Lynn Shafferová, manželka a matka, sa dopustí zločinu a odsúdia ju na desať rokov väzenia. Vzápätí zistí, že ženská väznica je kruté peklo. Väzenskí dozorcovia sa k ženám správajú ako k handrám, nútia ich k sexu a prostitúcii. Lynn sa spočiatku pokúsi protestovať, ale umlčí ju krutý dozorca, seržant Crang. Lynn sa však nevzdá a s pomocou manžela a svojho právnika dostane za múry väznice informácie o porušovaní ľudských práv, sexuálnom násilí a zneužívaní. (oficiální text distributora)

Diamant

Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Vyznieva veľmi presvedčivo, možno aj vďaka menej známym hereckým tváram. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov. ()

Radko

Schémy väčšiny televíznych filmov majú diváka za hlupáka, ktorý potrebuje jasný, lineárny príbeh s presvedčivým, dovysvetľujúcim zhrnutím. Ak sa k filmu pridajú slová: "na základe skutočných udalostí", získava tým film akúsi pridanú hodnotu, hoci ak by mali byť filmy zobrazovať bežný reálny život, sotvakto by na ne pozeral. No propaganda sa v tomto bode podarila a filmy prízvukujúce reálnu predlohu patria u väčšiny diváctva akoby k vyššej kategórii spoľahlivých, kvalitných príbehov, "pretože toto sa naozaj stalo". Peklo vo väznici nevybočuje z nalinajkovaného rámca tv produkcie, odhalené zlo je rozsiahle, ale odhalené, rozdelená rodina drží napriek uväzneniu matky pokope, zloduch je veľmi, veľmi zlodušský, ale odhalený. Príbeh síce spočiatku zaujme, atraktívne je i prostredie ženskej väznice, no celok stráca mdlým spracovaním v kombinácii s viacerými dierami v logike príbehu. Z atmosféry väzenského pekla sa tak ostalo typicky priemerné televízne želé. Neurážajúce, neprovokujúce, všeobecne vyhovujúce. ()

Simo16

Tak dlho som čakal na tento film a dočkal som sa,skvelý, báječný s napínavým koncom tak, ako to má byť.Úplne zaslúžene plné hodnotenie.Odporúčam každému.Mňa to presvedčilo o tom, že existujú aj filmy s menej známymi hercami, ale o to presvedčivejšími shopnosťami zaujať. ()