The Hitchhiker's Guide to the Galaxy (TV seriál)

Komedie / Sci-Fi

Velká Británie, 1981, 6x30 min

Alan J.W. Bell

Douglas Adams

Knihu jsem necetl, videl jsem film, ktery se mi libil, ale todle je o mnoho a mnoho lepsi. Dokonale promakane postavy, dej, sranda, bezkonkurenci Stoparuv pruvodce a skvely Marvin. Je to fakt parada, shlednou tento vice nez trihodinovy opus najednou....(7.5.2007)

Ruku na srdce, Stopař je zkrátka nezfilmovatelný ani zeseriálovatelný. Přesto zde tvůrci nadhodili něco, co by mohlo srdce pravého stopaře přeci jen zahřát. Víc než kterýkoliv pozdější pokus. Leč zub času nakonec z tohoto televizního počinu udělal takovou spíše posměšnou frašku. Mám k tomu určitou nostalgii a tak hodnotím víceméně pochvalně.(24.8.2012)

• Ramirez85

Tak přesně takhle filmová/seriálová verze knižní adaptace... vypadat nemá :-/ Kam se, potěš koště, poděl humor? Takhle nevypointované vtipy, u kterých jsem se při čtení lámal v pase, to se jen tak nevidí. Navíc ta čtveřice herců, to jsou nehorázná paka, největší škálu hereckých výrazů tu má snad Marvin. A to je to depresivní robot... Adamsův masterpiece je zkrátka nezfilmovatelný, ale nepropadejte panice, vždycky tu budeme mít po ruce knížky. A ručník, ofkórs ;-)(22.3.2015)

• HellFire

Mel sem to stesti, ze sem drive cetl knihy a tenhle serial se mi vubec nelibil. Bohuzel.(3.1.2008)

Je jasné, odkud fouká vítr na Trpaslíku. Stopařův průvodce jako kniha je zcela geniální, rozhlasová hra s Lábusem a spol je super, film je bezva a seriál je dobrý. Pořád ale i ten seriál zaslouží 5*, protože na ostatní pětihvězdičkáče stačí i s rukou víte kde:-)(12.12.2006)

• - Pro úvodní titulky byl použit úryvek melodie z písně kapely Eagles "Journey of the Sorcerer", která je spjatá také se stejnojmenným rozhlasovým seriálem a která se objevuje i v později natočeném filmu. (mcleod)

• - Vedle rozhlasové hry, pěti knih a sitcomu bylo téma Stopařova průvodce galaxií zpracováno také v počítačové hře, ve filmu, v divadelním představení, ve třech komixech a v několika sériích ručníků. Na většině adaptací se podílel sám autor fenoménu Douglas Adams. (mcleod)

• - Seriál je natočen podle stejnojmenné rozhlasové hry z roku 1978, podle které byla později napsána proslulá knižní trilogie v pěti dílech „The Hitchhiker's Guide to the Galaxy“, jejíž první díl byl vydán v roce 1979. (mcleod)