The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (TV seriál)

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 1981, 6x30 min

Alan J.W. Bell

Douglas Adams

Ke kultu Stopaře mám podivný vztah - pořád se snažím pochopit, proč ho mají lidi tak rádi a nedaří se a nedaří. :o) Knížku jsem četl dvakrát, teď jsem zkoukl i seriál BBC a pořád nechápu. Seriál bych nazval "odpovídající" předloze. Je tam všechno, je to stejně vtipné jako v knížce, bohužel na mě je tam těch fórů pořád málo, stačí porovnat třeba s výtečným Červeným trpaslíkem. Adams je k tomu hodně špatný vypravěč, chrlí ze sebe nápady, které bez ladu a skladu plácá k sobě. Fakt nevím, co na tomhle lidi fascinuje. Závěrem bych to shrnul: šestidílná série BBC nové fanoušky Stopaři nezíská, ty staré asi určitě potěší.(17.10.2005)

Poslední dva díly odehrávající se kolem událostí v Restaurantu na konci vesmíru jsou naprosto dokonalé a Cikorka Desiato je nejlepší hudebník všech paralelních světů. Avšak první čtyři díly jsou jen slabý průměr, takže celkově 70 %.(23.1.2005)

Marvin, přesné citace předlohy, příliš násilné interpretace některých scén a tuny papundeklu. Ne úplně funkční adaptace, které ubližuje nevyváženost a chybí cit pro přepis na obrazovku.(17.10.2005)

Knihu jsem necetl, videl jsem film, ktery se mi libil, ale todle je o mnoho a mnoho lepsi. Dokonale promakane postavy, dej, sranda, bezkonkurenci Stoparuv pruvodce a skvely Marvin. Je to fakt parada, shlednou tento vice nez trihodinovy opus najednou....(7.5.2007)

• Ramirez85

Tak přesně takhle filmová/seriálová verze knižní adaptace... vypadat nemá :-/ Kam se, potěš koště, poděl humor? Takhle nevypointované vtipy, u kterých jsem se při čtení lámal v pase, to se jen tak nevidí. Navíc ta čtveřice herců, to jsou nehorázná paka, největší škálu hereckých výrazů tu má snad Marvin. A to je to depresivní robot... Adamsův masterpiece je zkrátka nezfilmovatelný, ale nepropadejte panice, vždycky tu budeme mít po ruce knížky. A ručník, ofkórs ;-)(22.3.2015)