFooS

Tohle budu muset ještě nějaký ten den strávit a přebrat, ale jedno je mi jasné. Film je věnován všem, které, ale i kteří chtějí být matkou… a já si teď jen nejsem jistý, jestli to vlastně také nechci. A teď vážně, po Volver je to v mém pořadí druhý film, který mě vtáhl do života žen se vším, co k tomu (asi) patří a byl to nezapomenutelný výlet plný ženského humoru a starostí, které potlačují absolutní smutek a zatímco štěstí je alegorie, teprve neštěstí vypráví opravdové příběhy, jakým je tento. ()

nikkittka

Brilantně nasnímané panoptikum na pohled divných,uvnitř ovšem krásných postav,které mají společné neujasněné sexuální touhy a vnitřní sílu,která jim pomáhá překonávat životní protivenství.Vrchol Almodóvarovy filmařské preciznosti a nejpřesněji vystihnutý poměr kýče a umění. ()

solisoli

Extravagantná španielska dráma od Almodóvara, vo veľkom štýle. Príbeh s dámskou jazdou, mal neochvejný priebeh s vynikajúcimi hereckými výkonmi, dialógmi, hudbou a vôbec celou dramaturgiou. Veľmi príjemné prekvapenie nad voľbou, kvalitne stráveného večera pri takomto filme. ()

nash

Skvělý film neljepšího evropského režiséra současnosti. Skvělé napsané ženské postavy jsou pro Almodovara typické, ovšem zde to dotáhl k dokonalosti. Na dno vášně i Mluv s ní se mi ale líbilo ještě o stupínek víc. Nejvíc mě potěšila jako vždy střízlivě krásná Penelope Cruzová. ()

Pisoarec

,,Ta žena je jeho otec" tohle mi bohatě stačilo. ne Almodóvar asi nikdy nebude můj oblíbenej režisér. Sice sem od něj viděl celkem pět filmů, ale jeho rukopis obsahující teplouše, lesby, travesťáky a oplzlý hlášky, pronášejíc navíc častokrát neskutečně ohyzdnejma postavama, to je na mě moc. V tomhle směru fandim Juddovi Apatowovi... Asi taky napíšu scénář, kde bude mít ženská péro, bude hnusná jak prdel a bude si o sobě myslet, že je krásná jak Angelina Jolie a to i přesto, že jí nos uskakuje dobrejch pár cenťáků někam do pryč. Tenhle film tu má 87%? Dejte pokoj, ještě si snad někdo začne myslet, že je to fakt dobrej film. A dostalo to i Oscara. bože. Ať žijou teplouši, patří jim 21. století! ()

Vitex26

Poprvé jsem zkusil Volver a výsledný dojem byl lehce rozpačitý. Podruhé jsem sáhl po Vše o mé matce a zjistil jsem, že tohle je v globále o dost lepší, emotivnější a i některé symboly (např. světlo na konci tunelu) mi přišly čitelnější. Škoda jen, že film s postupem času nesměřuje k výrazné gradaci, ale dle mého názoru paradoxně lehce uvadá. Přesto zasloužené 4*. Co tam máš dále Pedro? ()

peaceNwar

Zvláštny film. Nie je ani o matke, ani o láske, ani o ženách ako takých, ani o "hnusných" chlapoch. Je tak o všetkom naraz, ale podľa mňa hlavne o herectve. Zvláštny príbeh, zvláštne postavy, no vďaka zručnej almodóvarovej réžii je tento absurdný príbeh tak uveriteľný, že budete žasnúť. Režisérove kvality rozhodne uprieť nemožno, no tento scenár ma proste nejak nechytil za srdce... Asi si ho nechám uležať v hlave a niekedy v budúcnosti, keď sa k nemu dostanem, ho snáď pochopím. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar