Konkurz na nové talenty v jednom mládežnickém country klubu se opět blíží. Přijíždějí sem mladí lidé s kytarou, aby si zkusili splnit svůj sen. Jen ti nejlepší zde mohou i pravidelně vystupovat. Také Miranda je přesvědčena, že svět hudebních klubů jí ukáže svou vlídnou tvář. Namísto toho přichází pozdě a navíc ji jako výmluvu využije drzý a arogantní mladík. Jmenuje se James, má zjevný talent na muziku i na to, dělat si z lidí nepřátele. Poznává i sympatickou zpěvačku Lindu. Všichni mají jedno společné. Jsou mladí, chtějí zpívat a v lásce se jim až doposud příliš nedaří. (oficiální text distributora)

aluna

Tohle je průměrná a ničím nevybočující podívaná. Chtěla jsem dát 2 hvězdy, ale za scénu v supermarketu, manželskejm hádkám a závěrečný písni Mathis jednu přihodím. Jen nějak nevím, co si myslet o ztvárnění Jamese....jestli měl jeho charakter skrývající skutečný pocity za aroganci vypadat tak divně, jak vypadal, pak byl River génius...a jestli ne...tak ne.. ()

xander

Celkom vydarený snímok, ktorého dôležitou súčastou je hudba. Samantha Mathisová a River Phoenix sú dobrí aj kedˇ nie výborní. Ostatní herci, napríklad Sandra Bullocková, už dostali menej priestoru. Tento snímok je príjemný anenudí, ale ako celko pôsobí priemerne. No za pozornosť určite stojí. River Phoenix by podľa mna dosiahol vo filme ešte dosť veľa. ()

Dale

Príbeh štvorice mladých ľudí (Mathis, Phoenix, Mulroney, Bullock), ktorí sa pokúšajú presadiť ako speváci country. Dvaja z nich sa zamilujú do tretej (Mathis), ktorá sa po krátkom čase stane manželkou Phoenixa, no po krátkom čase im to prestane klapať. Dej filmu nie je veľmi zaujímavý, tvorcovia sa zamerali hlavne na country hudbu, ktorá tvorí väčšinu filmu. Čo je dobré pre soundtrack, no na film to je dosť málo. No ľuďom, ktorí majú radi tento žáner to možno bude stačiť. Aj keď country nie je mojim najobľúbenejším žánrom, ešte stále mi v hlave znie príjemná melódia piesne Maybe God’s Woman Too, s ktorou sa predviedla Mathis. ()

Ant

Samotný film skřípe, ne nijak výrazně, ale skřípe. Často se mu nedaří udržet divákovu pozornost a lehce prostříhat by mu taky neublížilo. Pak jsou tam ale scény, nad kterými se pokaždé nemůžu přestat rozplívat. Scénař funguje tak jak má, je vtipný a okouzlující. Mám ten pocit především u scén s Phoenixem a Samanthou Mathis, oba spolu vyzařují takovou přizonost. Kvůli scénám jako je ta s prstýnkem, partnerská hádka a několika dalším, mám ten film v oblibě. Sám příběh je hrozně jednoduchý; láska, úspěch, mládí. River Phoenix je tu synonymem magnetu, ostatní herci, kteří nemají až tak konfliktní role, mu ani moc nemůžou konkurovat. Kvůli těmhle věcem mě to neomrzí. 7/10 ()

veru_needy

Příběh o mládí, přátelství, lásce, hudbě a dospívání za dob Elvise. Takto by se dala shrnout podstata tohoto snímku. Příběh vypráví o mladém tak trochu arogantním, ale svým způsobem i nejistém chlapci jménem James Wright, kterému River Phoenix vdechl život svým přirozeným způsobem postavu procítit, nežli ji jen bezvýznamně zahrát. A skrze svůj uklidňující hudební hlas potvrzuje, že není jen skvělým hercem, ale také muzikantem. Spolu se Samanthou Mathis v roli Mirandy, která se také snaží v hudební branži proslavit, jim to tak sluší, že jim nakonec ten jejich celkem i toxický vztah přejete. Co se mi na tomto snímku hodně líbí, je, že vedlejší postavy mají také své místo a důvod. Linda Lou Linden v podání Sandry Bullock, je sice postavou celkem vedlejší, ale já si ji zamilovala nejvíce; je prostě tak správně praštěná a naivní. Dále pak jejich společný kamarád v klobouku Kyle v podání Dermota Mulroneyho. Také velice sympatická postava. Celý film se vlastně točí kolem Mirandy snažící se uplatnit ve světě hudby a jejího vztahu s oběma chlapci. Film jako celek je rozhodně zajímavý a místy i celkem zábavný. Příběhem se prolínají smysluplné dialogy a žádná scéna se tak nezdá být prázdná. Film je to neokoukaný, upřímný a narozdíl od běžných romantických hudebních komedií je přirozeně procítěný i zahraný. Při sledování máte pocit, že dýcháte čerstvý vzduch. - "Look out Nashville, cause I'm here now and I ain't never leavin'." ()

• River Phoenix pro film napsal skladbu 'Lone Star State Of Mine' . (Zdroj: ČSFD)
  • S rozpočtem 14 milionů amerických dolarů a zisku pouhého 1 milionu se jedná o nejneúspěšnějí film roku 1993. (Zdroj: ČSFD)
  • Sandra Bullock pro film napsala a nazpívala skladbu "Heaven Knocking On My Door". (Zdroj: ČSFD)