Rekap

Krátkometrážní / Mysteriózní / Drama
Slovensko, 2019, 7 min

Manažér prežíva pracovný večer plný znepokojujúcich udalostí v prázdnej kancelárskej budove, ktoré pre neho budú mat väčší význam než čakal. (Nolanofil)

honajz2

Asi je to amatérský film, ale bohužel nijak zajímavý. Atmosféru to nenavodilo, příběh je slabý (stejně jako jeho pointa), herecký výkon taky, kamera je nenápaditá... Sice to není špatná práce, pak taky cením pokus o něco jiného, než se jak u nás, tak na Slovensku točí, ale chce na tom ještě zapracovat. Lepší 2* ()

classic

„Rekap” sleduje postavu akéhosi manažéra v "Stovežatej" , ktorý na vlastné oči uvidí padať neznámu osobu z okna výškovej budovy, ale keď sa pribehne pozrieť na miesto dopadu, tak tam vôbec nikto nie je. Čo má halucinácie, alebo je už skrátka dávno prepracovaný, keď je pomerne už neskorý večer ? Prichádza si sadnúť do kancelárie, odkedy začne mávať šialené vidiny, predstavy, ktoré ho normálne prinútia pozrieť sa bližšie, čo sa za tým vlastne skrýva, kde ho nakoniec dovedú ? Spoilerovať už ďalej určite nemienim, lebo by som tým vyzradil filmové tajomstvo ! / Vskutku-veľmi zaujímavé (náročnejšie spracovanie na porozumenie) a podnetné (scenáristickou formou), na to, že je to jednak nízkorozpočtové a krátkometrážne, naviac. V záverečnej sekvencii na schodoch, sa už súčinne pridáva na razancii a dynamike, t. j. slušné uhly čiernobielej kamery, za doprovodu strihu, zvuku a razantnej hudby ! Herec v hlavnej úlohe - Viktor Horján, odvádza dobrý kus hereckej roboty, veď má predsa bohaté skúsenosti. Režisér Géci by snáď mohol zabodovať na festivaloch, keď to situácia dovolí. Jestvuje tu potenciál ísť ešte ďalej. Som zvedavý, s čím príde nabudúce ? ()

marhoul

Amatérský krátký film, do kterého bych vůbec neřekla, že je amatérským krátkým filmem. Perfektní kamera, lokace, BW vizuál mimořádně trefný, atmosféra, výborně zvolená hudba, ta sice mohla být o fousek tlumenější, ale celkově chválím! Úvodní titulek snímku by mi mohl viset mezi oblíbenými filmovými plakáty. Zaujalo, bavilo, líbilo, jen tak dál. ()

Ajinka126

Velmi pusobiva kamera. Dotvarela celkovy dojem. Zvuk skvely, az na posledni cast, kdy ja osobne bych s nim malinko "setrila", abych nedovolila divakovi si na nej "rychle zvyknout" a ta atmosfera trochu vic gradovala. Zacatek skvely, konci bych dala trochu vic prostroru, abychom i vizualne videli, jestli utikal sam pred sebou napriklad. Napr odraz sama sebe, a pak pad. ()

DaliX

Atmosférické, hudba znepokojujúca, kameramansky na veľmi dobrej úrovni. Chcel som dať 4* ale trochu nadhodnotím, ten štýl ma jednoducho dostal. Keby ešte v interiérovej scéne blikalo alebo na chvíľu zhaslo svetlo, creepy moment by bol možno ešte o niečo výraznejší. Ale na krátkometrážny film kvalita, na festivaloch to môže zabodovať. ()