The Clearing

Otec jde se svojí dcerou kempovat, když zjistí, že lidstvo postihla nová choroba. Když se dcera ztratí a sám se ocitne uprostřed hordy infikovaných, musí využít svoji dovednost, vynalézavost a odhodlanost k zachránění své dcery. (Dalfor)

Kral.Prdlin

Fotřík podpantoflák (což jeho předtavitel opravdu není) si jednoho dne se svou otravnou a extrémně toxickou dcerou vyjede s karavenem aby upevnili vztahy. Postupem času se z tupé dcery stane celkem fajne holka. A pak to začne, z ničeho nic se zde objeví hromada zombíků a nastane masakr. Dcera zmizí a úkolem otce je ji samozřejmě najít a dovést v bezpečí domů.  Tady to hodnotím dost z jiného pohledu než obvykle. Hrozně obdivuju odhodlání a snaživost režiséra. Podobá se to stylům filmů, které točí Petr Bruner a spol. ovšem tady to bylo bráno vážně. Film jsem si pustil samozřejmě jen kvůli Liamovi, ale musím říct, že to vůbec nebylo špatný. David Matalon, který je očividně velký filmový fanda napíše scénář, ujme se kamery i střihu a sám si zarežíruje zombie řežbu. Ve filmu hrají vesměs 4 lidi. Otec, matka, dcera, strážník a hromada komparzu, která si střihla květákožrouty. Jediné herecké výkony zde podává Liam McIntyre, zbytek je na odstřel. Masky nebyly špatné, menší efekty zde byly, dokonce si mohli dovolit vybouchnout karavan. Očividně zde byl i nějaký rozpočet. Mínusů tohoto počinu je opravdu mnoho, ovšem to režisér časem dopiluje. Znám hromadu dalších filmů, podobného typu, které si na něco hrajou a přitom je to stokrát horší. Na to, že to byl režisérův první film si ty 4 hvězdy zaslouží. ()

Chicharron

Rádoby "atraktivní" námět - zombie - sráží celkově nízký budget filmu s trapnými digitálními krvavými cákanci a to, že se v podstatě odehrává okolo karavanu. Druhý den nebudete vědět, o čem to bylo... ()

goauld

No... celkem by se dalo říct, že to zas tak špatný nebylo. Ručičky, hlavičky, nožičky lítali, kuchy-kuch tam bylo dostatečné, akorát si řikám, že měl to ale štígro, že ho žádný zombík nepokousal ;-) Stejně to vypadalo i s jeho neutuchající energií. Jako rval se jako tygr, to joooo, ale KDE pořád bral na to sílu?? Tejden (či jak dlouho) o deštové vodě a něco málo k jídlu, a k tomu započteme nedostatek spánku, bo pořád mu na ten karavan někdo bouchal, dožadoval se vstupu... atd. No a ted zápory: 1) kde se vzal, tu se zval nějaký vir. Nikdo nevysvětlil odkud; 2) od kdy jsou zobíci takový rychlíci?? 3) byly noci, kdy zombíci nedali pokoj a pak tu máme dny, kdy bylo až podezřele "ticho"... To jako zombíci odpočívali?? Já měl za to, že to u zombíků jaxi nehrozí ;-)) 4) holčina asi skautka, či co... celkem nerušeně se potulovala kolem místa dění až nakonec si vyšlápla na vrcholek kopce, kde nerušeně bivakovala. No a tak jsme u konce. Pozitivum na tom bylo: žádnej teplouš, žádnej autista, žádnej asiat a černochů poskrovnu (navíc hlavní hrdina byl běloch ;-)) Být to obráceně, tak bych šel s hodnocením podstatně níže. ()